Krize při rekonstrukci

Anonymní
5.4.20 11:11

krize pri rekonstrukci

Ahoj vsem.Mame obrovskou krizi s manzelem. Otazka zni, rozvadel se nekdo behem stavby ci rekonstrukci domu-bytu? Rekostrujeme stary dum uz 4 rokem a strasne jsme se behem toho s manzelem odcizili.Pres leto se snazim tam se synem travit cas, ale s malym ditetem to moc nejde. Prace tam mame minimalne jeste na rok-v nejblizzsi dobe stehovani nehrozi. Manzel tam travi maximum casu a s nama netravi cas jinak. Nenecha si to vysvetlit a ja uz jsem na pokraji sil. Nezijeme spolu ale vedle sebe. Anonym kvuli tchyni. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
5.4.20 11:32

Tohle fakt nemám ráda, ten chlap to dělá pro vás, chce to mít co nejdřív hotový, proto nemá žádný čas na rodinu. Je to náročný, ale právě u nás to bylo obráceně. My jsme právě byli tou stavbou sblížený. A to pak i na té stavbě spal. Ale já mu hodně pomáhala, dřela na tý rekonstrukci s ním. Co dodělat dvě místnosti a nastěhovat se tam a pak dodělat zbytek. Proč to s malým dítětem nejde tam být? Já na stavbu jezdila s dvojčaty, byl jim rok, když jsme to koupili, pak asi 3/4roku rekonstrukce a nastěhovali jsme se a dodělávali za chodu. Topení jedny kamínka, hotová kuchyň obývák a koupelna.
Proč vám to vlastně trvá tak dlouho? Nějak to urychli a šup do domečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
5.4.20 11:34

Kolik je dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
5.4.20 11:38

Stavba domu je náročná. Je potřeba si uvědomit, co od manžela chceš, aby opravil dům anebo byl manželem a otcem na plný úvazek? Logicky, on nemůže dělat stoprocentně obě funkce. Buď to vydržíš, budeš mu oporou v těchto náročných chvílích, anebo to zabalíš a budeš začínat někde znovu s děckem, sama. Navíc mi toto jednání přijde sobecké, s ohledem na dítě. Kvůli tomu, že vy máte teď krizí, mu sebereš tátu.
Nemyslí si, že chodit do práce, starat se o obživu rodiny, opravovat dům, řešit vše kolem toho a ještě k tomu být tátou a manželem není náročné. Tím nechci obhajovat můuže. Spíše ti chci ukázat i druhou stranu mince. On to určitě nedělá naschvál, taky by to chtěl už mít za sebou.
Zkus upéct buchtu, vzít deku, malého percka a jet za ním. Budete na zahradě, on bude pracovat. Strávíte spolu aspoň pár chvil u kafe, v jeho přítomnosti.

Já jednou svému muži řekla, že ostatní muži mých kamarádem jim třeba uvaří oběd, anebo jdou na procházku, a on mi na to řekl, " a ostatní muži tvých kamarádem jim staví dům? " Měl pravdu. Nechtěj po něm, aby byl supermana! Drž se, to zvladnete:heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 11:41

Ani nevíš jak ti rozumím! Dvě malé děti a domácnost mám na krku já. Když jsem je tam teď v karanténě vzala (je tam zahrada), nakonec jsem ještě dostala vynadáno, že se o ně nestarám a nemají tam co běhat po stavbě (jako z hlediska bezpečnosti). Celé dny a noci mám na krku ty děti, které samozřejmě už nechci ani vidět, protože jich mám totálně po krk, to je fakt bezva stát 3 roku v kuse batolatům za zadkem a nemít čas se ani v klidu najíst. Milý chlap si přijede v 8 večer a čeká jak ho budu obskakovat. Každý samozřejmě oceňuje jenom ho, jak krásně staví a vydělává. Jasně…to všechno ostatní se totiž dělá samo, že?! :cert: Jako ano, na stavbě si taky mákne, ale polovina z toho času je - pokecat se sousedem, zajet si do stavebnin pro drát a pak tam něco plichtit sádrou, a u toho pohodička, kafíčko. To zas není, že by se sedřel až na krev a nemohl si doma ani dojít do kuchyně s talířkem. :cert: O jakémkoliv manželském životě nemůže být řeč, jen poslouchám, jak je chudák celý rozbolavělý. Ale jak to chceš řešit. Rozvést se a jemu nechat domeček a třást se někde s dítětem v garsonce? Jsem úplně vytočená na tu nespravedlnost, ale nevím co a tím mám dělat. Oni si vyrobí děti, ale pak je to všechno pověšené na krk ženě a nechají se jenom obdivovat a obskakovat. (Anonym nebo smazat, osobní)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 11:48
@kačka39 píše:
Tohle fakt nemám ráda, ten chlap to dělá pro vás, chce to mít co nejdřív hotový, proto nemá žádný čas na rodinu. Je to náročný, ale právě u nás to bylo obráceně. My jsme právě byli tou stavbou sblížený. A to pak i na té stavbě spal. Ale já mu hodně pomáhala, dřela na tý rekonstrukci s ním. Co dodělat dvě místnosti a nastěhovat se tam a pak dodělat zbytek. Proč to s malým dítětem nejde tam být? Já na stavbu jezdila s dvojčaty, byl jim rok, když jsme to koupili, pak asi 3/4roku rekonstrukce a nastěhovali jsme se a dodělávali za chodu. Topení jedny kamínka, hotová kuchyň obývák a koupelna.
Proč vám to vlastně trvá tak dlouho? Nějak to urychli a šup do domečku.

A jak se to prosímtě dělá? tohle jsem si v ideálu představovala taky, jenomže když chci dělat na stavbě něco já, automaticky mám ty děti na starost (asi jsme si je vyrobila sama neví co?!). A to znamená vylézt na žebřík - slézt, chytnout dítě, ktere tam leze taky, druhé mezitím něco rozsype, pak něco zničí, pak někde padají, pořád dokola jak u blbých, nemám šanci tam ani zatlouct hřebík, když manžel si v klídečku dělá svoje a já na to klid nemůžu mít, to se pak akorát hádáme. On je otrávený, že ho tam rusime, ja jsem otravena, že mám pořád jen děti a on s námi není ani chvíli. :zed: Jakoby se něco stalo, kdyby tam 2 dny v týdnu práce stala a byl s rodinou nebo tam byl s námi a dělali jsme něco společně. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 11:54

Ja po nem ani nechtela, aby byl tata na plny uvazek. Barak je staveniste.Jak jsem uz psala, v lete se tam clovek snazi travit cas, ale na cely den to tam neni.Neni tam voda, pozemek neni nijak velky a cast je zastavena cihlama, drevem a pod.Syn tam nema pomalu ani kde si hrat o tom aby tam jezdil trebas na kole ani nemluvim. Synovi jsou 3 a pul.Ja bych po nem chtela aby si obcas cas udelal.Syn uz to vnima. Jenze manzel neustoupi ani o krok

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 11:55
@Anonymní píše:
A jak se to prosímtě dělá? tohle jsem si v ideálu představovala taky, jenomže když chci dělat na stavbě něco já, automaticky mám ty děti na starost (asi jsme si je vyrobila sama neví co?!). A to znamená vylézt na žebřík - slézt, chytnout dítě, ktere tam leze taky, druhé mezitím něco rozsype, pak něco zničí, pak někde padají, pořád dokola jak u blbých, nemám šanci tam ani zatlouct hřebík, když manžel si v klídečku dělá svoje a já na to klid nemůžu mít, to se pak akorát hádáme. On je otrávený, že ho tam rusime, ja jsem otravena, že mám pořád jen děti a on s námi není ani chvíli. :zed: Jakoby se něco stalo, kdyby tam 2 dny v týdnu práce stala a byl s rodinou nebo tam byl s námi a dělali jsme něco společně. :roll:
presne tak je to i u nas-Zakladatelka
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 11:56

@ka2ka na podzim mu budou 4

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 12:04

@kačka39 urychlit jsme se to snazili, dopadlo to tak, ze nam za nehorazny prachy firma zprasila omitky, takze manzela ted ceka oprava pulky domu, takze pronesl, ze uz bude delat vse sam. Takze nez to udela, bude zima, protoze dalsim firmam uz neveri a znami zednici maji zakazky na rok. A to nas cekaji jeste podlahy, ale letos to nevidim. Manzel je zasadne proti tomu stehovat se do nehotovyho-v tom ho neukecam.Vim co mi rekne-vsak mame kde bydlet.

• Nahlásit
  • Citovat
8377
5.4.20 12:07

Všichni kromě jedněch lidí v mém okolí, kdo se pustili do stavby domu nebo velké rekonstrukce s malým dítětem, se rozvedli.
A ta jedna jediná vyjímka má naprosto vyjímečný vztah, ale stejně to došlo tak daleko, že se žena z té situace zhroutila.
Tam to probíhalo tak, že v dopoledních hodinách-dítě bylo ve školce, žena byla na bytě a pracovala na reoknstrukci a odpoledne po práci hlídala děti a pracoval manžel.
Neměli prakticky žádný společný čas, odpočinek nula z obou stran.
Tak se z toho prostě sesypala. Její manžel jí pak jen řekl, že to mu musí říct, když to příště bude tak těžké a šel a našel firmu, která jim tu rekonstrukci udělala.
Jinak by jejich vztah též nevydržel.
S dětmi v tomto věku to je prostě obrovský risk a je potřeba na spoustu věcí spíš najmout firmu, protože je třeba, aby v tomto období byly partneři zejména rodiči.
Pokud se míjí a jeden se stará o děti a druhý rekonstruuje, tak jsou oba přetažení a každý žije v úplně jiném světě a to je cesta do pekel.
To, že to dělá pro vás, to nikdy nestačí. Vždy musí dělat s vámi. To je to první, co je ve vztahu potřeba a pro vás musí být až na druhém místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7212
5.4.20 12:10

Prošla jsem si náročnou rekonstrukcí, opravdu chápu, o čem mluvíš. Akorát my měli hotovo za rok a i když nervy byly nadranc, dalo se to vydržet. Kdybych to měla trpět čtyři roky, tak bych dneska asi bydlela v blázinci. Jak dlouho vám schází do konce? Jestli po čtyřech letech pořád máte neobyvatelnou ruinu, nebylo by možná lepší to zabalit a rozestavěný dům prodat, než zahodit do té doby dobre manželství kvůli nepovedenemu projektu s koncem v nedohlednu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
5.4.20 12:12
@Anonymní píše:
Ahoj vsem.Mame obrovskou krizi s manzelem. Otazka zni, rozvadel se nekdo behem stavby ci rekonstrukci domu-bytu? …

Já mám pocit, že skoro všichni, kteří se do toho pustili svépomocí, se buď rozešli/rozvedli, anebo řešili hodně vážnou krizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 12:14

@kačka39 prvni rok jsme rozebirali stary dum a vyvazeli bordel, zustali mam prakticky obvodove steny.Ten rok jsme udelali pricky. Dalsi rok jen venec a strecha a loni se zacali omitky, ktery dodelavala firma tak, ze se musi spravit.Toho cau moc neni, bavic kdyz to clovek dela skoro sam, kamaradi nemaji taky cas porad a mazel je pres sezonu casto dlouho v praci

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 12:18

@Lalelale manzel to v zivote neproda.Ma k tomu citovy vztah a ja to chapu, kdyz tam pracuje. Psala jsem vyse-mame hotove-no spis zprasene omitky, takze cast znova, pak vyliti podlah a obklady apod pote.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama