Krize středního věku, odezní?

Anonymní
15.2.20 22:06

Krize středního věku, odezní?

Ahoj, je tu dobrá drbárna, vždy se tu najde nějaká rada.
Jsem teď v nelehké situaci. V manželství 10 let, děti 3 a 1 rok. Já 30, on skoro 45.
Můj chlap byl vždy rodinný typ. Tedy aspoň to tvrdil. Narozením druhého dítěte najednou totální obrat, prý je všechno na h***o, děcka ho štvou, chce čerstvej vzduch, mě už nemiluje…
Začal s osobním rozvojem, sebeláskou…řeší furt nějaké svoje sny a jak si je přitáhnout do života (Paclíkova, Hoang, Čejková). Sny to jsou dle mého racionálního vědomí absolutně nereálné. Na youtube mimo jiné odebírá kanály s ženskýma co ukazují silonky nabo s mladýma kočkama( já jsem od něj o 15 let mladší). A nejsem žádná obluda co se o sebe nestará, řekla bych že mi to teď sluší víc než před dětma.
Nedávno z něj i vylezlo že se mu líbí o 20-30 let mladší????
A s čím bych potřebovala poradit?
Překousnout to kvůli dětem a stále žít v napětí zdali se najednou nesprčí a neodejde za jinou( nebo nedotáhne domů nějakou chorobu)?
Nebo mu dopřát ten čerstvej vzduch rovnou?
Předesílám že ho stále miluju a byla bych schopna přeběhnou zeměkouli kvůli němu, ale už mě ta situace naprosto drtí…
pořád si říkám jestli to není krize středního věku a třeba to nepřejde…
děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.2.20 22:10

Chtělo by to nějaký namáhavý projekt, ať se zabaví a nemá roupy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:13

Myslím, že místo přeběhnutí zeměkoule bys mu měla dát najevo, že by mohl oblíznout všech 10 za to, že má takhle mladou a půvabnou ženu. Asi už si zvykl, že Tě má spolehlivě zaparkovanou každý večer doma a z nudy spřádá sny.Bylo by velice vhodné mu tu jeho jistotu poněkud znejistit, aby si uvědomil, že i Ty by sis mohla najít daleko mladší model.Snad máš v sobě tolik sebevědomí, abys znala svou cenu a nesloužila někomu jen jako náhražka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 22:16

Jo, vítej v klubu, mému je 48 a 20let manželé. Dvě děti školou povinné. A jak přes kopírák s tím tedy, že ještě nevypustil z pusy, že mě nemiluje a nehledá ženské ani je nesleduje, nebo minimálně to nedělá taky, abych o tom věděla. Pro změnu je protivný, hnusný, otrávený, bez cíle, bez života, bez chuti na cokoliv, bez úsměvu, morous a bručou. Z veselého skvělého muž obrat o 180 stupňů. Nebaví ho ani práce, nejraději by jako do důchodu a válet se u televize s telefonem v ruce. Koupila jsem mu Sarapis, to se ho dotklo a vyváděl jak pominutý a brát ho nebude a nebere. Úplně neuvěřitelná proměna. Soucítím, nejsi v tom sama.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 22:17

@PaníBovaryová i to mě napadlo. Prakticky od září loňskýho roku není dne kdy bych nebrečela, opravdu ho stále miluju. Jsem blbka prostě. PŘitom to je obyč chlap. Ani postelovej bůh, ani nevydělává velký prachy. Doma poslední dobou taky vše obstarávám já…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 22:19

@smutny klaun2 znám svou cenu, ale 1) stále ho miluju 2) jsem na rd, což mě přímo existenčně ohrožuje 3) asi se i bojím samoty

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 22:20
@Anonymní píše:
Jo, vítej v klubu, mému je 48 a 20let manželé. Dvě děti školou povinné. A jak přes kopírák s tím tedy, že ještě nevypustil z pusy, že mě nemiluje a nehledá ženské ani je nesleduje, nebo minimálně to nedělá taky, abych o tom věděla. Pro změnu je protivný, hnusný, otrávený, bez cíle, bez života, bez chuti na cokoliv, bez úsměvu, morous a bručou. Z veselého skvělého muž obrat o 180 stupňů. Nebaví ho ani práce, nejraději by jako do důchodu a válet se u televize s telefonem v ruce. Koupila jsem mu Sarapis, to se ho dotklo a vyváděl jak pominutý a brát ho nebude a nebere. Úplně neuvěřitelná proměna. Soucítím, nejsi v tom sama.

Moc mě. to mrzí. Co máš v plánu ty??

• Nahlásit
  • Citovat
10827
15.2.20 22:23

Radu nemám, ale cítím s tebou.
Možná manžela taktně upozorni, že někdy je pro člověka splnění snů ten největší trest…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
15.2.20 22:23

Klub

Hlásím se do klubu, manžel 46, teď jel s kamarádem na disco. Ještě máme tichou domácnost, ale to trošku i na vina. No ví kde mě vždy najde a už mě to štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 22:25

@smutny klaun2 jinak, ohledně jistoty. Když chci vést hovory na téma našeho vztahu tak vždy spustí že v životě nejsou žádné jistoty, nikdo je nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 22:29

V pátek jsem mu poslala tento email, slovně to nijak nekomentoval, ani neodepsal. Odpoledne mi přinesl čokoládu a jako by noc… jsem fakt natvrdlá já??? Připjde mi že prostě neví ani co chce…

Řekl jsi, že tomu dáme druhou šanci.
Tak tedy chci vědět jak si to představuješ. Jaké změny uděláme?
Co potřebuješ ve vztahu?
Co by tě naplňovalo?
Co já pro to můžu udělat? Ať chováním nebo vizuelně.
Neber to tak že se podřídím, hledáme kompromis.

Věřím, že by jsme měli dělat věci jako standartní páry( nemyslím sledování televize a posedávání obden v hospodě) včetně dotyků. Třeba se ta situace zlomí a oba zjistíme co je důležitý. Když ale pořád pojedeme ve stejným módu nezmění se nic. Chápu že po těch letech už to je pro tebe stereotyp, ale lze s tím pracovat a dělat změny. Dále chápu že ses asi za svobodna pořádně nevybouřil, že prostě myslíš že změnou můžeš jen získat, ale faktem je že můžeš i ztratit. Přece jen, jsi i táta od rodiny, tohle prosím ber v potaz.

Partnerskej vztah je organismus kterej se nějakým způsobem stále vyvíjí a je potřeba o něj pečovat(to co jsme v podstatě dřív nedělali a mysleli si-mluvím za sebe- že se to nějak bude dělat samo. Jasný že jako dřív to už nebude, to ani nechci. Tahle „krize“ asi má ten vztah nějak posunout. Buď nás to nakonec ztmelí nebo rozdělí…

Dost věcí jsme už vybudovali, myslím si že toho o sobě i dost víme. Pokud mluvím za sebe- beru tě i jako kamaráda kterýmu můžu defakto všechno říct a vážím si jeho rad. A tohle není v dnešním světě málo. Každej potřebuje mít „přístaviště“ kde se může ukrýt do bezpečí..

Poslední věc co chci je tlačit na pilu aby jeden z nás udělal nějaký rozhodnutí který by třeba už nešlo vrátit a pak by to mohlo mrzet oba. Navíc chápu že chlap je tvor jinej, nerad se v tom babrá, analyzuje a zkoumá. Ale i já potřebuju vidět ten vývoj…

Stanovme si společnou vizi- to je myslím základ. Něco na co se můžeme těšit společně. Plánovat.

Já ti nabízím lásku, domov, podporu, respekt, pochopení, zázemí.
Snažím se ti porozumět a vyslechnout když potřebuješ.
Prostě jednoduše a opravdově, žádnej kalkul a lež.

Já žádám pocit bezpečí, respekt, upřímnost, důvěru, snahu se vzájemě rozvíjet, mít pocit že nejsem jen inventář..

Popřemýšlej o tom, ne jen o sobě. Protože kvalitu života jednotlivce určují i vztahy- ať už ty partnerský, nebo i vztahy s dětma, rodičema.

• Nahlásit
  • Citovat
1153
15.2.20 22:34

Ha, holka, i takovej chlap, jako je ten tvůj, existuje. Oni mají rádi mladé a ty už jsi pro něj moc stará. Mladá a ještě naivní, jooo…to je ono. Utíkej, co ti nohy stačí. Z takového chlapa by mi bylo zle. 30 let ti je? Tak to ti životteprve začal, holka. Vyhoď ho a užívej si s dětma. Časem přijde hodnej partner, kterej se k tobě bude hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:35
@violass píše:
Hlásím se do klubu, manžel 46, teď jel s kamarádem na disco. Ještě máme tichou domácnost, ale to trošku i na vina. No ví kde mě vždy najde a už mě to štve.

A co to změnit? Kdyby se třeba vrátil z diskošky a místo Tebe doma chůva. To by se asi smíchy neudržel. A proč ne? Ty snad visíš na řetězu? Nebo máš jiná-lépe řečeno-menší práva na život a zábavu než páníček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
15.2.20 22:36

Hele něco mu chybí - kromě toho žese se potřebuje srovnat s unikajícím mládím a zabřednutím do rutiny, tak bych si tipla, že hledá nějaký smysl.

Blbé je, že to hledá idiotskými, šarlatánskými metodami, co mu nabízí nárazovou iluzi kontroly nad svým životem. Pak to skončí a von potřebuje další dávku.

Jako jestli chce něco dělat, tak potřebuje na hloubku, ne fetovt zážitky na seminářích.

Hlasuju za to, abys našla odvahu říct že se prostě bojíš a nevyhovuje ti to a přidala k tomu zbytek vašich obvyklých témat a navrhla společnou párovou terapii. Ezokočenky tam nebudou a primárním cílem té práce bude proměnit vaší případnou krizi v nové fungování (ono bude potřeba to začít měnit, jak děti stárnout a najednou zase budete hlavě vy dva).

Jako půjdou najít i téměř příčetní pároví terapeuti s nějakým ezopřístupem, pokud je to to, co ho bude víc motivovat.

Další varianta - jak moc jsi ochotná na chvíli zkusit se zajímat o to o co se zajímá on?

Jinak teda to napětí, jestli neodejde si děláš v hlavě sama, v tom je tvůj muž nevinně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 22:37

@berďana vždy. to byl čestnej a hodnej chlap. Tahle situace u něj nastala cca v půlce minulého. roku. Nikdy dřív nic takového nedělal.
Myslím že to je kombinace krize středního věku a možná těžkosti spojené s výchovou 2 malých dětí…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama