Kříšení po porodu - hypotonie, PPP

Anonymní
31.3.21 07:41

Kříšení po porodu - hypotonie, PPP

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda je tu někdo s podobnou zkušeností, případně jaký to mělo následný vývoj…
Dcera byla po porodu kříšená, následně jí diagnostikovali hypotonii, slabý sací reflex a poruchu polykání (=porucha příjmu potravy, krmena sondou) a další „drobnosti“. Měli podezření na poškození mozku, ale vyšetření to vyvrátilo. Pak se spoléhalo na genetické vyšetření, ale to také nic neprokázalo (do teď). Nyní jí je půl roku a vše se pomalu zlepšuje, ale nikdo mi neřekne jaké máme vyhlídky.

Znám případ holčičky, která po kříšení měla stejné problémy, nyní je normální zdravá holčička, jen teda moc nejí a má problém s řečí.
Slyšela jsem již z více stran názor, že právě hypotonie a PPP bývá následkem kříšení a dítěti nic jiného není.

Je tu někdo s podobnou zkušeností?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6964
31.3.21 07:50

Ahojky, mého syna po porodu křísili taky (2× pupečník kolem krku ),neplakal a byl celý fialový.
Taky se čekalo na výsledky a teď v téměř 6 letech je to zdravej chlapeček.
Až na špatnou řeč (chodíme k logopedovi), občasná nechuť jídla mu nic naštěstí není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 07:54

Hypotonii i spatnou vyslovnost v 6 letech mame taky a dcera byla a je zdrava, krisena nebyla :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
63162
31.3.21 08:01

Moji 2 kluci jsou kriseni a jsou zdraví :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
31.3.21 08:34

Dcera kříšená, následky žádné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 08:37

Ano ano, samozřejmě vím že je spousta miminek kříšená a bez následků. Já to myslela spíš naopak - kdo má hypotonii a PPP po kříšení bez dalších vážných následků.
Asi jsem se nezeptala úplně správně…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat