Kriticky nízká PAPP A v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ladeka
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 15.02.18 18:21
Kriticky nízká PAPP A v 1. trimestru

MOhu mít dotaz na ženy, které měly hoooodně nízkou hodnotu PAPP A v 1. trimestru? Já měla 0,370 MoM (krev brána v 9+5tt). Jinak hodnoty ok. Ale kvůli této hodnotě to dr. chce nějak řešit, netuším jak. Prý to může dělat placenta a hrozí růstová retardace, předčasný porod nebo i potrat. Jak prosím dopadla vaše těhotenství s podobnou hodnotou? Piště dobré i špatné zpravy. Děkuji.

Reklama

Reakce:

BloomingGorgeous
Závislačka 2716 příspěvků 15.02.18 18:31

Uz si nepamatuju, zda jsem v prvnim tehotenstvi mela papp-a prilis vysoke nebo nizke, ale dr. take zminoval fci placenty. Dcera je v poradku.

hipisek84
Závislačka 2878 příspěvků 15.02.18 18:40

@Ladeka Mela jsem tez nizssi hodnotu. 0,483 MoM, nicmene vse ostatni bylo ok, souvisi to s placentou a jeji funkci, ale muze to byt ovlivneno tusim i krvácením na pocatku tehotenstvi, ci branim hormonu. Nicmene ja mela nasazeny profylakticky aspirin do nejakeho 34 tydne.
Syn se narodil sice cisarem, ale prospival ok a byl zdrav.

Ladeka
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 15.02.18 18:57

@hipisek84 Krvácení jsem neměla a hormony jsem nebrala. První těhu bylo naprosto v pořádku a teď jsem z toho tak něja v šoku.

lisma
Závislačka 3250 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 19:00

Mám tiež nízky papp-a. Beriem Aspirin a v 25. a 35.tt mám naviac biometriu, aby sa zmeralo, či miminko dobre rastie. Včera na UTZ v 20+3 všetko v poriadku, snáď nám to vydrží :srdce:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 15.02.18 19:00

Měla jsem ve 13. tt 0,25 MoM, dcera se narodila 38+5 měla 3030g a 48cm, je naprosto v pořádku a těhotenství bylo taky ok, nemusela jsem ležet, ani brát magnezko ani nic takovýho. Strašili mě Downovým sy. protože jsem se nevešla do tabulky, tak vyšlo vyšší riziko, ale nosní kost byla ok, tripple test negativní, UZ ve 20.tt taky ok. Gynekoložka říkala, že to může vést k předčasnýmu porodu, tak že bude potřeba to ke konci víc hlídat, ale nevím, co hlídala a jak, prohlídku vždycky prokecáme aby odvedla pozornost :-) řekne jen to důležitý a to mi vždycky říkala, že je všechno v pohodě.

Annnit
Kecalka 153 příspěvků 15.02.18 19:19

Mela jsem tusim 0,4 a vse v poradku. Jen jsem musela na genetickou konzultaci. A nechala jsem si pro klid duse udelat test z krve Prenascan. Na odber plodove vody jsem kvuli predchozim 2 potratum nechtela. Vse v poradku, ted jsem ve 29tt a vse je jak ma. Bude to v poradku, neboj!

Pidulka1991
Závislačka 2618 příspěvků 15.02.18 19:32

Ahoj, mně krev brali v 10+3 měla jsem 0,23, řekli mi, že je to hraniční hodnota. Musela jsem na genetickou konzultaci. strašili nás postižením atd. Dcerka se narodila zdravá, jen kvůli tomu, že mi selhávali játra se musela narodit v 33+0… Jestli to spolu souvisí? Nevím :nevim:.

Hakrajta
Závislačka 3227 příspěvků 15.02.18 19:55

@Ladeka Já měla nízké PAPP, vysoké HCG, prostě všechno špatně, počítač vyplivl riziko 1:10 na DS no a dcera je naprosto v pořádku. Dle dr prý falešně pozitivní screening, samozřejmě jsem ale totálně vystresovaná podstoupila CVS, odběr choriových klků. Krev mi brali 9+4.

Euforia
Kecalka 152 příspěvků 15.02.18 19:57

Ja mela nejak 0,4 mom a nedelo se vubec nic, dcera se narodila dva dny pred terminem, naprosto zdrava, ja jsem taky zadny preblemy nemela.
ty hodnoty by se mely hodnotit pouze jako celek, ne zvlast! ( to jsem vycetla na porodnice.cz v poradne mudr kouckeho :-)))) )
takze pokud mas/budes mit screening negativni, tak by se nemelo zabyvat jen jednou hodnotou :-)

Ladeka
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 15.02.18 20:08

@Euforia Ale v papírech mám vyloženě napsáno: doporučena genetická konzultace - nízká papp a, screening hraniční. Takže to asi neberou jako celek.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 15.02.18 20:28

Hele ja mela 0,38 jako celek to vyslo vse ok, ale i tak mi to vrtalo, navic pri druhem screeningu tam neco tez nesedelo, takze jsem se objednala na detailni sono k Mudr, ktera je na tyto problematocke pripady Top do Profemy v Praze, ta rekla, ze za ni je to oki, dcera byla jen trochu mensi 2600g mozna byla spatna. cinnost te placenty,ale.nik­do.nic.nerikal

hankajano
Nováček 1 příspěvek 28 inzerátů 15.02.18 21:26

Já měla hodnotu 0,23. Byla jsem odeslána na genetiku, podstoupila Nipt - vše ok. Syn se narodil v termínu, sice žádný obr, ale zcela v normě. I na genetice mi řekli, že to nemusí nic znamenat. U mě to bylo možná spojeno s vcestnou placentou v počátku těhotenství. Chce to klid, i když to se líp řekne než udělá, že jo:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 11:26

Měla jsem hodnotu 0,24 a narodila se mi zdravá dcera. Vyšel mi díky tomu výsledku down 1:75, plodovku jsme odmítla, byla jsem na test VisibiliT. O placentě nikdo nic neříkal, to jsem si načetla pak až sama, ale naštěstí žádný problém nebyl, dcera se narodila v termínu a měla přes 3 kila.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama