Kristina nebo Tereza?

Anonymní
7.2.20 18:46

Kristina nebo Tereza?

Anonym, prosím.
Které jméno vám přijde hezčí? Kristina nebo Tereza?
Kristina v tomto tvaru, Kristýna mi nesedí, co se týče Terezy, je hezčí tvar Terezie?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

415
7.2.20 18:49

Mně se nejvíc líbí Tereza, pěkné, tvárné jméno. U té Kristiny bude muset pořád vysvětlovat s jakým i se píše. Terezie se mi nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 18:51

My měli v plánu Kristýnu, přítel na poslední chvíli změnil na Terezu a líbí se mi to víc :mavam: Terezii nebo Kristinu bych nedala, já radši klasiku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
15252
7.2.20 18:51

Já jsem Kristina a je to v Česku otrava, pořád mě někdo píše s tvrdým y a ne a ne to pochopit :D Zato na Slovensku se mi to hodí, tam je to tak normální, tak aspoň někde to využiju :mrgreen: Tereza je fajn, Terezie se mi nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 19:02

Ja jsem Tereza a musim říct, ze jsem se jménem spokojená, Terezie bych se tedy jmenovat nechtěla. Líbí se mi, ze ma tereza hodne oslovení tery, Terko, terez, kamarádka mi rika terinko :mrgreen: jinak mi spousta lidi i v dospelosti teda říká Terezko..
Kristyna se mi moc nelíbí a přijde mi škoda, ze ho dava tolik lidí, když je to nakonec stejně Týna /Týnka a nedaj třeba tu Týnu/Tinu rovnou, to by se mi libilo víc..
Takže z výběru bych dala Terezu, nebo Tinu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
238
7.2.20 19:12

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3882
7.2.20 19:18

Tereza. Všechny Kristýny co znám si stěžují, že jim hodně lidí říká Krista a nenávidí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
7.2.20 19:20

Kristina je neteř, Tereza je dcera. Obě jména jsou u nás top. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 19:35

Já půjdu proti proudu - dala bych Kristinu. A oslovení Týna, Týnka se mi líbí. Moje děti oslovuji taky podobnou zkrácenou formou jejich jmen a nepřijde mi to divné. Znám také Justýnu, které říkají Týna. Znám i Jasmínu, občas oslovovanou Mína. Všechno se mi líbí.

Terka není rozhodně ošklivé jméno, ale je jich tolik, že bych ji nedala. A přijde mi prostě nezajímavé. Možná je to tím, že mívám pravidelně v každé třídě minimálně 2 Terezky. Dcera má ve školce 4 Terezky a v jedné třídě, kterou jsem učila, byly také 4.
Znám sestry Kristinu / Kristýnu (nevím ve které variantě) a Terezu. Říkají jim Kiki a Teri :-)
Anonym - profese

• Nahlásit
  • Citovat
6070
7.2.20 19:39

Mám Terezu, pro všechny je to Teja. Kristina je babička, vždy babi Týna, to měkké i je prý otravné, ale už si zvykla. Jinak jsme Kristýnam říkali vždy Kiki/Kikina. Za mě Terezka, ale nejsem objektivní :). Pokud se nemůžete rozhodnout, dejte jméno až se maličká narodí a uvidíte, co bude pasovat lépe. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
7.2.20 20:12

Tereza ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3256
7.2.20 20:31

Kristina mel byt puvodne muj mladsi syn :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 21:09
@Anonymní píše:
Já půjdu proti proudu - dala bych Kristinu. A oslovení Týna, Týnka se mi líbí. Moje děti oslovuji taky podobnou zkrácenou formou jejich jmen a nepřijde mi to divné. Znám také Justýnu, které říkají Týna. Znám i Jasmínu, občas oslovovanou Mína. Všechno se mi líbí.Terka není rozhodně ošklivé jméno, ale je jich tolik, že bych ji nedala. A přijde mi prostě nezajímavé. Možná je to tím, že mívám pravidelně v každé třídě minimálně 2 Terezky. Dcera má ve školce 4 Terezky a v jedné třídě, kterou jsem učila, byly také 4.
Znám sestry Kristinu / Kristýnu (nevím ve které variantě) a Terezu. Říkají jim Kiki a Teri :-)
Anonym - profese

Co se četnosti týče, tak mi prijde Kristýna stejná jako tereza :mrgreen: aspon u nas :lol: jak v mym věku, tak ted u malých dětí.
A ja nemám problém s tou zkratkou Týna, jen mi přijde, ze se pak Kristýny i predstavujou jako tyna, na facebooku a tak maj psano tyna a ne Kristýna.. Základní tvar se používá minimálně a ony ho už vůbec nepouzivaj ( v mým okolí)
A pokud bych to jméno davala s tim, že to bude tyna, dala bych rovnou tu tynu, je to originalnejsi nez Kristýna ale me osobně se Kristýna ani nelíbí :oops: prijde mi to takový tvrdy a právě mi tam „vadí“ to kris..

• Nahlásit
  • Citovat
2225
7.2.20 22:29

Dala bych buď Kristýnu nebo Terezii. Kristina je nepraktické a tvar Tereza mi zní jak nadávka prave od té Terezie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
7.2.20 22:35
@Anonymní píše:
Co se četnosti týče, tak mi prijde Kristýna stejná jako tereza :mrgreen: aspon u nas :lol: jak v mym věku, tak ted u malých dětí.
A ja nemám problém s tou zkratkou Týna, jen mi přijde, ze se pak Kristýny i predstavujou jako tyna, na facebooku a tak maj psano tyna a ne Kristýna.. Základní tvar se používá minimálně a ony ho už vůbec nepouzivaj ( v mým okolí)
A pokud bych to jméno davala s tim, že to bude tyna, dala bych rovnou tu tynu, je to originalnejsi nez Kristýna ale me osobně se Kristýna ani nelíbí :oops: prijde mi to takový tvrdy a právě mi tam „vadí“ to kris..

Mám Kristýnu i Terezu :mrgreen: Kristýna se mi líbila i právě kvůli té variabilitě, že si pak může vybrat, co se jí líbí víc. Vím, že obě jména jsou dost časté, ale nám se obě líbila už dlouho před tím, než jsem vůbec otěhotněla.
Za mě bych nedávala ani Kristinu a už vůbec ne Terezii, stejně ji každý bude říkat Terezko apod a bude to akorát matoucí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama