Krize po porodu - je tohle normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 08:47
Krize po porodu - je tohle normalni?

Ahoj,

tady muz 35.

S pritelkyni (30) se zname asi 2 roky. Nejdriv jsme se vidavali po vikendech, vypisovali, volali.. pak jsme se rozhodli spolu byt a bydlet naplno. Prestehoval jsem se do jejiho podnajmu loni v kvetnu. Moc jsme se z toho tesili.
Par dni nato jsme zistili, ze je tehotna. Nejdriv nastal sok, oba jsme nevedeli co delat. Bylo to proste moc rychly. Na druhej den, kdy jsme to kazdy zpracovali, jsme si ale popovidali a rozhodli si miminko nechat. Hrozne moc jsme se z toho tesili.

Cas tehotenstvi plynul se svojimi plusy i minusy, shodami i neshodami, ale dite se narodilo krasne a zdrave. Pak se situace zacala zhorsovat.

• pritelkyni zacali vadit mi rodice (nikdy nic zle neudelali, jsou to hodni a slusni lide). Pry im posilam az moc fotek ditete, staci jedna tydne! Jinak je to vsechno „prehlceny“
  • kdyz mluvim na miminko vysokym tonem (jak jinak?), tak to je taky spatny a hlavne falesny. Na miminko se pry ma mluvim normalnim tonem. Cokoliv vyssiho je fales
  • kdyz chci do posilovni na jednu hodinu tydenne, je to obrovsky problem
  • taky je problem, kdyz spim po nocni. Prijdu domu o 7 rano a spim do 11-12, ale jsem oznacen jako „spaci liny pytel“
  • nedavam si furt fotky nas 3 na facebook (proste ten fb az tak moc nezeru), co hned znaci, ze nemam zajem
  • uvaril jsem neco trochu pikantejsiho a uz rve, ze se to neda zrat, ne v klidu, ze by si dala neco jineho, ale hned utok
  • kdyz jedu na skype 1-2 tydenne, abych dite ukazal mym rodicum (ziji v jine krajine), opet problem. Pry taketo virtualni vztahy su o hovne. Ale jak jinak svou vnucku mohou videt??
  • kdyz jdu holicovi, jednou za mesic, tak pry mne zajima jen muj vzhled…

Proste vsechno ji vadi.

Pritelkyne je doma a koji, vsechny nakupy, uklizeni, vareni delam ja (s radosti, chci, aby se naplno venovala kojeni a diteti, zvlast kdyz jsem v praci). Taky vencim psa. Kdyz prijdu po nocni a spim a doma neni pecivo (vse ostatni ano), tak rano, namisto toho aby treba zbehla do obchodu (minutu od domu), tak zacne rvat ze neni co jist a ze se vubec nestaram.
Kdyz mame navstevu, nikdy se nezepta, co by si dali, treba kavu neco caj, nebo zeby nasypala do misky nejake orisky.. Proste nic. Vse obstaravam ja.

Ja uz nevim jestli je tohle normalni spravani pocas kojeni, nebo jestli jsem si proste nasel pi*u. Snazil jsem se s ni mluvit normalne, zjistit jestli ji neco trapi, ale ona se porad urazi, urazi mi rodice (bezduvodne), nikdy me proste jen tak neobejme nebo da pusu, nebo treba privita kdyz jdu vecer z prace. Kdyz se hadame, vzdy vytahne to, jak byl jeji ex uzasnej muz (pritom ho podvedla 2×) a jak by on delal to a ono.

Rozumim, ze dite je ted priorita a muz jde stranou, ale je to opravdu tak, ze se z kojici matky stane neschopna drza krava? Nektery dni jsou ok, ale uprimne, ja se hrozne trapim, opravdu se snazim delat co je v mych silach, ale nic neni dobre nebo dikuvhodne. Dite jsme neplanovali, ale opravdu mi to dalo novou silu zit, chtel jsem mit svou malou rodinku, ale pritelkynino spravani proste nedavam.

Posledni hadka, uz ani nevim kvuli cemu vyvrcholilo to tak, ze odesla k svemu tatovi i s miminkem (bydli nedaleko) a poslala email, samozrejme s vycitkami, co vsechno delam spatne.

Vim, skocili jsme do toho proste prilis vcas, meli jsme nejdriv bydlet, okoukat se v kazdodennym zivote a az pak mit dite. Jsem proste hrozne sklamanej z toho, jaka je a uz dlouho se trapim. (Taky si uvedomuju ze je to stresujici obdobi, kdyz musi vstavat kazde 2-3 hodiny a souvisle se nevyspala od prosince, ale to snad neni duvod na take chovani?)

Musi to byt opravdu takhle? Je to vubec nekde normalny a klidny?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Haftan
Nováček 5 příspěvků 10.02.19 08:51

Bohužel existují vztahy, které jsou OK a dlouhodobě fungují na respektu obou. Pokud totiž ztratíme respekt a získáme pocit, že chceme ovládat a komandovat, pak to není vyrovnané a druhá strana to buď akceptuje, nebo ne. Osobně bych to co popisuješ neakceptoval. Toto může snést jen někdo hooodně submisivní.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 48837 příspěvků 10.02.19 08:52

No, jestli je to tak, jak píšeš, tak sis opravdu našel pí.u :nevim:
Těžko říct, co by k tomu řekla ona.

Aduš8
Závislačka 3402 příspěvků 10.02.19 09:00

Našel sis, podle všeho to, co zmiňuješ výše. Pořádný kosočtverec. Pokud je tedy vše tak, jak píšeš. Možná bych zkusila zapracovat na komunikaci a promluvit si o tom. Řekl jsi jí někdy, co všechno ti vadí? Jako psát si ve vztahu e-maily s výčitkami, to je k smíchu. Jestli se opravdu tolik staráš, asi si toho neváží, těžko říct. Bere to automaticky.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12159 příspěvků 10.02.19 09:00

Nevim, zrovna tady bych skutečně rada četla i druhou polovicku páru. Někde bude problém, ale meli byste si proste v klidu promluvit vy dva. Vztah je zjevně nefunkční, možná jen nejste kompatibilní, možná je v tom neco jiného. Navíc ji v jednu chvíli nosis malem na rukou a v druhé o ni píšeš velmi vulgarne - proste je to cele špatně.

Sany80s
Kelišová 6811 příspěvků 10.02.19 09:01

A co psala v tom mailu?

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10434 příspěvků 10.02.19 09:01

Ji napis taky email s tim co ti vadi. Seber koule z podlahy a praskni do stolu.

carola
Kelišová 7258 příspěvků 10.02.19 09:02

Pravda je,že takhle jak to píšeš,tak z toho vychází přítelkyně hrozně. Můj muž je fajn,ale takový servis jako tvá žena,jsem po porodu neměla ani náhodou a takhle jsem se k němu rozhodně nechovala. Jak je miminko staré? Já měla po porodu hodně ošklivé deprese,ale byla jsem hodně smutná a úzkostná,v žádném případě takhle útočná.

carola
Kelišová 7258 příspěvků 10.02.19 09:04
@Šarlota4 píše:
Ji napis taky email s tim co ti vadi. Seber koule z podlahy a praskni do stolu.

To není špatný nápad. Pokud jim vázne komunikace,možná kdyby si to přečetla v klidu na papíře,třeba až zakladatel bude v práci a mezitím to zpracovala a pak si o tom mohou v klidu promluvit.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 6 inzerátů 10.02.19 09:06

Uprimne ono uz to,ze sveho,udajne uzasneho,expritele dvakrat podvedla o necem svedci :nevim: kdyby byl tak uzasny,tak asi nebude mit potrebu ho podvadet ne :zed: k tomu jejimu chovani po porodu - des bes :roll: ja treba nejakych 14 dnu po porodu fungovala uplne normalne i s novorozencem :nevim: do te doby se staral manzel,ale myslim,ze bych to zvladla sama 8) pritelkyne hleda problem tam,kde neni a hleda na Tobe chyby,mozna jsou to jeste hormony,ale bohuzel mam pocit,ze sis nasel misto pritelkyne skot :zed:

Bubla_Bučková
Kelišová 5132 příspěvků 10.02.19 09:07
@Anonymní píše:
Ahoj,

tady muz 35.

S pritelkyni (30) se zname asi 2 roky. Nejdriv jsme se vidavali po vikendech, vypisovali, volali.. pak jsme se rozhodli spolu byt a bydlet naplno. Prestehoval jsem se do jejiho podnajmu loni v kvetnu. Moc jsme se z toho tesili.
Par dni nato jsme zistili, ze je tehotna. Nejdriv nastal sok, oba jsme nevedeli co delat. Bylo to proste moc rychly. Na druhej den, kdy jsme to kazdy zpracovali, jsme si ale popovidali a rozhodli si miminko nechat. Hrozne moc jsme se z toho tesili.

Cas tehotenstvi plynul se svojimi plusy i minusy, shodami i neshodami, ale dite se narodilo krasne a zdrave. Pak se situace zacala zhorsovat.

• pritelkyni zacali vadit mi rodice (nikdy nic zle neudelali, jsou to hodni a slusni lide). Pry im posilam az moc fotek ditete, staci jedna tydne! Jinak je to vsechno „prehlceny“
  • kdyz mluvim na miminko vysokym tonem (jak jinak?), tak to je taky spatny a hlavne falesny. Na miminko se pry ma mluvim normalnim tonem. Cokoliv vyssiho je fales
  • kdyz chci do posilovni na jednu hodinu tydenne, je to obrovsky problem
  • taky je problem, kdyz spim po nocni. Prijdu domu o 7 rano a spim do 11-12, ale jsem oznacen jako „spaci liny pytel“
  • nedavam si furt fotky nas 3 na facebook (proste ten fb az tak moc nezeru), co hned znaci, ze nemam zajem
  • uvaril jsem neco trochu pikantejsiho a uz rve, ze se to neda zrat, ne v klidu, ze by si dala neco jineho, ale hned utok
  • kdyz jedu na skype 1-2 tydenne, abych dite ukazal mym rodicum (ziji v jine krajine), opet problem. Pry taketo virtualni vztahy su o hovne. Ale jak jinak svou vnucku mohou videt??
  • kdyz jdu holicovi, jednou za mesic, tak pry mne zajima jen muj vzhled…

Proste vsechno ji vadi.

Pritelkyne je doma a koji, vsechny nakupy, uklizeni, vareni delam ja (s radosti, chci, aby se naplno venovala kojeni a diteti, zvlast kdyz jsem v praci). Taky vencim psa. Kdyz prijdu po nocni a spim a doma neni pecivo (vse ostatni ano), tak rano, namisto toho aby treba zbehla do obchodu (minutu od domu), tak zacne rvat ze neni co jist a ze se vubec nestaram.
Kdyz mame navstevu, nikdy se nezepta, co by si dali, treba kavu neco caj, nebo zeby nasypala do misky nejake orisky.. Proste nic. Vse obstaravam ja.

Ja uz nevim jestli je tohle normalni spravani pocas kojeni, nebo jestli jsem si proste nasel pi*u. Snazil jsem se s ni mluvit normalne, zjistit jestli ji neco trapi, ale ona se porad urazi, urazi mi rodice (bezduvodne), nikdy me proste jen tak neobejme nebo da pusu, nebo treba privita kdyz jdu vecer z prace. Kdyz se hadame, vzdy vytahne to, jak byl jeji ex uzasnej muz (pritom ho podvedla 2×) a jak by on delal to a ono.

Rozumim, ze dite je ted priorita a muz jde stranou, ale je to opravdu tak, ze se z kojici matky stane neschopna drza krava? Nektery dni jsou ok, ale uprimne, ja se hrozne trapim, opravdu se snazim delat co je v mych silach, ale nic neni dobre nebo dikuvhodne. Dite jsme neplanovali, ale opravdu mi to dalo novou silu zit, chtel jsem mit svou malou rodinku, ale pritelkynino spravani proste nedavam.

Posledni hadka, uz ani nevim kvuli cemu vyvrcholilo to tak, ze odesla k svemu tatovi i s miminkem (bydli nedaleko) a poslala email, samozrejme s vycitkami, co vsechno delam spatne.

Vim, skocili jsme do toho proste prilis vcas, meli jsme nejdriv bydlet, okoukat se v kazdodennym zivote a az pak mit dite. Jsem proste hrozne sklamanej z toho, jaka je a uz dlouho se trapim. (Taky si uvedomuju ze je to stresujici obdobi, kdyz musi vstavat kazde 2-3 hodiny a souvisle se nevyspala od prosince, ale to snad neni duvod na take chovani?)

Musi to byt opravdu takhle? Je to vubec nekde normalny a klidny?

Jak se běhá (minutku!) do obchodu, když partner spí a doma je novorozenec? Jo a ty teda vařis dokonce jo a vyluxujes jednou týdně… No to si ta tvoje úplně válí šunky doma hele. Zkus to jeden den, týden a pochopíš svoji ženu. Něco přehání, to se časem spraví, ale tys to dítě, jako X dalších chlapů neustál, je to makačka pro oba. Ne opravdu to není o tom, že ty chodíš do práce a dvakrát denně pochovás miminko.

Příspěvek upraven 10.02.19 v 09:10

Luska
Kecalka 332 příspěvků 10.02.19 09:08

Je mi tě líto. Souhlasím s Turindou.

BelAir
Stálice 64 příspěvků 10.02.19 09:08
@Tichošlápek píše:
Nevim, zrovna tady bych skutečně rada četla i druhou polovicku páru. Někde bude problém, ale meli byste si proste v klidu promluvit vy dva. Vztah je zjevně nefunkční, možná jen nejste kompatibilní, možná je v tom neco jiného. Navíc ji v jednu chvíli nosis malem na rukou a v druhé o ni píšeš velmi vulgarne - proste je to cele špatně.

Souhlasím, docela jsem tě zakladateli litovala, ale jak jsem přešla k pasáži s pojmenováním kosočtverce, tak mi blikla kontrolka, že to asi nebude úplně jen tak, jak píšeš. :nevim:

Příspěvek upraven 10.02.19 v 09:09

karkarka
Závislačka 3191 příspěvků 10.02.19 09:08

Jo,nasel sis p..u

carola
Kelišová 7258 příspěvků 10.02.19 09:09
@BelAir píše:
Souhlasím, docela jsem tě zakladateli litovala, ale jak jsem přešla k pasáží s pojmenováním kosočtverce, tak mi blikla kontrolku, že to asi nebude úplně jak píšeš. :nevim:

Je fakt,že kdybych si přečetla,že takhle o mně muž píše,tak by mě to opravdu hodně bolelo. Také se hádáme,ale takhle se netitulujeme.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >