Krize v 31 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
14.1.22 10:17

Krize v 31 letech

Ahoj holky, mám asi jen nějakou krizi nebo depku. Většina mých kamarádek v tomto věku už stihlo postavit dům nebo bydlí ve svém, mají manžela a děti. Já jsem s přítelem 3 roky a ráda bych se taky někam posunula. Aspoň na nějaké společné bydlení (koupi bytu nebo baráku), žijeme v podnájmu. Já našetřené peníze mám, ale přítel bohužel nic. Má syna z předešlého vztahu a bohužel do bývalé přítelkyně investoval všechny peníze, když se rozcházeli. Od té doby nenasetril nic… Když jsem s přítelem mluvila o posunu v našem vztahu, tak mě odbyl, že tak za pár let, že máme spoustu času :? což mě teda zamrzelo..

Mám pocit, ze je mi 31 let a už nic nestihnu… děti, zařídit si vlastní bydlení atd. Asi mám totální depku… Jak jste to holky měly vy? Asi mi stačí uklidnění, ze i po třicítce se dá ještě všechno stihnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.1.22 10:25

Dá se stihnout všechno, ale s někým, kdo má zájem. Neriskovala bych odkládat především děti kvůli partnerovi, který vlastně není upřímně schopný říct, že tu budoucnost nechce. Navrhuji upřímný pohovor s partnerem a vyříkat si, jak a co dál bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15982
14.1.22 10:28

Tvůj partner už nechce nic budovat, aby nebyl po případném rozchodu opět oholen. On to neřekne, ale takhle to cítí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 10:31

Vím, že to nechceš slyšet teďka, ale lepší teď se podívat pravdě do očí, když máš ještě čas, než za 10 let. On společnou budoucnost neplánuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
14.1.22 10:34

Pokud máš našetřeno, tak si kup nějakou nemovistost sama. Partnerovi se do toho evidentně moc nechce, a než něco našetří, jestli vůbec, tak to může být za x lety, když jste spolu už tři roky… On už dítě má, a nemá prachy, takže se do ničeho myslím jako děti, bydlení nepohrne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11802
14.1.22 10:34
@zoidberg píše:
Tvůj partner už nechce nic budovat, aby nebyl po případném rozchodu opět oholen. On to neřekne, ale takhle to cítí.

Proto ani nic nemá a neinvestuje do vztahu, je to pro něj jednodušší. Bez rizika.

Doporučuji hledat partnera jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6000
14.1.22 10:37

Rychle pryč. S tímhle nic nevybuduješ. Špatný výběr od začátku. Dítě plus špatné zkušenosti s přítelkyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3029
14.1.22 10:38

@Fuksi …slavila jsem 30-tiny a nic. Nějaké úspory, městský byt (sice s malým nájmem, ale městský) sport, kamarádky, práce…ale chlap co by chtěl rodinu, nikde. Nabídek plno, ctitelů mraky, ale pro klasický rodinný život nic.

Pak se našel…koupila jsem za úspory byt, přišly děti…po sedmi letech chlap odešel, přišel rozvod a na všechno sama. Přišel nový, lepší muž, pro děti rozhodně lepší otec, ale nic není pohádka a s ním přišly jiné problémy…

Takže kdo má mít depku? :lol: :lol: :lol: Buď v klidu, i po 30-tce jde vše stihnout, ale pořád je to „nahoru-dolů“, radost střídá depku. Žádná ta cesta (s dětma nebo bez, s hypotékou nebo bez…) nezaručí jen pohodu. Nech věci plynout, poslouchej intuici a rozum a co má být přijde. Hlavně nic na sílu, ani vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
14.1.22 10:56

Do té nemovitostí klidně jdi sama, asi nemusíš rovnou kupovat nějaké rodinné sídlo, ono i malý byt se ti pak může hodit - ať už kdybys zůstala sama, nebo jako investice, či ručení na jiné hypo.

Tvého přítele ale v zásadě chápu - on už rodinu/dítě má (a další si může udělat klidně až za deset let), navíc teda finančně ho to asi poznamenalo, tak prostě tam ta motivace k budování rodinného hnízda moc není.. Jestli to je, nebo není dobré pro vztah, to nekomentuju - někomu to takhle vyhovuje, jsou i jiné věci v životě, co člověka můžou naplnit - ne jen dům, děti, manželství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
14.1.22 10:58

Napřed bych si zkusila ujasnit co ty sama chceš (bez ohledu na to, že jsi “pozadu” za kamarádkama). Pak bych si o tom s ním promluvila, netlačila na něj, ale chtěla bych konkrétně slyšet, jak to opravdu vnímá on. Nenech se odbýt tím, že někdy jo - prostě i ty to nějak chceš a máte právo k tomu mluvit oba a vědět na čem jste. Zároveň ho ale nechej ať si všechno promyslí, nějak si to v klidu ujasní sám a pak si popovídejte znovu. Pokud budete mít každý jiný pohled na věc, asi zvaž, jestli ti to za to stojí.
A nenech se tou ”zlomovou” třicítkou ani okolím a tím “jak by to mělo být” rozhodit, důležitý je, jak to cítíš ty. Mladá jsi pořád, žádný vlak ti neujel. :kytka:
A pokud máš našetřené, můžeš do vlastního bydlení investovat i sama. V dnešní době je to s nemovitostmi sice hrůza, ale kdoví jestli se to v budoucnu změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 10:59

To máš tedy brzy krizi. :mrgreen: Doporučuji si počíst zde na emimi o ženách v krizi, pak možná přehodnotíš nějaké kňučení o tom, jak tebou vybraný partner vlastně nestojí o život s tebou.
To jen tak bokem. Myslím, že se na věc díváš veskrze špatně, Proč nelovíš v bezdětných vodách? Proč ses spokojila s již odloženým chlapem, který navíc investoval vše, co měl, do ex přítelkyně a svého dítěte? Na horizontu pro tebe je jen být věčně na druhé koleji a nejhorší je, že sis tuto cestu sama vybrala. Copak si nepřeješ být pro někoho ta první? Kdy se zeptáš na společnou budoucnost, partner se široce usměje a řekne prostě „jo, s tebou jo“?

Vše máš ve svých rukách. Pokud jsi přesvědčená, že je to ten pravý, nezbývá, než být jak ta čekanka a ve čtyřiceti dost možná spočítat poslední scvrklá vajíčka a přesvědčit sama sebe, že úspěch v práci a přátelé a smečka vlkodavů ti dokonale nahradí manžela, děti a dům. Pokud máš pochybnosti jakéhokoliv druhu, je dobré dát karty na stůl, zhodnotit společně, kdo si co od vztahu slibuje a v jakém zhruba časovém horizontu a pokud se to vůbec neslučuje, je čas se rozejít. Tady ovšem pozor; pokud muže opakovaně „otravuješ“ řečmi o společné budoucnosti, na kterou on nemá ani peníze, ani pomyšlení, bude z toho nejspíš jen otrávený a „co zas prudíš“. I toto je užitečný ukazatel, že bys měla hledat partnera jiného a ztrácíš zde drahocenný čas.

Mám kolem sebe několik exemplářů čekanek i těch, co se rozešly po třicítce a založily rodiny. Můžeš hádat, které jsou ty šťastnější a naplněnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
14.1.22 11:02
@axlpol píše:
Pak se našel…koupila jsem za úspory byt, přišly děti…po sedmi letech chlap odešel, přišel rozvod a na všechno sama. Přišel nový, lepší muž, pro děti rozhodně lepší otec, ale nic není pohádka a s ním přišly jiné problémy…

co je tak poutave na psychopatech a nalestenych seladonech pro zenske,
terminologii jsme pouzil z Hausmanna,
ze vetsina zenskych, bez ohledu na vek, driv to bylo v 18, dnes v 32,
si vzdy vybere, nejmene napoprve, podivny typek,
ktereho pak odlozi, vyzene nebo s eho jinak zbavi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 11:27
@Fuksi píše:
Ahoj holky, mám asi jen nějakou krizi nebo depku. Většina mých kamarádek v tomto věku už stihlo postavit dům nebo bydlí ve svém, mají manžela a děti. Já jsem s přítelem 3 roky a ráda bych se taky někam posunula. Aspoň na nějaké společné bydlení (koupi bytu nebo baráku), žijeme v podnájmu. Já našetřené peníze mám, ale přítel bohužel nic. Má syna z předešlého vztahu a bohužel do bývalé přítelkyně investoval všechny peníze, když se rozcházeli. Od té doby nenasetril nic… Když jsem s přítelem mluvila o posunu v našem vztahu, tak mě odbyl, že tak za pár let, že máme spoustu času :? což mě teda zamrzelo..Mám pocit, ze je mi 31 let a už nic nestihnu… děti, zařídit si vlastní bydlení atd. Asi mám totální depku… Jak jste to holky měly vy? Asi mi stačí uklidnění, ze i po třicítce se dá ještě všechno stihnout…

Stihnout se to dá, jen musíš mít vhodného partnera… Bydlení bych asi zas tak neřešila (teď ani není moc vhodná doba na koupi nemovitosti), ale jak on to má s vidinou vašeho vztahu? Chce s tebou vůbec děti? Jeho čas v podstatě nikam netlačí, ale u ženský jsou ty biologicky hodiny :nevim:
Já jsem třeba ve 30ti ukončila 9letý vztah, který nikam nevedl. Následně jsem si našla chlapa, který chtěl to co já, a ve 34 letech se z nás stala rodina (bohužel se nám dřív nezdařilo).

• Citovat
  • Nahlásit
4090
14.1.22 11:27

@Fuksi Pokud vyměníš fofrem chlapa tak ještě stihneš všechno. :think: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
14.1.22 11:59

Určitě si s přítelem sednu a znovu s ním promluvím, jak to teda vidí. Ať se to případně muže rozseknout a já si najít někoho, kdo by tu budoucnost se mnou chtěl.

S přítelem si jinak rozumíme, jsme jak dvojčata, dobrý parťáci. Občas nějaký malicherný problém, ale jinak za ty 3 roky nic vážného. Pravdou je, že s nikým jiným mi tak dobře nebylo. Ale nechce se mi čekat po 3 letech, jestli za další 3 roky se se mnou bude chtit posunout… tak uvidíme po rozmluvě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat