Krize u muže - věk, neshody

Anonymní
19.5.20 17:38

Krize u muže. Věk, neshody....?

Dobrý den všem, předem se omlouvám za interpunkci, nefunguje mi tecka
Poslední týden zažívám docela nervy, menší Peklo na zemi, přítel je zvláštní
Přestal ze dne na den komunikovat, někdy ní, ani neodpoví na telefon
Dostala jsem z něj, že už nezvládá péči o svoji matku-ma zdravotní problémy a asi ho i buzeruje, příklad chce jablka a on pro ně musí ihned jed, jinak se nebaví, je nafouklá
To se prý děje obden
Chápu zdravotní stav je takový, že o ní musí pečovat, ale její povaha začíná buzerovat a obtěžovat asi, asi jsou to takové naschvály
Tím se mi svěřil

Bohužel, nás vztah jde do háje, snažila jsem se ho vyslechnout a dát mu rady co bych udělala já na jeho místě

Jinak je odtažitý, jak jsem psala, sotva mi zvedne tel, odepíše, moc toho nenamluví, žádné intimnosti

Jen pořád sedí, kouří a ne málo, víc jak pozoruji a často spí
Vytáhla jsem ho na výlet, komunikace strohá
Když jsem šla do práce zeptala jsem se ho, zda se uvidíme zítra nebo ne
Pry nevi :,(

Nevím co dělat, jak mi víc pomoct a hlavně mám pocit, že se se mnou rozchází

Ale my si nic neudělali

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1668
19.5.20 17:43
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, předem se omlouvám za interpunkci, nefunguje mi tecka
Poslední týden zažívám docela nervy, menší Peklo na zemi, přítel je zvláštní
Přestal ze dne na den komunikovat, někdy ní, ani neodpoví na telefon
Dostala jsem z něj, že už nezvládá péči o svoji matku-ma zdravotní problémy a asi ho i buzeruje, příklad chce jablka a on pro ně musí ihned jed, jinak se nebaví, je nafouklá
To se prý děje obden
Chápu zdravotní stav je takový, že o ní musí pečovat, ale její povaha začíná buzerovat a obtěžovat asi, asi jsou to takové naschvály
Tím se mi svěřil

Bohužel, nás vztah jde do háje, snažila jsem se ho vyslechnout a dát mu rady co bych udělala já na jeho místě

Jinak je odtažitý, jak jsem psala, sotva mi zvedne tel, odepíše, moc toho nenamluví, žádné intimnosti

Jen pořád sedí, kouří a ne málo, víc jak pozoruji a často spí
Vytáhla jsem ho na výlet, komunikace strohá
Když jsem šla do práce zeptala jsem se ho, zda se uvidíme zítra nebo ne
Pry nevi :,(

Nevím co dělat, jak mi víc pomoct a hlavně mám pocit, že se se mnou rozchází

Ale my si nic neudělali

Vypadá to, že nefungující tečka je ten nejmenší problém. Zkus odstranit zkrat mezi klávesnicí a židlí a napiš to znovu. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
19.5.20 17:45
@Proximus píše:
Vypadá to, že nefungující tečka je ten nejmenší problém. Zkus odstranit zkrat mezi klávesnicí a židlí a napiš to znovu. 8o

Velmi rozumné vyřešení problému. Dobře on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18079
19.5.20 17:52

Dej mu chvíli čas, aby si srovnal věci hlavě. ne že uraženě zavedeš tichou domácnost, respektive její ekvivalent na dálku, ale že to prostě týden nebudeš řešit a budeš se věnovat svým vlastním věcem. Po týdnu mu zavolej, zeptej se jak se mu daří a jestli se chce potkat. Bez výčitek, bez urážení se, bez nátlaku.

Je mu mizerně, není to tvoje vina, nejspíš potřebuje chvíli klidu. To že v takové situaci potřebuje něco jiného, než bys potřebovala ty je naprosto normální.

Až se srovná s aktuálním problémem, tak začněte společně hledat cesty, jak část jeho povinností předat na nějakou pečovatelskou službu. A ať to rovnou nezavrhuje, že by na to matka nepřistoupila. Samozřejmě že bude proti. Ale v okamžiku kdy je na výběr buď pečovatelka na část věcí, nebo nic, tak se dá ledacos vyjednat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17275
19.5.20 18:44

Nazev diskuse je zvlastni. Jakou ma mit krizi? Urcite ne stredniho veku.
Proste nezvlada peci a starost o svoji mamu. Je toho na neho moc. Od tebe vice bez vycitky potrebuje podporu a najit cestu a vybudovat rezim, jak to cele s mamou zvladnout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.20 19:00

@cecetka Ano, snažila jsem se, ale s ní není prý žádná domluva jakmile není po jejím je zle, přitom k jeho sestře, která je starší než on, si to nedovolí

• Citovat
  • Nahlásit
64
19.5.20 19:38

Proto je důležité s v mladším věku odpoutat od rodičů. To samozřejmě neznamená je odkopnout, ale najít rozumně fungující vyvážený vztah. Rodiče nemohou na konci života zničit život svými dětem. Prostě je to jako s děckem. Musí si chtěl nechtě vytýčit vůči rodičům nějaké hranice, kam až si je do života pustí a kam ne. Musíte ale udělat on a ne ty. Ty mu v tom můžeš jenom pomoc a podržet ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19842
19.5.20 19:42
@Anonymní píše:
@cecetka Ano, snažila jsem se, ale s ní není prý žádná domluva jakmile není po jejím je zle, přitom k jeho sestře, která je starší než on, si to nedovolí

No jo, to jsou ty přecitlivělé povahy…jakmile by se ke mně choval hnusně někdo, komu pomáhám, tak by moje pomoc prostě skončila…nevím proč má problém s tím, že se matka nafoukne a nebaví se s ním…tím lépe pro něho…ale pokud se bou nechá takhle orat, tak ty s tím nezmůžeš vůbec nic, nemáš mu jak pomoci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
19.5.20 20:24

Ahoj zakladatelko,
udelal bych za vztahem velkou tecku.
Ale protoze ti nefunguje, tak bych tomu dal jeste cas.
Vek mu rika, ze to lepsi ze zivota uz asi prozil. Nemusi to tak byt, ale muze to tak vnimat.
Je pod kazdodennim tlakem matky.
Nic moc kazdodenni realita.
Pristupy jsou mozne ruzne. Trpelivost a mlceni, snaha zlomit to aktivitou… nebo muvdoprat nejaky cas at treba jede na par dnu nekam sam.
Libi se mi, zes vymyslela vylet a snazila se vytvorit tak novy spolecny zazitek. To casto funguje.
Necekej rychlou zmenu, vztah je obcas o trpelivem a tolerantnim pristupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 05:34

Přátelé ;) děkuji všem za rady, názory, odpovědi

Určitě si z nich něco vezmu, nakonec jsme domluvení na dnešek, ale asi to budu muset přeložit
Cítím se opravdu odstrčena, nekomunikuje jako dříve, neobejme :,( a mě bliká kontrolka rozchodu
Přeci kdyby to bylo jen jeho matkou neodnášía to já

• Citovat
  • Nahlásit
20.5.20 10:31
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
udelal bych za vztahem velkou tecku.
Ale protoze ti nefunguje, tak bych tomu dal jeste cas…

Ale to udělat nemůže. Píše přece, že ji tečka nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 11:02

Tak

Na dnešek jsme byli domluvení, že se uvidíme
Ale musela jsem to zrušit
Když jsem navrhla, zda se uvidíme zítra nebo jindy
Odpověď, jak chceš až budeš mít čas

8o :? Vidím v tom nezájem z jeho strany, vždycky byl on ten, kdo navrhoval, především a nebo to bylo o domluvě

• Citovat
  • Nahlásit
7578
20.5.20 12:17
@Příjemné Pondělí píše:
Ale to udělat nemůže. Píše přece, že ji tečka nefunguje.

proto to píšu :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18045
20.5.20 12:25
@Anonymní píše:
Přátelé ;) děkuji všem za rady, názory, odpovědiUrčitě si z nich něco vezmu, nakonec jsme domluvení na dnešek, ale asi to budu muset přeložit
Cítím se opravdu odstrčena, nekomunikuje jako dříve, neobejme :,( a mě bliká kontrolka rozchodu
Přeci kdyby to bylo jen jeho matkou neodnášía to já

Panebože, ty jsi vysíračka (tohle slovo jsem si tady zamiloval). Ty to odnášíš jen proto, že jsi neempatická otravná kr… On má problém, psychicky je zřejmě na dně - vyhořelej, potřebuje podporu v chlapským přístupu k problémům - mlčení a ne otravování, že kolem tebe netancuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat