Krize v 31 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
5688
16.1.22 20:49
@amuse bouche píše:
Ano, přesně to si myslím.
Připočtěme 2-5 let od nálezu toho „vhodného partnera“ k porodu, pak ano, jsi ve věku mladé babičky, ne prvomatky.

skoda, ze tu jsou jen srdicka na ohodnoceni vyroku,
ja bych tomuto prisoudil pravy opak srdicka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 07:23

Byl jsem na tom podobně. Měl jsem partnerku, se kterou jsem si skvěle rozumněl, byli jsme si hodně podobní,… Ale nedokázala se vyjádřit k tomu, co vlastně v životě chce. O dětech jsem pořád slyšel, že je ještě čas, ještě rok, příští rok,… Je mi něco přes 30. Vím, že u chlapa se to tolik neřeší, ale přesto to cítím, že chci rodinu a zázemí a čím dříve, tím lépe. Po rozchodu jsem přemýšlel co dál. Po pravdě, nebyla to žádná sranda najít někoho nového. Spousta žen v mém věku už měla děti a hodně z nich hledala víc sponzora, než partnera.
Začal jsem řešit bydlení a zázemí. I když už mám novou známost, vyčítám si promrhané léta v bývalém vztahu, že jsem byl tak slabý a nedokázal jsem odejít, ale člověk holt dává přednost jistotě a určitému pohodlí. A pokud vás ještě váže několik let,… no nebylo to jednoduché.
Na druhou stranu jsem rád, že to takhle dopadlo. Nová známost se sama aktivně zapojila do budování bydlení a společného zázemí, na kterém jsem začal pracovat po rozchodu. A je to fajn. Oba řešíme rodinu - nejen tu svou, ale i naše rodiče, atd…

Závěrem… Ono fakt není jednoduché najít si k sobě odpovídajícího partnera. V době, kdy se hraje na osobnost a individualitu, a přitom v partnerství potřebujeme týmového hráče. Společné zájmy a pohled na život, který se ještě navíc v průběhu života mění. To prostě v člověku je, nebo není. Partnera nezměníte, nepřizpůsobíte, prostě si musíte sednout. A v tom je to hrozně těžké…
Jinak když jsem snažil někoho najít, tak jsem v různých seznamovacích aplikacích oslovil stovky žen (bez nadsázky) a byly to desítky schůzek.

• Citovat
  • Nahlásit
654
18.1.22 08:00
@Anonymní píše:
Byl jsem na tom podobně. Měl jsem partnerku, se kterou jsem si skvěle rozumněl, byli jsme si hodně podobní,… Ale nedokázala se vyjádřit k tomu, co vlastně v životě chce. O dětech jsem pořád slyšel, že je ještě čas, ještě rok, příští rok,… Je mi něco přes 30. Vím, že u chlapa se to tolik neřeší, ale přesto to cítím, že chci rodinu a zázemí a čím dříve, tím lépe. Po rozchodu jsem přemýšlel co dál. Po pravdě, nebyla to žádná sranda najít někoho nového. Spousta žen v mém věku už měla děti a hodně z nich hledala víc sponzora, než partnera.
Začal jsem řešit bydlení a zázemí. I když už mám novou známost, vyčítám si promrhané léta v bývalém vztahu, že jsem byl tak slabý a nedokázal jsem odejít, ale člověk holt dává přednost jistotě a určitému pohodlí. A pokud vás ještě váže několik let,… no nebylo to jednoduché.
Na druhou stranu jsem rád, že to takhle dopadlo. Nová známost se sama aktivně zapojila do budování bydlení a společného zázemí, na kterém jsem začal pracovat po rozchodu. A je to fajn. Oba řešíme rodinu - nejen tu svou, ale i naše rodiče, atd…Závěrem… Ono fakt není jednoduché najít si k sobě odpovídajícího partnera. V době, kdy se hraje na osobnost a individualitu, a přitom v partnerství potřebujeme týmového hráče. Společné zájmy a pohled na život, který se ještě navíc v průběhu života mění. To prostě v člověku je, nebo není. Partnera nezměníte, nepřizpůsobíte, prostě si musíte sednout. A v tom je to hrozně těžké…
Jinak když jsem snažil někoho najít, tak jsem v různých seznamovacích aplikacích oslovil stovky žen (bez nadsázky) a byly to desítky schůzek.

Máš naprostou pravdu. Najít protějšek s podobnými zájmy, srovnatelnou inteligencí a podobným životním naladěním je opravdu skoro zázrak. A když je holka dokonce i tvůj typ, tak to už je skoro sci-fi :lol:

Člověk by si měl poskládat priority, neslevit z těch pro něj hlavních a umět být přizpůsobivý a tolerantní v těch minoritách. Žádný partner není 100% dokonalý dle našich představ. Je dobré vědět, co člověk hledá, pátrání pokus-omyl je časově náročná aktivita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
21.1.22 07:35

Určila bych dobu, do kdy se rozhodnout, pak bych šla od sebe a hledala jinde. Času máš stále dost, ne ale na tom promrhat ho ve vztahu, který se neposouvá k tomu, co je pro pár nejpřirozenější. Což už jsem taky ve svém věku pochopila.

Já mám ve 34 kulové, teprve spolu začínáme bydlet, on mi jen část přispívá na nájem, protože už platí barák své mámě, která by to bez něj nezvládla :roll: Vlastní si tak nemůžeme pořídit a vidím to tak, že letos asi budu nakonec začínat zas odznovu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat