Krize a její následky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 09:13
Krize a její následky

Ahoj,
s přítelem vychováváme moji dceru od jejich 5 ti let.Je jí 12.
Jsme spolu 7 let.
Mají spolu krásný vztah, dcera moc ho miluje.
Asi třikrát proběhl rozchod po hádce, a dcera celé dny plakala i ve škole…
Když hádka proběhla v těch sedmi letech, stálo to za to, vždy to vyústilo, že přítel odjel i s věcmi k rodičům.
Ted by tomu bylo také tak, ale slíbil dceři, že zůstane, jsou i ty Vánoce, na které se dcerka těší už x měsíců…
Tahle " hádka " byla asi nejhorší.
Přítel moc nemluví a tak se aspon dozvím něco právě při výměně názorů.
Dozvěděla jsem se, že jsem na něm závislá, že mě denně vozí do práce, ačkoliv bych mohla pěšky, že nemá žádný prostor, že jsem velitel, a to a to a to…
Nebyla jsem naštvaná, ale ublížilo mi to moc, a tak jsem od druhého dne začla tedy chodit pěšky a dokonce jsem nechtěla nic z výplaty, kterou včera měl ( v hádce jsem mu řekla, že od něj nic nechi už, ani jeho peníze ) ani mi také žádné nenabídl a já bych si je nevzala, i kdyby nabízel.
Ted bych si chtěla udělat řidičák a najít koníčky, aby ten prostor měl, tvrdí, že nedokážu být sama. Na to jsem mu řekla, at tedy žije s plyšákem, který bude jen mlčet, vařit a usmívat se.
Přítel se rád s dcerou učí do školy, svěřuje se mu více než mě, tak budu s rozchodem asi otálet, on o moje myšlenky na rozchod neví. Nic už ani neříkám…
Vyslechla jsem, že jediný o čem se bavím, jsou problémy, které ted opravdu mám, protože budu měnit zaměstnání.
On nikdy nebyl mou oporou, neporadil, nepodržel.
Jak byste postupovaly vy? finančně snad nějak vystačím. Proto bych si ani od něj peníze nevzala, chci si to zkusit sama.
Navíc už x měsíců chce drahé tetování, které chtěl k vánocům, tak at si finance nechá, asi mi je už tak nějak vše kolem něj putna…
Nebýt mé dcery, už s ním nejsem…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
KKatka23
Echt Kelišová 8615 příspěvků 08.12.18 09:19

asi budu vypadat jako husa, ale…přijde mi, že to přeháníte. chodí do práce, pomáhá s dcerou, která ani není jeho. dokonce tak dobře, že ona ho miluje jako otce…co víc byste mohla chtít. aby byl 100procenr času jen s váma a vykládal si? tohle chcou ženský, většina chlapů chce osobní prostor, stačí jim vědomí, že na ně někdo doma čeká a má je rád… :nevim:

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 08.12.18 09:24

A zamyslela jsi se nad tím, jestli to tak není? Můj bývalý byl na mně takovýhle závislák, pořád si chtěl povídat, všude jsme museli chodit spolu, nemohla jsem si ani v klidu číst. Neměla jsem absolutně prostor sama pro sebe. A ano, on neuměl být sám, když jsem byla v zaměstnání, jezdil po návštěvách k rodině, sám by se doma zcvokl. Oni si to lidé někdy neuvědomují, ale toho druhého dusí. Nebylo by lepší to nějak řešit a zamyslet se sama nad sebou? Když tohle chlap řekne, asi se necítí dobře. :nevim:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 08.12.18 09:26

A zkusila ses místo ublíženosti zamyslet, jestli na tom, že mu nedáváš prostor, nemůže něco být? Píšeš, že moc nemluví: dáváš mu prostor mluvit, nebo to hned řešíš hádkou a každou výtku plánováním rozchodu? Zkusila sis k němu sednout a zeptat se ho, co by od tebe potřeboval, aby se tak necítil? Je to tvůj život, samozřejmě, ale podle svého vlastního popisu to spíše vypadá, že ničíš rodinu s fajn partnerem a dceři bereš super tátu kvůli tomu, že nejsi schopná si s partnerem klidně sednout a komunikovat.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 08.12.18 09:32

A čtu to teď znovu: ty ale fakt jsi velitel 8o „Ať si žije s plyšákem“ je proboha jako co? Seš děcko, kterému někdo sebral na pískovišti hračku, nebo dospělá matka od dítěte? Už to, jak to popisuješ, na mě působí dusivě a dobře bych se v tom hodně necítila. Vyhrožování rozchodem, vyvolávání hádky místo komunikace, urážení se a dětinskosti kvůli tomu, že on má nějaké námitky… holka, zníš jako semetrika.

ivonadv
Stálice 61 příspěvků 5 inzerátů 08.12.18 09:34

Jak daleko to máš do práce? Proč nepoužíváš autobus?

Šarlota4
Extra třída :D 10310 příspěvků 08.12.18 09:37

Tak za 1, ta nezavislost neni o tom, ze bude mlcet a usmivat se, ale o celkovem pristupu za 2, chapu, ze nechces ranit dceru, zvlast pred vanoci, ale prece nelze aby si dite urcovalo s kym budes zit. Je velka, pochopi kdyz ji to vysvetlis. Jinak pusobis dost ublizene, takovy vydiraci manevry, aby si jako panacek uvedomil o co prichazi.

andelka83
Generální žvanilka 20437 příspěvků 08.12.18 09:41

A víš že nejspíš nebýt dcery,tak dávno není už on s tebou? Místo aby ses zamyslela nad kritikou,se urazis a plácáš něco o plysakovi. Nikdo není rád ve vztahu kde nemá prostor,dusi se a kde se o vztah nepečuje ( co děláte společně? O čem mluvíte? Co podnikáte? ). Chlapi nechtějí kouli na noze. :nevim:

terien
Echt Kelišová 9110 příspěvků 08.12.18 09:48

Když chceš změnu, musíš začít u sebe. Můj muž by takové závaží nesnesl, má rád samostatné a nezávislé ženy, tak se zamysli, jestli náhodou nemá tvůj partner pravdu. Za to, jaký guláš děláte dceři v hlavě byste zasloužili oba dva pár facek :cert: to si to nedokážete vyříkat bez ní? To musí vědět všechno a ve škole brečet? Sedněte si a promluvte si, jestli spolu nechcete být, tak se rozejdete a jestli se máte rádi, tak se snažte oba dva.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 08.12.18 09:49
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jsme spolu 7 let.
Když hádka proběhla v těch sedmi letech, stálo to za to, vždy to vyústilo, že přítel odjel i s věcmi k rodičům.
Ted by tomu bylo také tak, ale slíbil dceři, že zůstane, jsou i ty Vánoce, na které se dcerka těší už x měsíců…
Dozvěděla jsem se, že jsem na něm závislá, že mě denně vozí do práce, ačkoliv bych mohla pěšky, že nemá žádný prostor, že jsem velitel, a to a to a to…
Nebyla jsem naštvaná, ale ublížilo mi to moc, a tak jsem od druhého dne začla tedy chodit pěšky a dokonce jsem nechtěla nic z výplaty, kterou včera měl ( v hádce jsem mu řekla, že od něj nic nechi už, ani jeho peníze ) ani mi také žádné nenabídl a já bych si je nevzala, i kdyby nabízel.
Ted bych si chtěla udělat řidičák a najít koníčky, aby ten prostor měl, tvrdí, že nedokážu být sama. Na to jsem mu řekla, at tedy žije s plyšákem, který bude jen mlčet, vařit a usmívat se.
Přítel se rád s dcerou učí do školy, svěřuje se mu více než mě, tak budu s rozchodem asi otálet, on o moje myšlenky na rozchod neví. Nic už ani neříkám…
Vyslechla jsem, že jediný o čem se bavím, jsou problémy, které ted opravdu mám, protože budu měnit zaměstnání.
Jak byste postupovaly vy? finančně snad nějak vystačím. Proto bych si ani od něj peníze nevzala, chci si to zkusit sama.
Navíc už x měsíců chce drahé tetování, které chtěl k vánocům, tak at si finance nechá, asi mi je už tak nějak vše kolem něj putna…

Já nevím no, je to jen můj pocit ale z toho co píšeš to vypadá že je s tebou jen kvůli tvé dceři :think: Možná by ses měla nad sebou zamyslet, ty tvoje gesta jako tak budu chodit pěšky, nic od tebe nechci atd jsou dětinský, s tím se daleko nedostaneš a problémy to nevyřeší. Budˇsi normálně promluvte jako dospělý lidi a nebo se rozejděte :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 08.12.18 10:11

no já ti nevím, ale to co tu popisuješ jsou malichernosti a kraviny nevím podle mě to není důvod k rozchodu , jen jsi se nafoukla tak splaskni a uvidíš věci jinak

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 08.12.18 10:27

Rada chlapku si dela problem, ze ty hranice nestanovi na zacatku a jen prijmaji, co chce zenska. :nevim: Pak v nich najednou neco bouchne a zacnou si stezovat, ale zenska to nebere, „Prece je to takhle cely roky a nevadilo mu to.“ :nevim:

Proste rada zen si zije v iluzi a vlastne nevi co chce partner a moc to neresi.
Pak takova zenska rekne, ze chce mimino, zacne do chlapa hucet porad a takovej typ chlapku to proste vzda. A pak ma zenska dojem, ze to mimino je chteny z obou stran. :nevim:

Venetia
Hvězda diskuse 38787 příspěvků 08.12.18 10:59
@KKatka23 píše:
asi budu vypadat jako husa, ale…přijde mi, že to přeháníte. chodí do práce, pomáhá s dcerou, která ani není jeho. dokonce tak dobře, že ona ho miluje jako otce…co víc byste mohla chtít. aby byl 100procenr času jen s váma a vykládal si? tohle chcou ženský, většina chlapů chce osobní prostor, stačí jim vědomí, že na ně někdo doma čeká a má je rád… :nevim:
takže tu co bude mlčet, vařit a usmívat se , jak píše zakladatelka ?
@Sandokanos píše:
Rada chlapku si dela problem, ze ty hranice nestanovi na zacatku a jen prijmaji, co chce zenska. :nevim: Pak v nich najednou neco bouchne a zacnou si stezovat, ale zenska to nebere, „Prece je to takhle cely roky a nevadilo mu to.“ :nevim:Proste rada zen si zije v iluzi a vlastne nevi co chce partner a moc to neresi.
Pak takova zenska rekne, ze chce mimino, zacne do chlapa hucet porad a takovej typ chlapku to proste vzda. A pak ma zenska dojem, ze to mimino je chteny z obou stran. :nevim:

přesně tak , jestli jí vozil do práce , bylo to asi z jeho hlavy a ted jí to předhodí jako pomalu zneužívání . Podílet se nějakými financemi , taky není nic co by dělal nadstandartního .
Kdyby řekl upřímně , že ho to už nebaví bylo by vyřešeno .

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 08.12.18 11:15
@Venetia píše:
přesně tak , jestli jí vozil do práce , bylo to asi z jeho hlavy a ted jí to předhodí jako pomalu zneužívání . Podílet se nějakými financemi , taky není nic co by dělal nadstandartního .
Kdyby řekl upřímně , že ho to už nebaví bylo by vyřešeno .

Na jeho místě bych se zakladatelce bála cokoliv říct. I to, že mi nevyhovuje vozit ji každý den do práce, když může stejně dobře jet MHD. A proč? Protože by zase hrála divadlo s rozchodem, urážela se a chovala se jako malé dítě místo toho, abychom spolu konstruktivně hledali řešení. Nad ním navíc visí i to, že mu vezme dítě, které miluje a ke kterému nemá žádný právní vztah. Vůbec se mu nedivím.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 08.12.18 11:18
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jsme spolu 7 let.

Jemu ten rozchod spíš prospěje, bych to tak videl…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >