Krize a obnoveni intimity

Anonymní
25.12.20 14:58

Krize a obnoveni intimity

S manzelem mame delsi dobu krizi, mame podany navrh na rozvod. Pul roku jsme od sebe. Je to z me strany, manzel by se vratil. Vazim si ho jako cloveka, kdyz ho vidim je mi ho lito, ze prisel o rodinu. Jenze tam neni ten smutek po nem, jako po chlapovi. Neumim si predstavit, ze by jsme zase spolu intimne zili. Kdyz ho vidim tak nemam chut se mu vrhnout do naruci. Jak rikam, je skvely clovek i otec, ale toho partnera tam ted momentalne nevidim. Je mozne ze by se to dalo jeste obnovit? Zazil jste nekdo neco podobneho? Nechci tady resit proc se chci rozvest atd, na to se neptam, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
25.12.20 15:10

Já právě myslím, že ten důvod proč se rozvést je důležitý.. Od toho se dá odvodit, zda tu intimitu dokážeš obnovit.
Třeba po nevěře se fakt nedivím, že by ti to nešlo..
Ale zkušenost nemám, nemůžu radit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66768
25.12.20 15:10

A máš nebo měla jsi jiného chlapa/milence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
25.12.20 16:03

Obnovit se dá, pokud chceš.. Pokud nechceš, tak zkusit poradnu, mediatora atd.. Ono je něco jineho třeba po nevěře atd.. A pokud ten vztah zpět nechceš, tak holt rozvod, však jako otec a kamarád může fungovat dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
25.12.20 16:41
@Lama Lama píše:
A máš nebo měla jsi jiného chlapa/milence?

take si myslim, ze to je ten duvod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
25.12.20 16:51

Takze ho vezmes zpatky kvuli litosti? To myslis vazne.

Tak takhle kazdyho lituj a za par let zjistis, jak sis kvuli tomu zpackala zivot.

O rodinu neprisel, ma dite a muzete se vidat dal jako kamaradi, kdyz budete oba chtit.

Ale proc tacit takhle neco pres koleno, kdyz na tebe i na nej, ceka mozna nekdo lepsi, kdo se k vam bude hodit vic?

Ne z litosti fakt nedoporucuju…

Jste pul roku od sebe a ty si nedovedes predstavit se mu vrhnout do naruce, to asi o necem vypovida, ne?

Naslouchej sve intuici a nezij zivot podle nejake litosti a strachu, ze nekomu ublizis. to je cesta do pekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
25.12.20 16:52

Tak my nevíme, proč tě přestal přitahovat ani proc se chceš rozvést a proč jsi odešla. Proto nelze ani říct, jestli je možný návrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
25.12.20 21:21

Jestli spolu máte dítě a on je „skvělý otec a člověk“, tak bych se nerozvadela jenom proto, že nemáš chuť „vrhnout se mu do náruče.“ Promiň, ale přijde mi naivní si myslet, že v dlouhodobém vztahu se ti bude chtít pořád vrhat se mu do náruče.

Jasně, neznám pozadí, můžu být mimo, ale myslím si, že lidi čekají od vztahů moc, myslí si, že v nich budou permanentně happy, a jak vztah neplní tak úplně všechny jejich aktuální potreby, hledají někoho, kdo bude ještě žůžovější, děti neděti. Nevím, jestli se dá takhle dojít ke štěstí.

S někým, koho popisuješ jako skvělého člověka, bych si myslela, že se intimita obnovit dá, zvlášt pokud tam už byla a on navíc chce, ale asi to dost práce, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
25.12.20 21:34

Dlouhodobé vztahy jsou těžké, není to jako na začátku vztahu, kdy se vám rozpalujou lejtka a skončíte v posteli při každé příležitosti. Dlouhodobé vztahy jsou hodně o rutině a málo co už dokáže překvapit. Není tam to objevování a touha po něčem novém. Ale zas na druhou stranu oproti krátkodobému vztahu víte, co manžel chce, jaký je a to že tam není to překvapení, je vlastně výhoda. Protože už nemůžete zjistit, že je to mamánek, násilník, špatný otec, devkař atd.

Na dlouhodobých vztazích se musí pracovat. A musí se snažit oba, ne jen jeden.

Je na vás, jestli opustíte jak tvrdíte skvělého chlapa a otce kvůli tomu, že je to špatný v posteli. Jen bych ráda podotkla, že ani ten nový nemusí být zas až tak skvělý, budete se nějaký čas poznávat a to může být vzruso, pak se může ale nemusí ukázat, že je neslučitelny s dlouhodobým partnerstvím, a pokud bude, pak se pravděpodobně také překlenete do rutinního období a pak ho pro nedostatek vzrušení můžete opět odkopnout.

Já bych za prvé problém řešila, tj. nebála bych se mluvit, mluvit a mluvit. S partnerem, manželským poradcem, sexuologem… A pokud by to vážně nešlo, teprve pak bych řešila rozvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 12:06

Ahoj zakladatelko,
Mam to stejně. Od manžela jsem odešla a zjistila jsem, že mi vůbec nechybí. Umím si představit žít život sama, jakoze asi chlapa ani nechci. Když jsem odešla s dětmi, tak jsem pořád čekala, že přijde nějaká lítost, výčitky, obavy… Vůbec nic z toho se nedostavilo.ja jsem takhle spokojená. Chybí jen ta rodina, ale on ne.

• Citovat
  • Nahlásit
16
26.12.20 12:34

Ahoj. Píšeš, že máte delší dobu krizi. Příjde mi přirozené, ze tě to k němu natáhne po fyzické stránce. Vnitřně sis možná už vybudovala určitou obranu…
Já bych tomu dala ještě šanci. Ne ze soucitu. Myslím, že malými krůčky si k sobě můžete znovu najít cestičku. Ochota z jeho strany tam je. A ty si jej vážíš. Navíc máte děti.
Se společnými hezkými momenty by mohla přijít i ta touha po blízkosti s ním :smiling_face_with3_hearts:
Já bych na to netlačila. Ale nepříjde mi to úplně ztracený.
Zkusila bych i poradnu. Hodně štěstí 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat