Krize po 7 letech

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.9.21 10:48

Krize po 7 letech

Ahoj všichni,

předem se omlouvám za anonym, ale nechci, aby někdo o naší krizi věděl.

S manžele jsme spolu 7 let, z toho 2 roky manželé. Máme roční dcerku. Poslední měsíce máme celkem krizi. Hádáme se kvůli každé blbosti, vůbec si spolu nepovídáme a vlastně na sebe ani nemáme čas. Dřív jsme se vůbec nehádali, teď na nás ale dopadá únava. Dcera byla od malička nespavec a když už se to začalo lepšit, tak jí začaly růst zuby a jede to na novo. Když se snažím si s manželem povídat, tak mi připadá, že mě nevnímá nebo mi vůbec neodpoví a začne mluvit o něčem jiném nebo mi skočí do řeči a začne mluvit o sobě. Do toho teď hodně chodí na přesčasy a tak na sebe nemáme moc čas, protože buď je v práci nebo je unavený a jde spát.

Abych mu ale nekřivdila, nenechává všechno na mě. O domácnost i o dceru se stará spolu se mnou. Když vidí, že už vážně nemůžu, tak mě nechá vyspat. O víkendu vstává i v noci, abych si přispala.

Já vím, že manžel je skvělej a přesto na něj začínám mít averzi. Vadí mi, když se mě dotkne. Já z něj prostě necítím, že mě miluje. Asi jsem sobec. Já vím, že miluje nás jako rodinu, že by se pro nás rozdal a tak, ale necítím, že miluje mě. Asi to zní úplně šíleně a vlastně sama nevím, jak svoje pocity popsat. Třeba mi z práce napíše, jak se na nás těší. Jenže to je to, těší se na nás, ne na mě. Já chápu, že se těší na dceru, taky to tak mám, ale chybí mo ten zájem o mě. Jsem normální? Měly jste to taky tak? Jak to napravit? S manželem jsem o tom samozřejmě mluvila, on sice uznal, že už mi to nedává tolik najevo, ale vidím na něm, že úplně nechápe, co po něm chci. Jak mám změnit svůj přístup a začít ho zase vnímat jako skvělého partnera? Já vím, že je. Že lepšího bych těžko hledala. Jenže uvnitř mě užírá ten nezájem o mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1479
26.9.21 10:56

Myslím, že máš problém ty a ne manžel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 10:59
@Markéta188 píše:
Myslím, že máš problém ty a ne manžel :think:

Tak tos mi napsala opravdu novinku. :nevim: Ano, mám problém já, proto se ptám co s tím mám dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18788
26.9.21 11:01

Jseš unavená a zahrabaná v únavné rutině. To ti mění jak myšlení, tak emoce. Frustrace a únava holt zastírá vidět to, že vám to funguje, jen to je těžké a náročné.

Až se vyspíš a až budete mít prostor dělat cokoliv jiného než pečovat o dítě a udržovat domácnost, zlepší se to.

Nejjednodušší je abyste si zařídili hlídání a ty měla alespoň jednou týdně dvě, tři hodiny, kdy vypadneš z bytu, budeš se věnovat sama sobě a věcem co tě těší. a jednou za dva, tři týdny jste vypadli vy dva na rande, kde budete společně co vás těší a nebudete se bavit ani o domácnosti, ani o penězích, ani o dítěit - prostě se pomalu začnete vracet i k roli parnterů co se znovu poznávají v nové roli. Teď jste utopení v roli rodičů a spolubydlících.

Jinak pokud tvůj muž neví co po něm chceš, tak je potřeba naučit se mluvit o svých potřebách tak aby to slyšel, ne aby to bral jako výčitku, útok, trest, výsměch a podobně. Nemůžeš bohužel očekávat, že ti někdo umí číst myšlenky a že se orientuje v tom co potřebuješ, když to nené něco, co jasně říkáš. Mluvit o vlastních potřebách není selhání, ale základ otevřené komunikace. Stejně tak rozumět a chápat, že ten druhý má odlišné potřeby a že je to tak v pořádku, že společně musíte najít cestu, jak zajistit, aby byly naplněné potřeby všech. To je ta příslovečná práce na vztahu. Nejdřív nastavit bezpečné prostředí, pak se vzájemně zorientovat v potřebách svých a toho druhého a pak tedy hledat jak to skloubit.

Na to je dost užitečný koncept tzv. nenásilná komunikace.

Pokud o tom chceš vědět víc, poslechni si tenhle dokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Případně tady je to podrobně vysvětlené v knize
https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

popřípadě se dá vyrazit na seminář - https://nenasilnakomunikace.org/

případně se mrkni jestli to někdo někde nenabízí on-line.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
26.9.21 11:03

S tou komunikaci to mam podobne…
Navic ma muj manzel cas… Ale jen stroze odpovida nebo kdyz uz tedy mluvim ja, tak je myslenkama nekde jinde… Na to tema jsem pred chvili zakladala diskuzi…

Asi je to o lidech, nerekla bych, ze problem mas vylozene ty, jak pise pani vyse..
Asi jsme kazdy jiny a kazdy mame sve potreby…

Ja uz o te komunikaci mluvila s manzelem vicekrat.. Snazil se max 2 dny :mrgreen: a pak to sedlo do stejnych koleji…

Mluvila jsi o tom s nim i ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:16
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,

předem se omlouvám za anonym, ale nechci, aby někdo o naší krizi věděl.

S manžele jsme spolu 7 let, z toho 2 roky manželé. Máme roční dcerku. Poslední měsíce máme celkem krizi. Hádáme se kvůli každé blbosti, vůbec si spolu nepovídáme a vlastně na sebe ani nemáme čas. Dřív jsme se vůbec nehádali, teď na nás ale dopadá únava. Dcera byla od malička nespavec a když už se to začalo lepšit, tak jí začaly růst zuby a jede to na novo. Když se snažím si s manželem povídat, tak mi připadá, že mě nevnímá nebo mi vůbec neodpoví a začne mluvit o něčem jiném nebo mi skočí do řeči a začne mluvit o sobě. Do toho teď hodně chodí na přesčasy a tak na sebe nemáme moc čas, protože buď je v práci nebo je unavený a jde spát.

Abych mu ale nekřivdila, nenechává všechno na mě. O domácnost i o dceru se stará spolu se mnou. Když vidí, že už vážně nemůžu, tak mě nechá vyspat. O víkendu vstává i v noci, abych si přispala.

Já vím, že manžel je skvělej a přesto na něj začínám mít averzi. Vadí mi, když se mě dotkne. Já z něj prostě necítím, že mě miluje. Asi jsem sobec. Já vím, že miluje nás jako rodinu, že by se pro nás rozdal a tak, ale necítím, že miluje mě. Asi to zní úplně šíleně a vlastně sama nevím, jak svoje pocity popsat. Třeba mi z práce napíše, jak se na nás těší. Jenže to je to, těší se na nás, ne na mě. Já chápu, že se těší na dceru, taky to tak mám, ale chybí mo ten zájem o mě. Jsem normální? Měly jste to taky tak? Jak to napravit? S manželem jsem o tom samozřejmě mluvila, on sice uznal, že už mi to nedává tolik najevo, ale vidím na něm, že úplně nechápe, co po něm chci. Jak mám změnit svůj přístup a začít ho zase vnímat jako skvělého partnera? Já vím, že je. Že lepšího bych těžko hledala. Jenže uvnitř mě užírá ten nezájem o mě.

Znám to, taky máme roční nespavku :mavam:
Hele hodně dělá ta únava, nevyspání a stereotyp. Někdy fakt stačí se vyspat pár hodin v kuse a dojít si na kafe k sousedce a člověk ty věci vnímá úplně jinak.
Ale popravdě taky úplně nechápu co po manželovi chceš, podle toho co píšeš je super. A kdyby napsal „těším se na tebe“, nebylo by ti líto že se netěší na dceru? :D
Jinak možná blbá otázka, ale podle mě s tím trochu souvisí, jak vám to klape v posteli?

• Citovat
  • Nahlásit
10397
26.9.21 11:21

Proč se hádáte?
Jinak bych řekla, že potřebujete ulevit. Podle toho, co píšeš, tak funguje i doma, takže tvoje frustrace nevyplývá z ničeho, co by šlo zlepšit.
Kojíš?
Musí chodit na přesčasy?
Je potřeba zvolnit a volný čas využít jak odpočinku a k nějakým společným aktivitám klidně i bez dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:28

@Ou Díky. Je pravda, že je vážně vyšťavená. O tom, že bych měla čas jen pro sebe se vůbec mluvit nedá. Já jsem introvert a dost mě ubíjí, že nemám dny, kdy jsem prostě sama se sebou. Chceme dávat dcetu častěji hlídat, naštěstí babičky budou rády, jenže jde o to, že si pak vyčítáme ten čas co trávíme bez dcery. Manžel obzvlášť nechce dceru dávat částo hlídat, což beru, ale nejde to na úkor našeho vztahu. Navíc kdby jí hlídali 1×-2× do měsíce, tak mi to tolik nepřipadá.

My o tom s manželem mluvíme. Nebere to jako útok nebo výčitku. Spíš jde o to, že to nechape, protože to má v hlavě jinak nastavený nebo jak to vysvětlit. On moc nechápe, proč mi vadí, že píše, že se těší na nás a ne na mě. Vždyť já jsem součást toho. Asi se s tím potřebuju srovnat. Protože od narození dcery už to nejsem já ale my (já a dcera). Ať už mluvím s mojí mamkou, s tchyní, s manželem.

• Citovat
  • Nahlásit
2305
26.9.21 11:30

Mně z toho spíš vyplynulo, že máte tu krizi možná proto, že doma máte malé dítě, o které je náročné pečovat, že to nutně nemusí souviset s Vaším vztahem jako takovým, mezi partnery. Za alarmující považuji, že je Ti nepříjemný manželův dotyk. Přitahuje Tě ještě? Pokud ne, může to znamenat, že vztah je skutečně nalomený (sex je docela dobrý indikátor toho, jak to mezi dvěma lidmi je). Pomohlo by, kdyby někdo hlídal a Vy jste si někam vyrazili sami? Podnikali něco jen spolu, sami dva, šli spolu na rande?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:30
@Zlutapaprika1 píše:
Navic ma muj manzel cas… Ale jen stroze odpovida nebo kdyz uz tedy mluvim ja, tak je myslenkama nekde jinde… Na to tema jsem pred chvili zakladala diskuzi…

Asi je to o lidech, nerekla bych, ze problem mas vylozene ty, jak pise pani vyse..

Ja uz o te komunikaci mluvila s manzelem vicekrat.. Snazil se max 2 dny :mrgreen: a pak to sedlo do stejnych koleji…

Mluvila. On to v podstatě i chápe, sám vidí, že to teď není ok. Sám mi na to řekl, že ví, že jsou věci co přestal dělat. A že se bude snažit to napravit. Což o to, on se snaží, jenže… On mě poslední dobou moc neobjímal, nedával mi pusu, sex jsme měli, ale mimo to nic. A když to teď začal dělat, tak mě to vadí. Proto si říkám, co je se mnou špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
5225
26.9.21 11:32

Jsi hloupá.. jen jsem dočetla, že ti vadí když se tě dotkne.. a už to dal číst nechci.. :roll:, jestli se to u vas pos.ere tak si za to můžeš sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18788
26.9.21 11:33
@Zlutapaprika1 píše:

Sorry, ale tohle je ideální příklad toho, jak vidíš to co chceš ty a jen skrze vlastní vzorce.

Ne - vyčerpaná, nevyspalá matka dítěte, která začíná být z nahromaděné únavy podrážděná není ve stejné situaci jako ty, kdy nerozumíš jaké manželovy potřeby jsou frustrované a proč se vyhýbá hovoru s tebou a proč hovory neplynou podle tvé představy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:36
@Anonymní píše:
Znám to, taky máme roční nespavku :mavam:
Hele hodně dělá ta únava, nevyspání a stereotyp. Někdy fakt stačí se vyspat pár hodin v kuse a dojít si na kafe k sousedce a člověk ty věci vnímá úplně jinak.
Ale popravdě taky úplně nechápu co po manželovi chceš, podle toho co píšeš je super. A kdyby napsal „těším se na tebe“, nebylo by ti líto že se netěší na dceru? :D
Jinak možná blbá otázka, ale podle mě s tím trochu souvisí, jak vám to klape v posteli?

Vyspání mi dřív taky pomáhalo, teď už ne. Já jsem tak vyčerpaná, že jsem v noci ani neslyšela dceru, že se budí a to má kašel. Až ráno mi manžel řekl, že k ní párkrát vstával. A v posteli nám to, dá se říct, klape. Sex máme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:37
@Královna Kosmíru píše:
Jsi hloupá.. jen jsem dočetla, že ti vadí když se tě dotkne.. a už to dal číst nechci.. :roll:, jestli se to u vas pos.ere tak si za to můžeš sama

Děkuju za tvojí radu, opravdu mi moc pomohla. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:40
@Sany80s píše:
Proč se hádáte?
Jinak bych řekla, že potřebujete ulevit. Podle toho, co píšeš, tak funguje i doma, takže tvoje frustrace nevyplývá z ničeho, co by šlo zlepšit.
Kojíš?
Musí chodit na přesčasy?
Je potřeba zvolnit a volný čas využít jak odpočinku a k nějakým společným aktivitám klidně i bez dcery.

Kvůli ničemu zásadnímu a vlastně ani nevím, jestli se to dá považovat za hádky, spíš po sobě občas „štěkáme“. Není to ale kvůli nějakým zásadním rozdílům v názorech.
Nekojím.
Na přesčasy bohužel musí, měli je nařízené. Teď už by to ale zase mělo být lepší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat