Krevní testy při hledání problému s početím

171
30.6.20 15:23

Krevní testy při hledání problému s početím

Ahoj kočky,
pár měsíců se snažíme a protože už nejsem nejmladší, zašla jsem za doktorem, aby mě trochu zkouknul, jestli nemáme nějaký problém.
Jenže - protože žiju v zahraničí, tady gynekologové moc nejsou, řešila jsem to zatím jen s obvoďákem.

No a ten šikula mi otestoval HIV, všechny druhy žloutenky, treponemu a Rubellu, asi s představou, že každá žena z „východní“ Evropy je asi prostitutka nebo nějaká podobná šmudla…
ačkoli jsem mu řekla, že jsem nikdy žádné sex. přenosné onemocnění neměla, o tyhle vyšetření ho nežádala a cítím se dobře.

Ale z užitečných testů mi tam dal jen štítnou žlázu, krevní obraz a prolaktin. (vše ok)

Doufala jsem, že mi udělá alespoň hormonální profil.

Můžete mi prosím říct, CO a KDY nabírali vám v začátkách zjišťování, jestli jste ok?

Ať mu to příště můžu nadiktovat. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

535
30.6.20 15:30

divné, co ti to dělali

Obvoďák to nevyřeší, spíše gynekolog, mnohem důležitější je, jestli máš pravidelnou menstruaci, jestli ovuluješ, jestli nemáš cystu, apod., pak hormonální profil-buďto s doporučením od gynekologa nebo na endokrinologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
30.6.20 15:38

Chápu, v Čechách bych taky rovnou frčela na gyndu. Ale tady to takhle nefunguje.
Na cysty moc netrpím, měla jsem 2 mega po vysazení HA před 10ti lety a pak třeba možná 2× nějaká malá, ale to je asi v normě, žádné PCO.

Vypadá to, že ovuluju, jen mam krátký cyklus (24-26 dní) a strašně slabou a krátkou menstruaci.

Teď jsem se už trošku uklidnila z prvnotního šoku, zavolala jim tam a prý mají ještě nějaké 3 výsledky, které doktor ještě neuvolnil, tak třeba to jsou ty hormony a doktor zatím študuje, jak ty výsledky interpretovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
30.6.20 17:11

Progesteron se nabírá před menstruací - zjištění, jestli proběhla ovulace.
Jinak mi nabírali hormonální profil mezi 2. a 4. dnem cyklu, nevím, co v něm vše bylo, protože jsem měla vše v pořádku.
Dále pak co můžeš udělat sama: Měření bazální teploty a ovulační testy - měla bys díky tomu mít alespoň trochu představu, jestli ovuluješ a kdy.
No a u mě pak doktorka pokračovala folikulometrií - jestli mi rostou folikuly, ale na to je potřeba ultrazvuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
1.7.20 19:22

Tak jsem doufala, že jsem možná vylítla moc brzy, ale dnes jsem si vyzvedla komplet výsledky a přibyl jen LH a FSH ( oboje v normě).

Estrogen, Progesteron a Testosteron nikde :-(

Takže zpátky k té prvotní otázce - co vám testovali v Čechách a kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama