Mám krizi – musím do práce a jsou na mne zlí

1.2.20 19:51

Krize musím do práce a jsou na mne zlí

Po mateřské se vracím na HPP na pozici recepce. Manžel se bude starat o synka.. Před mateřskou jsem pracovala 3 dny v týdnu od 7 - 15 ti a 2 dny 8-16. ovšem teď chci jen do 15 té hodiny, ať jsem dříve doma. Vedoucí mi nechce vyhovět. Druhá kolegyně, na stejné pozici, recepční, chce se na směnách střídat, jenže to bych byla doma až o půl páté a na manžela by to již bylo moc dlouho. Musí mi prosím vyhovět? Druhá kolegyně nemá děti, není vdaná, ale dojíždí. Nastupuji v pondělí, manžel je dlouhodobě nemocný a čekáme na přiznání důchodu. Zdravotně to snad zvládne, ale vůbec nevím být doma tak pozdě. Dojíždím autem asi 30 minut. budete maminky moc hodné poradit mi. šéfová je stará kráva, a nedá se s ní domluvit. Vehementně vyžaduje střídání, ale já musím být doma a nemohu končit až ve čtyři hodiny :cert: díky Bohužel po výpočtu důchodu musím jít na plný den do práce, z rodičovské hradíme hypotéku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

712
1.2.20 19:59
@000kladenka12 píše:
Po mateřské se vracím na HPP na pozici recepce. Manžel se bude starat o synka.. Před mateřskou jsem pracovala 3 dny v týdnu od 7 - 15 ti a 2 dny 8-16. ovšem teď chci jen do 15 té hodiny, ať jsem dříve doma. Vedoucí mi nechce vyhovět. Druhá kolegyně, na stejné pozici, recepční, chce se na směnách střídat, jenže to bych byla doma až o půl páté a na manžela by to již bylo moc dlouho. Musí mi prosím vyhovět? Druhá kolegyně nemá děti, není vdaná, ale dojíždí. Nastupuji v pondělí, manžel je dlouhodobě nemocný a čekáme na přiznání důchodu. Zdravotně to snad zvládne, ale vůbec nevím být doma tak pozdě. Dojíždím autem asi 30 minut. budete maminky moc hodné poradit mi. šéfová je stará kráva, a nedá se s ní domluvit. Vehementně vyžaduje střídání, ale já musím být doma a nemohu končit až ve čtyři hodiny :cert: díky Bohužel po výpočtu důchodu musím jít na plný den do práce, z rodičovské hradíme hypotéku

Já nevím, ale mně ty dva dny, kdy končíš o hodinu později nepřijdou tak strašný, pokud máš vyzvedávání ze školky. Podle nadpisu jsem čekala nevím co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 19:59

@000kladenka12 já dělám od 7 do 15.30 PO-PÁ. Než se s dětmi kolikrát doplácám domů, tak je 17h jen to fikne.
Já bych asi byla ráda, že mám práci a snažila bych se přizpůsobit kolektivu. Pokud není zatím třeba vyzvedávat ve školce, tak je to prostě jenom o zvyku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37818
1.2.20 20:00

§ 241
(1) Zaměstnavatel je povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti.
(2) Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost) 77a),o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.
zakonik prace, na to muzes odkazat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13809
1.2.20 20:00

Nemusí ti vyhovět, máš nastoupit na stejnou pracovní pozici a se stejnými podmínkami. Pokud se tam necitis dobře, když jsi ještě ani nenastoupila, jdi jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13809
1.2.20 20:01
@matkabagristy píše: § 241
(1) Zaměstnavatel je povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti.
(2) Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost) 77a),o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.
zakonik prace, na to muzes odkazat

Já se obávám, že tady ta péče o dítě je zabezpečená manželem, který je doma neustále

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70752
1.2.20 20:04

@matkabagristy Jo, na to odkázat může, takže bych obratem jako zaměstnavatel zareagovala snížením platu, jelikož to nebude plný úvazek. Jako plně chápu, když někdo potřebuje končit kvůli školce, ale argumentovat tím, že by to na manžela bylo dlouho :think: jako od kdy je 8-16 delší, než 7-15…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3571
1.2.20 20:04

@matkabagristy a to platí, i když je otec dítěte s ním doma 24/7? Oba rodiče mají nárok na upravení pracovní doby? To se divím, že ještě někdo pracuje tak, jak si přeje zaměstnavatel :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
1.2.20 20:05

@matkabagristy to sice může, ale pokud tam místo ní nikdo není, tak se na to stejné může odkázat zaměstnavatel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
1.2.20 20:06

A dítě nemůže do školky? Zaměstnavatel si nesedne na zadek z tebe jenom proto, že máš děcko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
1.2.20 20:08

@Čičorečka tak on většinou zaměstnavatel vyhoví, ale jelikož ti to zkrácení pracovní doby obvykle zkrátí i mzdu, zase tolik se o to lidi neperou. A pokud to zaměstnavateli nevyhovuje, tak tě stejně vystipe a najde si někoho, kdo mu pracovní dobu pokryje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
1.2.20 20:11

Ale vždyť manžel bude se synem stejný počet hodin, a je jedno, jestli je to od 7-15 nebo od 8-16.

A není klasická pracovní doba 8,5 hodiny s pauzou na oběd? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6302
1.2.20 20:11

Vracis se hned po mateřské? Takže dítěti je měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10247
1.2.20 20:12

Holky, ale @000kladenka12 pise, ze po materske se vraci do prace. NE po rodicovske :?
@matkabagristy Tohle se tyka osamnelych zamestnancu. A to @000kladenka12 neni :nevim:

@000kladenka12 Mam obavy, ze ti nezbyde nez se prizpusobit, nebo zmenit zamestnani. Nejsou nahodou nastvani, ze se vracis drive? Treba meli jine plany :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10247
1.2.20 20:12

@karkarka Materska je 28 tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu