Reklama

Krevní tlak v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pionyrka
Kecalka 185 příspěvků 21.12.17 12:30
Krevni tlak v tehotenstvi

Ahoj chci se zeptat. Vcera jsem byla na gynekologii na kontrole v 31+2 a sestra mi namerila tlak 160/90, pak jsem sla k doktorce a ta na ty hodnoty nic nerekla, protoze mam dobrou moc a nemam otoky. Dnes rano mi bylo spatne sla jsem k obvodni lekarce, ale byla tam jen sestra a namerila mi 60/90 rekla mi, ze si mam dat kavu a tekutiny, po slabe kave jsem si sama na tlakomeru namerila 138/90. A proc se ptam mam strach o dite, ale nevim co mam rict doktorce, kdyz ona sama ty hodnoty vidi a nic nerekne. Jinak kazdy mesic se mi ten tlak na kontolach zvysuje 12 tyden jsem mela 100/70, 16 tyden 110/70, 24 tyden 135/80, 28 tyden 140/80 a 32 tyden 160/90. Mam jit s tim treba do nemocnice na gynekologii nebo jak by jste to resily. Ja to na sobe citim, kdyz se mi tlak zvysi a to tak, ze jsem hodne unavena a spatne se mi dycha, doktorce jsem to rekla a ona mi rekla, ze unava je normalni a ten dech to je tim jak dite roste a utlaacuje ostatni organy. Jinak jsem od zacatku tehotensti pribrala 8 kg z vahy 62 na 70 Kg.

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 21.12.17 12:34

@pionyrka Pokud máš doma tlakoměr, tak se zkus v průběhu dne měřit a uvidíš. Jedna hodnota nic neznamená. Tlak může vylítnout jednorázově třeba po námaze a tak. Jinak to samořejmě v pořádku není, pokud jsou ty hodnoty pořád vysoké.

Martina211
Kecalka 481 příspěvků 21.12.17 12:35

No já bych se asi radši někde zeptala. Třeba já měla ve 38 týdnu 150/85 a už mě honili na krev a moč. Ale já mám asi syndrom bílého pláště, protože doma jsem měla vždy max. 130/75

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 21.12.17 13:04

160/90 určitě v pořádku není a nechápu, že to neřeší.
Praktik by ti mohl dát holtra a viděli by se, jestli to bylo jen ojedinělé vyskočení tlaku nebo je tam problém.
Já jsek kvůli preeklampsii rodila ve 30.týdnu, takže bych to nepodceňovala.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 21.12.17 13:11

Já ho měla v podstatě stejný… Kdokoliv mě měřil (u mého dr i v poradně v nemocnici), sledoval hlavně to druhé číslo… Když bylo nad 90, tak přeměřovali a vždy to pak bylo v pořádku… Takže já bych byla v klidu (taky jsem byla a vše v pořádku)… Tím neříkám neřeš to, když tě to znervózňuje, tak se na to samozřejmě zeptej, ale nestresuj se kvůli tomu :)

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 21.12.17 14:30

Ahoj ja sla asi tyden pred terminem k obvodní kvuli migrenam a namerila mi 180100. Hned napsala papir hospitalizace. Ja stastna ze uz budu pod dohledem..misto toho me z porodnice poslali domu, namerili mi „jen“ 150100. Par dni na to mi nebylo nejlip, tak jsem se rozhodla volat do jiny porodnice, to uz bylo skoro na termin tak mi rekli at dorazim. Mela jsem nejakejch 14590 a sestra rekla, ze s tim by me uz domu nepustili..

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 21.12.17 14:48

Ja mivala taky problemy. Doktor mi rikal, ze pokud neni v moci bilkovina, tak je to “ v poradku”. Brala jsem dopegit a stale mi ho zvysovali. Byla jsem cca 3tydny pred porodem hospitalizovana (175/110). Stejne se mnou ale nic nedelali, jen zvysili dopegit a kontrolovali moc. Bylo by dobre si pujcit nebo koupit tlakomer a hlidat si to. Pukud by ten spodni sel nad 95 tak bych jela do nemocnice. Doktorce bych popsala, co me trapi at k tomu rekne sve 8)

Safija
Kecalka 261 příspěvků 21.12.17 14:54

Ja pry tvych hodnotach uz brala na tlak dopegyt, pak se pridaly i otoky nohou a nakonec to skoncilo hospitalizaci v 38tt a vecer v den hospitalizace akutni SC pro moji gestacni hypertenzi a synovy spatne ozvy… ale moc byla vzdycky ok a predchozi vysetreni srdicka v poradne i v porodnici od 36tt taky… takze za mne doporucuju ten tlak fakt nepocenovat

Sájoušek
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 21.12.17 15:34

Ahoj kdyz to tak ctu, porid si tlakomer a sama si doma premeruj, v tehu se bere jako vysoky tlak vice jak 140/90 namerene nekolikrat v klidu. U lekare to muze vylitnout nahoru treba stresem, ale doma v klidu by ta hodnota mela byt urcite nizsi!!! Muzes skusit omezit sul, chodit na pomale prochazky a hodne relaxovat, kava tlak zvysuje pokud vim. No me ani to nepomohlo a od 18.tt beru na vysoky tlak Dopegyt a 2× denne se premeruji. Ted jedem 36.tt a mam se premerovat uz 3× denne a pri hodnotach okolo 150/90 navysit leky a pokud neklesne, tak do nemocnice nechat se zkontrolovat a kdovi jestli by si me tam nenechali… takze tak.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >