Reklama

Krize nebo nenávist?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 22:38
Krize nebo nenávist?

Zdravím dámy, a přejí pěkný večer. Zoufalství mě dohnalo až sem. Jdu si pro radu: odejít nebo zůstat?
Mám devíti měsíčního s přítelem, s kterým jsem dva roky ( čili opravdu krátce na založení rodiny, ale dát to malinký stvoření pryč OPRAVDU NEŠLO, snad pochopíte…) a už před porodem to šlo z kopce. Nejsem z těch, co by si nechali líbit výčitku typu: doma neni co jíst, tady je prach, nemám co na sebe protože nepereš, ty jdeš ven v šatech beze mně? Dělám co můžu, syn je to nejhodnější dítě co jsem kdy viděla, stejně poslouchám, že je rozmazlenej *** a všechno je moje chyba. Přestěhovala jsem se do města k přítelovi, kde nikoho neznám, jen abychom měli levnější nájem, dodělávám si maturitu individuálně, abych nemusela makat naštvaná za pokladnou a měla víc možností, i tak dávám všechen čas synovi, učím se, uklízím a vařím když spí, nebo mi „pomáhá“ a pořád to není dost. Je tedy špatně očekávat, že přítel o volnu uvaří, nedejbože dá prádlo do pračky a snad i umyje nádobí, nebo si vezme syna na procházku ven? Jsou to opravdu jen ženské práce a chlapy mají právo ležet u telefonu a hrát hry, protože momentálně vydělávají víc? Viděla jsem spoustu rodin, kde to fungovalo jinak a teď nevím, jestli chci tolik, nebo dělám málo. Navařeno je každý druhý den, někdy i na jeden den, vypráno minimálně 3× týdně, vytřeno stejně, utírání prachu každý den (max ob den) a chci moc, když poprosím ať si ráno můžu přispat a on si hraje s nebrečícím dítětem? Jak jsem řekla, nejsem z těch, co by v sobě dlouho drželi co se jim nelíbí, řeknu to klidně a hned, ale pozitivní odezvy se mi nedostává.. Mám pocit, že jsem obětovala dost (oproti polovičce), ale vůbec se mi to nevrací, a ten pocit mám už dlouho. Rozpadajících se rodin je spoustu, ale já nevím, jestli je tohle jen krize, nebo to přejde. Po jakékoliv promluvě je vše za chvíli zpátky kde to bylo…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 22:43

Podle měřítka „jsi s nim víc spokojená, nebo nespokojená“ je to půl napůl, ale už před porodem převládali pocity TOHLE NEBUDE ONO. Děsí mě představa jít na chvíli k mámě, ztratit soukromí a zažívat změnu prostředí, což opravdu nemám ráda, ale i tak mi vnitřní pocity říkají, že dál to bude jen horší, dokonce došlo na násilí už před narozením syna a to je pro mě pravdu varovný signál. Jen ta naivita a minimální odhodlání převládají.....

Demi
Závislačka 4004 příspěvků 17.08.18 22:44

Nevím, jestli bych mohla mít ráda a být s někým takovým, který o svém dítěti řekne, že je rozmazlený ***… to mělo být jako co?
Vše ostatní, co popisuješ, je bohužel celkem často opakující se model soužití. Jaké měl tvůj partner vzory doma? Co jeho maminka? Byla to maminka nebo služka?

Demi
Závislačka 4004 příspěvků 17.08.18 22:46
@Anonymní píše:
Podle měřítka „jsi s nim víc spokojená, nebo nespokojená“ je to půl napůl, ale už před porodem převládali pocity TOHLE NEBUDE ONO. Děsí mě představa jít na chvíli k mámě, ztratit soukromí a zažívat změnu prostředí, což opravdu nemám ráda, ale i tak mi vnitřní pocity říkají, že dál to bude jen horší, dokonce došlo na násilí už před narozením syna a to je pro mě pravdu varovný signál. Jen ta naivita a minimální odhodlání převládají.....

Jako tohle je ještě dodatek k úvodnímu článku? Násilí v době, když jsi byla těhotná? To předpokládám, asi nemyslíš tak, že jsi ho zfackovala, ale hrubý byl on, že?

111verunka111
Závislačka 2823 příspěvků 17.08.18 22:52

Znali jste se krátce a až teď poznavas jeho povahu. Sama asi víš že jsi udělala chybu hned tady… Teď je to vážně na tobe jak se k tomu postavíš. Jestli s ním není žádná domluva na změně, buď se s tím smíříš ( ale šťastná vážně nebudeš ) nebo se s malým postavíš na vlastní nohy a budeš opatrná už. Člověk udělá spousty chyb ze kterých se musí poučit. A opravdu ne nejsem názoru toho že chlap vydělává jenom a ty mu děláš slušku. Tvůj job je dítě a nevalis si doma šunky … Ignoruj ty řeči jeho. Zbytečně si tím dáváš brouky do hlavy, užívej si prcka :)

Filanda
Závislačka 4276 příspěvků 17.08.18 22:55

Minimálně nechápu proč nejde se synem ven / nehraje si s ním / nehlídá ho. To není ženská práce, to je snad normální trávení rodinného času. U dalších „ženských“ práci bych to posuzovala i podle toho kolik času tráví partner v práci a „mužskými“ pracemi. Jestli dělá 12 hodin denně a do toho o víkendu seká dříví a zahradu nic moc bych po něm už nechtěla. Pokud se dovalí po 8 hodinách nefyzické práce domů a dá si nohy na stůl, tak by mě vytáčel a za normální to nepovažuji ani když je ženská na RD. Hodně času totiž zabere samotná péče o dítě, takže nejde přes den jen šůrovat, vařit atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 22:57

Rozmazlený s*áč. Tlak mi vystřelil do nevyčíslitelných meřítek. Přítelej je z rodiny pohlavek za vše, to se snaží praktikovat i teď - syn okusoval pantofly, přítel jí vzal a plesknul ho přes ruku. Nejsem pro pohlavku, plácnutí přes zadek, ale podle „výhružného měřítka“ - vysvětlit, poprosit, okřiknout, plácnout. Bohužel se neshodujeme a podle něj syn už teď ví, že dělá něco co nemá. Já jsem s ním od rána do večera a vidím, že na moje NENENE TO JE ŠPINAVÝ/ TO NENI TVOJE se mi jen směje a kroutí hlavou jako já. Myslím si že přítel si kompenzuje násilí svojí matky na jinejch, ale když si ho představím jako dítě, asi by mi nezbývalo než dát pohlavek.
Násilí v těhotenství bylo, když mi chvíli před porodem ruply nervy z celkového nátlaku + rozčílení, začala jsem zoufale mávat rukama, bez úmyslu ublížení, přítel si myslel, že ho chci praštit, tak po mě švihnul nohou, ale jelikož jsem o „půl metru“ menší než on, škrtnul palcem o břicho. To se mi teda zastavilo srdce, ale říkala jsem si, že kdybych nehysterčila, nemávala rukama, tak by se to nemuselo stát.. bohužel pár poodbných afért bylo víc. Pořád si nedokážu odpovědět, jestli jsem já vyvolala hádku přecitlivělostí, nebo nemá kus empatie.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 362 příspěvků 17.08.18 22:57

Za mě ano, jsou to čistě ženské práce v případě, že muž pracuje a žena je doma. Přítel má volno akorát o víkendech, jinak je celé dny v práci takže bych po něm nechtěla, ač vím že by to klidně i dělal, aby vařil a uklízel když už je doma. Ale hrát si s dítětem nebo s ním jít na procházku, to by měl. Přijde mi, že nemá Bůh ví jaký vztah k dítěti ani k tobě. Jako byste ho obtěžovali. Pochybuji, že se to změní. :think:

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 17.08.18 23:02
@Demi píše:
Jako tohle je ještě dodatek k úvodnímu článku? Násilí v době, když jsi byla těhotná? To předpokládám, asi nemyslíš tak, že jsi ho zfackovala, ale hrubý byl on, že?

Chudak holka, ma to uplne popletene. On ji mlati jako tehotnou a ona breci, ze nema navareno :nevim:

Demi
Závislačka 4004 příspěvků 17.08.18 23:03
@Anonymní píše:
Rozmazlený s*áč. Tlak mi vystřelil do nevyčíslitelných meřítek. Přítelej je z rodiny pohlavek za vše, to se snaží praktikovat i teď - syn okusoval pantofly, přítel jí vzal a plesknul ho přes ruku. Nejsem pro pohlavku, plácnutí přes zadek, ale podle „výhružného měřítka“ - vysvětlit, poprosit, okřiknout, plácnout. Bohužel se neshodujeme a podle něj syn už teď ví, že dělá něco co nemá. Já jsem s ním od rána do večera a vidím, že na moje NENENE TO JE ŠPINAVÝ/ TO NENI TVOJE se mi jen směje a kroutí hlavou jako já. Myslím si že přítel si kompenzuje násilí svojí matky na jinejch, ale když si ho představím jako dítě, asi by mi nezbývalo než dát pohlavek.
Násilí v těhotenství bylo, když mi chvíli před porodem ruply nervy z celkového nátlaku + rozčílení, začala jsem zoufale mávat rukama, bez úmyslu ublížení, přítel si myslel, že ho chci praštit, tak po mě švihnul nohou, ale jelikož jsem o „půl metru“ menší než on, škrtnul palcem o břicho. To se mi teda zastavilo srdce, ale říkala jsem si, že kdybych nehysterčila, nemávala rukama, tak by se to nemuselo stát.. bohužel pár poodbných afért bylo víc. Pořád si nedokážu odpovědět, jestli jsem já vyvolala hádku přecitlivělostí, nebo nemá kus empatie.

Tohle je přes čáru. Je agresivní, nedospělý, ubožák. Ohnat se nohou po těhotné holce, to je opravdu hrdinské… oproti tomu by mi byla změna prostředí a částečná ztráta soukromí pobytem u své mámy asi rájem na zemi.

Artojsa4
Povídálka 17 příspěvků 17.08.18 23:05

Jen podotknu, že přítel dělá 10h 4 dny týdně, ve volnu hraje na telefonu, nebo jsme venku. Občas pomůže, ale ve chvíli, kdy to nepožaduju, když poprosím, je spoustu důvodů, proč to neudělat. Pomáhá pár dní po vážnější promluvě, kdy toho už mám dost. Veškeré domácí práce dělám dostatečně, ve srovnání jinde snad i nadbytečně, šuplík má plný spodního prádla, ale musí mít vyprané své odblíbené, když odsunu pračku, abych tam vytřela, stěžuje si, že jí musí zase vyrovnávat nebo abych neprala na 1200 otráček.. to jsou opravdu takové blbosti co mě teď zatěžujou.. A ještě pro představu: dodělám si maturitu indiviudálně, dokonce jsem dělala dvě grafické zakázky dálkově a doma bylo uklizeno, uvařeno, postaráno o syna uplně stejně ako před tím a ještě jsem se usmívala!

Demi
Závislačka 4004 příspěvků 17.08.18 23:05

@Chytrak tak nějak možná začíná syndrom týraných žen - vidí samy sebe, jak si toho chudáka k násilí vlastně vyprovokovaly a facku si zasloužily.

Artojsa4
Povídálka 17 příspěvků 17.08.18 23:08
@Artojsa4 píše:
Jen podotknu, že přítel dělá 10h 4 dny týdně, ve volnu hraje na telefonu, nebo jsme venku. Občas pomůže, ale ve chvíli, kdy to nepožaduju, když poprosím, je spoustu důvodů, proč to neudělat. Pomáhá pár dní po vážnější promluvě, kdy toho už mám dost. Veškeré domácí práce dělám dostatečně, ve srovnání jinde snad i nadbytečně, šuplík má plný spodního prádla, ale musí mít vyprané své odblíbené, když odsunu pračku, abych tam vytřela, stěžuje si, že jí musí zase vyrovnávat nebo abych neprala na 1200 otráček.. to jsou opravdu takové blbosti co mě teď zatěžujou.. A ještě pro představu: dodělám si maturitu indiviudálně, dokonce jsem dělala dvě grafické zakázky dálkově a doma bylo uklizeno, uvařeno, postaráno o syna uplně stejně ako před tím a ještě jsem se usmívala!

Zapomněla jsem vypnout anonymitu, ale tady mě stejně nikdo nezná, tak snad mě podle popisu ani nikdo nepozná.....

Demi
Závislačka 4004 příspěvků 17.08.18 23:08
@Artojsa4 píše:

Lepší by bylo, kdybys napsala Maturitu si dodělám, najdu si práci, spakuju sebe i syna a nazdar.

neila
Extra třída :D 10087 příspěvků 17.08.18 23:10
@Anonymní píše:

To myslíš vážně?? A ty s takovým hovadem opravdu ještě si? 8o Myslíš, že to měl opravdu tak dobře vypočítaný, že tou nohou „jen“ škrtnul o břicho? Si si jistá, že mu nebylo naprosto jedno kam míří a spíš by ho bylo těšilo, kdybys dostala pořádně přes držku (břicho)?? :zed: :zed: :zed: Kde si nechala rozum, prosím tě?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama