Kriminální policie - dluhy

Anonymní
6.12.19 11:58

Kriminální policie - dluhy

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví jak to chodí v tomto případě.
Je to cca 4 roky, co jsem si od známé půjčíla 300 tis kč, s tím že jí budou do roka zaplaceny. To proběhlo, ale poté jsem si od ní pujčila znovu 330 tis kč na dobu 16 měsíců. Bohužel se mi nepovedlo peníze dát dohromady, (velmi složité rodinné důvody) a snažila jsem se domluvit na splátkách. Na to nebyla žádná reakce a tak jsem odjela do zahraničí vydělat co nejrychleji tyto peníze. Mezi tím na mě podala trestní oznámení za podvodné finanční půjčky, tak jsem byla vypovídat na kriminální policii, kde jsem sdělila že momentálně nejsem schopná dát celkovou sumu dohromady, ale že už jednou podobná pujčka proběhla a vše bylo v pořádku vráceno. Nyní po 2 měsících mi do datové schránky přislo od policie, abych dodala potvrzení o tom že jsem v minulosti paní peníze vrátila a potvrzení o komunikaci, kde jsem se snažila dohodnout na splátkách a že vzhledem k tomu, že nejsem k zastižení na českém telefonu a tudíž nespolupracuji, tak mi na to dávají 3 dny. Snaha o domluvu byla jak přes sms tak telefonáty, ale samozřejmě ty sms jsem měla ve starém telefonu a nenapadlo mě si je uchovat, poté jsem to zkusila doporučeně poštou, ale jestli někde mám podací lístek tak nevím úplně kde. A co se týče potvrzení o úhradě to se určitě dohledat dá, ale mám už delší dobu jinou banku tak nevím jak to jde zjistit rychle.
Chci se zeptat má policie právo to chtít do 3 dnů, popřípadě nemá tohle zjistit sama policie?
Děkuji za odpovědu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10386
6.12.19 12:03

Tohle musíš doložit ty, kde to má policie hledat? Ve svém zájmu, bys to všechno měla mít, jinak bude asi zbytečný problém. Ta kamarádka se s tebou vůbec nebavila a hned na tebe podala TO?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.12.19 12:07

Prvně řekla, že pokud nebudu mít celou částku, bavit se se mnou nebude. A tak se poté i stalo, nemyslím si, že bych dopustila nějakého trestného činu, ale jinak než po splátkách to momentálně není pro mě možné.

• Citovat
  • Nahlásit
6697
6.12.19 12:11

@arinecka taky se mě nezdá, že by hnedka podávala TO. Spíš nám tady zakladatelka v něčem mlží nebo neříká úplnou pravdu.

Jinak k dotazu. Nevím proč nad tím vůbec špekulujete jestli policie má na něco právo nebo ne. Na VAS je podáno trestní oznámení! Vy, jestli je to tak jak říkáte, máte maximálně spolupracovat. Vy se musíte obhájit, proč by to měla dělat policie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3321
6.12.19 12:14

Tak jako dokládat cokoliv do tří dnů mi taky přijde jako dost extrémní požadavek.
Kdyby jí řekli, že to má dodat do tří hodin, tak se nad tím stále nemá pozastavovat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19588
6.12.19 12:22
@MrsNorris píše:
Tak jako dokládat cokoliv do tří dnů mi taky přijde jako dost extrémní požadavek.
Kdyby jí řekli, že to má dodat do tří hodin, tak se nad tím stále nemá pozastavovat? :think:

Tak pokud ji nezastihli, když jí zkoušeli kontaktovat a ona nereagovala, tak to chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
6.12.19 12:22
@Anonymní píše:
Prvně řekla, že pokud nebudu mít celou částku, bavit se se mnou nebude. A tak se poté i stalo, nemyslím si, že bych dopustila nějakého trestného činu, ale jinak než po splátkách to momentálně není pro mě možné.

bude se posuzovat tvoje finanční situace v době přijetí půjčky, zda jsi mohla předpokládat, že nebudeš mít na zaplacení v dohodnutém termínu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10259
6.12.19 12:24
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví jak to chodí v tomto případě.
Je to cca 4 roky, co jsem si od známé půjčíla 300 tis kč, s tím že jí budou do roka zaplaceny. To proběhlo, ale poté jsem si od ní pujčila znovu 330 tis kč na dobu 16 měsíců. Bohužel se mi nepovedlo peníze dát dohromady, (velmi složité rodinné důvody) a snažila jsem se domluvit na splátkách. Na to nebyla žádná reakce a tak jsem odjela do zahraničí vydělat co nejrychleji tyto peníze. Mezi tím na mě podala trestní oznámení za podvodné finanční půjčky, tak jsem byla vypovídat na kriminální policii, kde jsem sdělila že momentálně nejsem schopná dát celkovou sumu dohromady, ale že už jednou podobná pujčka proběhla a vše bylo v pořádku vráceno. Nyní po 2 měsících mi do datové schránky přislo od policie, abych dodala potvrzení o tom že jsem v minulosti paní peníze vrátila a potvrzení o komunikaci, kde jsem se snažila dohodnout na splátkách a že vzhledem k tomu, že nejsem k zastižení na českém telefonu a tudíž nespolupracuji, tak mi na to dávají 3 dny. Snaha o domluvu byla jak přes sms tak telefonáty, ale samozřejmě ty sms jsem měla ve starém telefonu a nenapadlo mě si je uchovat, poté jsem to zkusila doporučeně poštou, ale jestli někde mám podací lístek tak nevím úplně kde. A co se týče potvrzení o úhradě to se určitě dohledat dá, ale mám už delší dobu jinou banku tak nevím jak to jde zjistit rychle.
Chci se zeptat má policie právo to chtít do 3 dnů, popřípadě nemá tohle zjistit sama policie?
Děkuji za odpovědu

Hele to je tvoje blbost. V dnesni dobe muzes mit 2 simky v jednom mobilu.
Dale si snad mohla tusit, ze bude ta konverzace pro tebe dulezita, tak si ty smsky uchovam.
Dale zmena banky…moc se mi to nezda. Nemas tel, mas novou banku, zdrhla si do zahranici.
Nedivim se, ze podala TO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
6.12.19 12:40

@Cenarius Asi to bude malinko jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
6.12.19 12:43
@Anonymní píše:
Prvně řekla, že pokud nebudu mít celou částku, bavit se se mnou nebude. A tak se poté i stalo, nemyslím si, že bych dopustila nějakého trestného činu, ale jinak než po splátkách to momentálně není pro mě možné.

No jo, ale jí to přece nemusí zajímat :nevim: Ty jsi to asi pojala posvém a prostě jsi odjela do zahraničí, ty tvrdíš že proto, abys rychle mohla dluh zplatit, ona to asi vidí jako útěk. Máš mít vše schované, ukoženou komunikaci atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
6.12.19 12:48

Ahoj zakladatelko,
neschopnost splatit dluh není trestným činem, pokud ti nebude prokázán úmysl ten dluh nesplatit. Proto se snaž s Policií spolupracovat, vypovídej, dodej svědky, sežeň si u minulé banky výpis s doložením vrácení původní půjčky atd. Pokud neseženeš v termínu, tak samozřejmě Policii napiš, že od banky nemáš, ale dolož, že jsi požádala o výpis apod.
Pokud spolupracovat nebudeš, tak samozřejmě předurčuješ to, že budeš mít problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19391
6.12.19 12:48

A splácíš jí nějaké splátky? když ses chtěla dohodnout? asi ne, viď :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15377
6.12.19 14:43

Tak samozřejmě že nemusíš jakožto podezřelá z podvodů dodat důkazy o své nevině. Kašli na to, kdo by se s tím crcal, natož aby si bral advokáta.

Ale pak se nediv až tě odsouděj a kromě dluhů budeš muset splácet i soudní výlohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat