Krevní testy- co si nechat zjistit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
20.5.22 21:25

Krevní testy- co si nechat zjistit

Zdravím všechny, :mavam:
Chci radu ohledně krevních testu…
Jsem nyní na praxi na biochemii a mám možnost si nechat odebrat krev a vyšetřit si ji… Krev mi nikdy u dr. nebrali takže určitě možnosti využiji.
Můj dotaz zní, co vše je dobré si nechat zjistit?
Určitě si dám zjistit minerály ( železo, hořčík, sodík, draslík atd.), bílkoviny, kreatinin, crp, hormony štítné žlázy, cukr. Co dál by jste si dali? Přemýšlím i nad alergiemi.
Všem moc děkuji. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4324
20.5.22 21:33

Tak pokud tě nic netrápí, je nesmysl nechat si dělat všechno, co tě napadne. Nech si nabrat základní biochemku a pak něco, co máte v rodině, nebo co tě trápí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 21:36

@Eeelllaaa
Nech si nabrat vit. D
A jaterní testy
Asi jediný zajímavý

• Citovat
  • Nahlásit
2380
20.5.22 21:53

Kdybych byla na tvem miste, tak stitnou zlazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
20.5.22 22:05

Imunologii na biochemii těžko, leda, že by to tam přeposlali. Ještě bych dala elfo bílkovin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43118
20.5.22 22:27

Tal to.jsi asi spadla z oblakov, když ti nikdy v životě nevyšetřovali krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
20.5.22 22:51
@Eeelllaaa píše:
Zdravím všechny, :mavam:
Chci radu ohledně krevních testu…
Jsem nyní na praxi na biochemii a mám možnost si nechat odebrat krev a vyšetřit si ji… Krev mi nikdy u dr. nebrali takže určitě možnosti využiji.
Můj dotaz zní, co vše je dobré si nechat zjistit?
Určitě si dám zjistit minerály ( železo, hořčík, sodík, draslík atd.), bílkoviny, kreatinin, crp, hormony štítné žlázy, cukr. Co dál by jste si dali? Přemýšlím i nad alergiemi.
Všem moc děkuji. :D

Kolik Ti je, že Ti nikdy nebrali krev? Já si pamatuji z dětsví x krát a pak to omdlévání :zed:

Zajímal by mne Vitamín D, dost lidem chybí a nevědí to, já si ho platila sama, drahé jak blázen. A pak kdyžtak napiš výsledek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
20.5.22 23:24
@Monik29 píše:
Kolik Ti je, že Ti nikdy nebrali krev? Já si pamatuji z dětsví x krát a pak to omdlévání :zed:Zajímal by mne Vitamín D, dost lidem chybí a nevědí to, já si ho platila sama, drahé jak blázen. A pak kdyžtak napiš výsledek :-)

Mně třeba v dětství brali jen jednou po zánětu průdušek, a jen na sedimentaci, takže taky žádné biochem testy. Kdo nebyl nemocný nebo neměl nemoci v rodině, nikam ho na krevní testy jen tak nepošlou… :nevim: U preventivky doktorovi většinou stačí jen moč a tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.5.22 06:53

@Monik29 bude mi 19.. U dr nikdy mi nebrali krev, pouze jednou před operací ( v 5.letech) takže mě docela zajíma můj krevní obraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
21.5.22 08:09

Všechny testy se nedělají na biochemii. Máš omezeno pouze na biochemku? Některé testy se posílají na hematologickou laboratoř, centrální laboratoře, speciálky (alergie, hormonální spektrum…)

Co píšete, by Vám vzal prakticky lékař na preventivní prohlídce (jednou za dva roky).
Jestli máte možnost, nechte si udělat navíc, co není v běžných odberech.

Určitě vitamín D, kyselina listová.

Plánujete graviditu? AMH test…určuje ovariarni rezervu (zbývající vajíčka ve vajecnicich), případně zaklad hormonální profilu FSH, LH

Tukové spektrum…HDL, LDL, triacylglyceroly…taky na prevenci.

Krevní obraz? Přesnější je krevní obraz s diferenciálem…též u praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
21.5.22 08:16

V 19 letech přecházís k praktikovi pro dospělé a krev se bere na každé preventivce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.5.22 08:26

@jejjej omezené to nemám. Můžu jak biochemku tak hematologii a ostatní pracoviště.. Musím si jen vybrat co vše chci zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
23.5.22 16:56

@Monik29 tak hlásím že odběry mám za sebou i výsledky.. Vit D mám dostatek, všechny výsledky v normě pouze snížena hodnota železa, zítra mi ještě odebere vzorek na B12 a kys. listovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
23.5.22 22:28
@Eeelllaaa píše:
@Monik29 tak hlásím že odběry mám za sebou i výsledky.. Vit D mám dostatek, všechny výsledky v normě pouze snížena hodnota železa, zítra mi ještě odebere vzorek na B12 a kys. listovou.

Nezbyl jim zbytek séra? Mělo by to jít dodělat bez nového odběru …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
26.5.22 19:46

@leryl ano bylo to ze zbytku sera z předešlého dne a b12 v pořádku…kdyby sérum nezbylo, Znovu bych si odebrat nenechala, mám modřinu přes půl ruky :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat