Krevní testy v těhotenství - samoplátce

33
4.6.21 21:38

Krevní testy v těhotenství - samoplátce

Ahojky, na začátku těhotenství, nechal jste si někdo dělat krevní testy na důležité vitamíny atd? (Vitamin D, vápník, železo, listovka) ať člověk ví jestli nemá něčeho moc nebo málo ;)
Nechal vám to udělat doktor, nebo je zbytečný takový testy si nechat dělat? Nebo co všechno případně si sama zajistit za testování? Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1593
4.6.21 22:18

Ne, nenechávala jsem si nic takového dělat. Doktor kontroluje akorát železo, jinak ho to nezajímá.
Pokud jíš zdravě, tak šance, že ti něco bude chybět je minimální. Pokud si jídelníčkem nejsi jistá, tak si ty vitamíny kup. Listovku ti snad z krve ani nemá jak změřit a rozhodně nic nepokazíš tím, když ji začneš jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17568
4.6.21 22:35

@LilyJane listovka se s krve zjistit dá ;) @terulka01 mě dělá průběžně odběry obvoďačka, takže přehled co mi chybí většinou mám… Ale doktor ti vezme hlavně to železo+nějaký základ+choroby a zbytek můžeš doplnit sama (nebo mít pestrou stravu)..asi bych jako samoplátce na takový odběr nešla a ty vitamíny si koupila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
4.6.21 22:42

Je to zbytečný, v našich končinách nikdo netrpí nedostatkem vitamínů, mimo D. Kup si za ty peníze radši koš zeleniny… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
4.6.21 23:05

No doktor mi právě nenabere nic… A já nejím mléčné výrobky kvůli intolerancí, chodím darovat krev, atd.. tak by mě zajímalo jestli mám všeho dost.
Jinak od Dr jsem brala doteď Vigantol 30 kapek týdne, (1 kapka má 500 jednotek D) a četla jsem že v těhotenství by se neměl brát ve vysokých dávkách, což toto jsou. Myslíte že je průser když jsem ho brala i v těhotenství? ( Teď už brát nebudu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 16:53

Mně zjistil v těhotenství, že mám málo železa. A že mám hodně málo vit. D a Vápníku, to mi zjistil až doktor v osteoporadně, po vitamínech co napsal se mi to zlepšilo, sice pořád míň, ale už jen na jeden křížek a nově mám málo i Hořčíku, tak mi napsal ještě Magnosolv.
Obvodní mi nikdy nic takového nebrala, ani endokrinolog.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat