Reklama

Kritika od nadřízeného - vaše názory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 19:38
Kritika od nadrizeneho - vase nazory

Zdravim, rada bych znala vas nazor, zda je toto profesionalni a zda takova kritika je opravnena.
Jsem vic nez rok ve firme, kde to mam rada, prace me bavi. Nade mnou je jedna nadrzizena a dve jeji zastupkyne. Zbytek jsem pak cely kancl zenskych a dokazete si predstavit, jak se tam asi drbe. Vzdycky jsem se snazila tem drbum vyhybat, nebo jsem si aspon myslela, ze se jim vyhybam.
Moje prace a produktivita je velmi dobra, nasledkem cehoz jsem byla povysena a od 1.8. mam novou smlouvu, samozrejme take se zvysenym platem.
Dnes si mne zavolala nadrizena, jeji zastupkyne a jedna zamestnankyne, se kteoru se moc nemusime. Rikala jsem si, ze ma holka se mnou asi nejaky problem a chce to resit oficialne. To co se ale spustilo jsem necekala. Spolupracovnice se do mne pustila, zacala mi nadavat, ze nejsem fer, ze delam vse proti ni, ze ji pomlouvam, ze vyhledavam kazdou jeji chybu, na kterou bych mohla upozornit. Pry se chovam jako pubertacka ve skole, roznasim o ni klepy. Zacala vytahovat nejake konkretni pripady, ktere se staly pred x mesici, ktere si ja treba pamatuju uplne jinak nebo si je nepamatuju vubec. Na to, na co jsem mela v tu chvili silu reagovat jsem vysvetlila tak, ze to proste blbe pochopila. Jenze soucasti te kritiky bylo i to, ze jsem pry nekdy nekde rekla za jejimi zady, ze vypada jak stara baba nebo co. Kdyz jsem se konecne dostala ke slovu, jelikoz nadrizena i jeji zastupkyne se ji zastavaly, chtela jsem rict, ze pokud je mi znamo, tak zdrojem vsech drbu tady je ona (coz vzdycky je), a ze si na mne nikdo nikdy nestezoval, tak jestli spis neni precitlivela. Nacez se do mne pustily i ty nadrzizene, ze prej se mne nekteri lide boji a pry jsem uz nektere lidi rozbrecela. Kdyz jsem rekla, ze to s temi lidmi klidne poresim, vysvetlim a pripadne se i omluvim, reakce byla nulova. Zvrtlo se to nakonec k tomu, ze prej moc mluvim, moc kritizuju, ze pry tam nekomu rypu do umelych nehtu, tady zase do obeda z polotovaru. Ukazalo se tedy, ze jejich kritika se netyka me prace, ale me povahy. Dle jejich pokynu se mam nad sebou zamyslet, zacit se chovat, nez neco reknu radeji se kousnout do jazyka nebo spis radeji nemluvit vubec. Nacez jsem rekla, ze ja opravdu nejsem zodpovedna za chovani a reakce dospelych lidi na cynismus.
Ano, jsem cynik. Velky. Ale vse taky resim narovinu. Takze po skonceno debaty, ktera se zakladala na drbech, jsem obesla vsechny lidi, co byli v praci a kazdeho se zeptala, jesli ma se mnou nejaky problem. Nikdo nic. Ba naopak, mame ted par novych lidi a ti mne k chvalili, ze jim hodne pomaham. Nutro rict, ze asi pred mesicem jsem mela vetsi debatu s druhou zastupkyni, kdy jsem se ji plata, jestli ma na mne nejake kritiky, jestli si na mne nekdo stezuje. Rekla ze ne.
Reknu vam, ve chvili, kdy se do mne pustily tri baby, z toho dve moje nadrizene, a kritizovaly moji povahu na zaklade drbu, nezmohla jsem se na zadny argument. Nakonec se mi to v kebuli rozlezelo a taky jsem se na to ptala znameho, ktery dela sefa snad uz 10 let, zda je takova kritika rozumna. Rekl mi, ze ne, ze dokud moje chovani nema negativni dopad na muj vykon a produktivitu, muj nadrizeny mne nesmi kritizovat za to, ze jsem treba odmerena, cynicka nebo razna a rikam co si myslim. I kdyby s tim nejake citlivejsi osoby mely problem. Jsem rozhodnuta se branit v tom smyslu, ze pokud se neco takoveho bude jeste opakovat, budu to resit vys, protoze mi to nepripada jako fer ani profesionalni jednani.
Co si myslite? Do jake miry mne muj nadrzizeny muze kritizovat? Jake musi mit podklady, argumenty?
Diky za nazory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 08.08.18 19:45

Troska soudnosti by ti neuskodila. Pokud se tve chovani dotyka druhych lidi na pracovisti, roc by to nemel vedouci resit ? Ocividne ti proste chteli jen naznacit, ze takhle ne a ty proste resis svoji urazenou jesitnost. Cynismus a odmerenost opravdu vztahum neprida. Takze , co se trosku zamyslet a pokusit se to zmenit ? Myslet si muzes co chces, ale slusnost je fajn vec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 19:48

@Jana525 protoze jsem jaka jsem a nemam duvod se menit, kdyz mi to tak vyhovuje? A ze moje prace je na vysoke urovni, coz potvrzuje i moje povyseni, nove zadany projekt, na ktery sklizim pochvaly? A ze se vsema lidma v praci, krome vyse zminovane, vychazim dobre, s mnohymi z nich se setkavam i v soukromi a rozumime si?

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 08.08.18 19:51
@Anonymní píše:
@Jana525 protoze jsem jaka jsem a nemam duvod se menit, kdyz mi to tak vyhovuje? A ze moje prace je na vysoke urovni, coz potvrzuje i moje povyseni, nove zadany projekt, na ktery sklizim pochvaly? A ze se vsema lidma v praci, krome vyse zminovane, vychazim dobre, s mnohymi z nich se setkavam i v soukromi a rozumime si?

OK tvuj nazor, ale tvoje vedouci a kolegove maji ocividne jiny. Chces jim ho snad upirat ?
I kdyby jsi mela jakekoliv dovednosti, ja bych te jako zamestnavatel nechtela. Nelibi se mi tvoje arogance a jak se stavis ke kritice. Rict mi, ze si neco nepamatujes, tak letis. To je reakce narcisistickeho nevyzraleho jedince.

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 08.08.18 19:55

Pracovala jsem na pozici kvaliťačky v jedné továeně. Po asi roce, kdy jsem pracovala také velmi efektivně, jsem měla velmi podobný - řekněme kritický pohovor s nadřízeným. Také ve smyslu, že se mne operátoři bojí a PROTO dělají chyby. Hned po tom rozhovoru jsem mezi tu skupinu lidí šla a jednoho po druhém jsem obešla. Nikdo nic neměl, až na jednu operátorku, která mi přiznala, že to vymysleli proto, že měli pořád postihy z důvodu toho, že jsem já pracovala kvalitně a nacházela jsem jejich nedodělky - a holt jsem typ, který dodržuje pravidla, postupy atd - a nepromíjela jsem jim to do aleluja (měla jsem pravidlo 3× a dost - kdy jsem 3× za dotyčným přišla a řešila to pouze s ním a jakmile se stejná chyba opakovala po 4, tak jsem to řešila tak jak bylo potřeba).
Takže jsem nasadila opačný gard, a výtku, že jsem prý moc tvrdá, jsem vzala tak, že od toho dne jsem za každým chodila jako za malým děckem a vysvětlovala , ale také jsem jim všem řekla, že ani pravidlo 3× a dost už neplatí. Prostě jsem s nima mluvila jako s dětma ze školy ale jejich chyby jsem řešila podle interních pravidel ihned. A také jsem za svým nadřízeným hned druhý den zašla s tím, co jsem zjistila. Dodnes vidím ten vysmátý obličej operátorky, kdy mi říká: To víš, byli bychom blbí, kdybychom to nevyužili a nehodili na Tebe.
Trvalo pár týdnů, kdy postupně jeden za druhým za mnou začali chodit s tím, že se mé chování má vrátit do původní podoby, že tohle se jim nelíbí. A začali na sebe navzájem dávat pozor aby na konci - před ukončením výrobku - nebyl člověk, který často chyboval. Já měla svázané ruce, obzvláště v momentu, kdy šlo o škody na materiálech za x tisíc a nešlo to ututlat.

wendy
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 08.08.18 19:58
@Anonymní píše:
@Jana525 protoze jsem jaka jsem a nemam duvod se menit, kdyz mi to tak vyhovuje? A ze moje prace je na vysoke urovni, coz potvrzuje i moje povyseni, nove zadany projekt, na ktery sklizim pochvaly? A ze se vsema lidma v praci, krome vyse zminovane, vychazim dobre, s mnohymi z nich se setkavam i v soukromi a rozumime si?

Velice mi pripominas jednu asistentku, co jsem mela cca pred dvema lety - byla vcelku schopna, ale velice problematicka na pracovisti v ramci vztahu s ostatnim pomocnym personalem. Take jsem se ji snazila vysvetlit, ze tohle roste neni mozne, ze vztahy na pracovisti jsou mnohdy dulezitejsi nez rychlost vyrizeneho spisu, jelikoz se mnohem hure opravuji a dokazi narusit na dlouhou dobu fungovani celeho uradu/spolecnosti - odpovedela mi presne slovy, ze je jaka je a proc by se mela menit - v tu chvili jsem se s ni rozloucila.

terien
Echt Kelišová 7726 příspěvků 08.08.18 20:00
@Anonymní píše:

Ostatní také jsou jací jsou vcetne té kolegyně a vyhovuje jim to :nevim: tohle asi není cesta. Jestli se neumíš chovat, tak se nediv, že se někdo ozve.

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 08.08.18 20:01

Lidi v práci Tě nemají rádi, ale v práci jsi dobrá. Já bych Tě jako zaměstnance nechěla. Když je napětí mezi lidma, tak se blbě pracuje.

ančapepča
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 08.08.18 20:05

Podle mého ti závidí tvoje povýšení. S dotyčnou bych se bavila pouze o práci nebo o počasí. Teď už vis, že si na ní máš dávat pozor. Nad kritikou bych se zamyslela a možná přehodnotila nějaké poznámky vůči kolegům, ale jestli si nejsi ničeho vědoma tak je to pouze jeji problem. Ať si jedí k obědu co chtějí a mají třeba třímetrové nehty :D ženský kolektiv se nikdy nezmění.

vendulaaa
Závislačka 4894 příspěvků 08.08.18 20:09

Dostalas šanci (povýšení), ale i varování (kritika chování).
Já bych to pochopila tak, že máš změnit chování - jinak by pak nemuselo být nic.
Buď chytrá a zařiď se dle doporučení.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18310 příspěvků 08.08.18 20:10
@Anonymní píše:

V tom případě nebreč, když tvou povahu nesnesou ostatní a nebojí se ozvat i u nadřízených. To by pro tebe mohl být důvod pokusit se o změnu. Tahle sebejistota a sebestřednost, se kterou jsi si jistá, že ty máš právo se chvat, jak chceš, být cynická a „svoje“ značí jedině to, že kritika tvé osoby bude s nejvyšší pravděpodobností oprávněná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 20:13

Ten post, na ktery jsem povysila, je prave prace s lidma a jejich skoleni. S lidma jsem porad. Kor s nove prichozimi. Kdyby mne lidi v praci nemeli radi, asi by se se mnou nebavili a asi by se ode mne nic nenaucili. V kanclu nas je cca 40 lidi. S nekteryma se znam jeste ze stredni. Pocet lidi, kteri se kvuli mne rozbreceli, je pry 2. Plus vyse zminena, tedy celkem tri lidi ze 40, co mne pry nemaji radi. V praci jsem vic nez rok, predtim jsem delala to co oni. Povysena jsem tyden. Po vic jak roce, kdy jsem povahove porad stejna, najednou kritika?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 20:15

@ančapepča no, to je prave i muj nazor, tak zavist… S dotycnou jsem prave nikdy nic jineho nez praci a pocasi neresila, proto mi prijde zvlastni, ze s tim vyskocila ted, nahoda asi :think: :mrgreen:

Janasas
Kelišová 5261 příspěvků 08.08.18 20:16

Ted to asinapíšu hnusně, ale prostě jak bych to vystihla..
Myslím, že si prostě typická rypna, že prostě lidem slovem, můžeš jak ublížit- tem takovým povahově slabším, a nebo urazit..
Protože něco podobného jsem viděla unás ve firmě.. kde jedna, byla hodně nad věcí, nebyla zlá, ale prostě do všech ryla..
Ona to brala tak, že radí- chce dobře, že je upřímná, ale třeba ji nezajímalo, že o to nikdo nestojí..
Unás si zase takovou zavolal vedoucí, protože, opravdu řešila co nemusela..
Už by tě mělo trknout, že asi nejednáš jak bys měla, že ti někdo řekne, že jde o víc lidi a že některří pláčou, tak to asi musíš být drsná někdy :nevim:

Příspěvek upraven 08.08.18 v 20:17

Svistice
Neúnavná pisatelka 17178 příspěvků 27 inzerátů 08.08.18 20:16

Mě osobně by se tedy nelíbil přístup k řešení (byť třeba jebn domělého) problému. Bez nějaké předchozí osobní promluvy/domluvy povolat zaměstnance na koberec, kde jsou na něj nastoupení 2 nadřízení a ublížený zaměstnavec, který se chová jak malé děcko. Ale já jsem zvyklá na trochu nadstandartní firemní kulturu.

Nicméně přístup zakladatelky „já jsem jaká jsem a ať mi všichni políbí“ by mě asi taky přivedl do vrtule, takže bych s ní tohle pořešila mezi čtyřma očima s doporučením na zamyšlení se nad jejím osobním rozvojem.
Jak už někdo napsal, výkon někdy není to, z čeho zaměstnavatel primárně padne na kolena, pokud ten úderník svým chováním ohrožuje stabilitu a výkon celého týmu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >