Krevní tlak v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niccol24
Povídálka 12 příspěvků 03.01.18 20:29
Krevní tlak v těhu

Ahoj :)
chtěla bych poprosit o radu. Dnes jsem byla v poradně na kontrole, jsem 37tt, byl mi naměřen tlak 138/98, předtím jsem měla tlak pořád v normě nebo nižší. Dr. mi hned předepsal lék Dopegyt na snížení tlaku, mám brát jednu tabletku ráno a jednu v poledne. Tak jsem to chtěla prodiskutovat, jaký na to máte názor. Nezdá se vám, že je to zbytečné brát hned při jednorázovém zjištění vyššího tlaku a rovnou dvě tablety? Je pravda, že mě dne nezvykle bolela hlava celé odpoledne a bylo mi slabě. Půjčila jsem si od kámošky tlakoměr a zkoušela se přes den přeměřovat. Vycházeli mi většinou vyšší hodnoty jako 152/89, 158/84, ale teď už se cítím zase líp a tlak mám 115/76. Jaké zkušenosti s tlakem máte ke konci těhotenství vy? A zkušenosti s tímto lékem Dopegyt?
Všem děkuji za odpověďi :)

Reklama

Reakce:

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 03.01.18 20:34

Ja mela u dr. klidne i 170/100 :D, ale ja to tak proste mam, dopegyt jsem zacala brat az mdyz jsem si doma namerila vyssi tlak ( musela jsem merit i doma :) ). Kazdopadne pokud se ti to stalo poprve, tak bych doktorovi verila, ten druhy tlak by nemel byt vyssi jak 90, popripade bych si ho taky premerila i doma, kazdopadne Dopegyt ti nijak neublizi, tak bych radsi brala, hlavne kvuli mimcu :)

Puchatka
Kecalka 179 příspěvků 03.01.18 20:35

Ja mela prakticky cele tehotenstvi vyssi tlak nez obvykle. 145/85 atd. Ke konci i tech 150. Ale nemela jsem zadne potize, neotekala jsem, nebolela me hlava. Nebrala jsem tedy nic, ale ke konci jsem se musela doma merit a kdyby to vylitlo, mela jsem dojet do porodnice. Nehazarduj, ale pokud mas moznost, pujc si tlakomer a hlidej si to. Prasky bych zatim odlozila. Ale to je jen muj nazor.

Niccol24
Povídálka 12 příspěvků 03.01.18 20:46

Díky za příspěvky :) tlakoměr jsem si právě půjčila a přeměřuju běhěm dne. Právě přemýšlím, jestli ty léky brát. Ale zase nechci doktorovi lhát, že je beru a přitom ne :) to se bojím riskovat. Jenže já tak nesnáším chemii, hlavně teď v těhu :) ale je asi pravda, že ten lék neublíží a nerada bych něco zanedbala :)

Pandemie
Stálice 96 příspěvků 03.01.18 20:58

V těhotenství by neměl přesahovat 140/90. Důležitá je spodní hodnota! Ta by se měla určitě držet pod 90, pokud se vyšplhá na 100, doporučuji jet do porodnice. Tlak měř 3× denně v přibližně stejnou dobu. Sedni si ke stolu, nepřekřižovat nohy, ruka uvolněná na stole, uklidni se. Nemělo by se měřit po jídle, sprše, po námaze. Taky beru Dopegyt 2× denně, po jídle nebo námaze mám většinou spodní přes 90, u lékaře vždy přes 100, takže mám pocit, že jsou ty léky k ničemu. Nicméně u vysokého tlaku hrozí degenerace či odloučení placenty, špatné vyživování miminka atd., takže poctivě beru.

stinga
Závislačka 3241 příspěvků 03.01.18 21:16

@Niccol24 vysoký tlak je v těhotenství tak nebezpečný pro tebe i miminko, že bych poctivě brala léky i měřila tlak, a nehazardovala s životem dítěte i svým, přečti si něco o preeklampsii

Tunrida
Hvězda diskuse 46838 příspěvků 03.01.18 21:37

Tak je neber, vždyť jde o ho.no…

dyňa
Kecalka 242 příspěvků 03.01.18 22:14

Ber ty leky! Muze se jich tusim az 6 denne. A zvaz, jestli nenavstivit zitra spital-lepsi ukoncit tehu predcasne, nez riskovat zivot svuj i prcka.Mam za sebou dve preeklampsie, dve velmi nedonosene deti. U druhe do 30.tydne vse ukazkove, najednou dva dny 140/90 a uz jsem valila z gyndy do nemocnice, kde me dopovali dopegytem, vasocardinem a asi 8 magnezky dennd jeste 3 tydny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama