Krize v dlouhodobém partnerství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 11:10

Krize v dlouhodobém partnerství

Ahoj.
Ani nevím co chci, asi radu nebo pochopení… už nějak nemůžu. S chlapem jsme spolu 15 let. Máme tři děti, dva školní kluky a malou dcerku 2,5 roku, s ní jsem doma… těch krizí za ty léta jsme samozřejmě měli několik… I hodně velkých, kdy to vypadalo na konec. Jenže vždy to mělo nějaký zásadní důvod, teď vlastně nevím, co se tak strašného děje. Přes léto to bylo v pohodě, září dobrý, v průběhu října jsem si zlomila prst na noze, takže jsem už skoro měsíc doma, nikam se nedostanu, nikoho nevidím. Asi mu už lezu na nervy, chápu… ale tohle je na mě moc… teď během měsíce máme po druhé nemocnou dceru, vůbec mi s ní nepomůže, kdykoliv na něj promluvím, obtěžuju, kolikrát ani neodpoví, odsekne… přijdu si jak hadr na podlahu, že mu za den nestojím ani za jediný vlidny slovo, který bych teď tak potřebovala… vím, že to bude lepší, až zas budu moct chodit, až bude dcera zdravá… ale prostě mu nějak přestávám věřit, důvěřovat, občas přemýšlím, že bych s někým jiným byla šťastnější… s někým, pro koho bych byla rovnocenný partner… jinak normálně náš vztah není úplně růžový, ale byla jsem šťastná, věděla jsem, že mě miluje… teď si tím jistá nejsem vůbec, spíš o tom silně pochybuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1077
14.11.21 11:38

Asi bych se s ním přestala na nějaký čas komunikovat
A ušetřenou energii bych věnovala sama sobě a dětem.
Třeba mu to pak dojde, že nejsi žádná hej nebo počkej, které může odsekávat a tvářit se, že obtězuješ jen proto, že existuješ.

Ono to zní jako šílené klišé
Ale udělej si čas (v rámci možnosti) jen a jen sama na sebe
Zajdi si na masáž, ke kadeřnici
Vyraž s kamarádkou na dobré jídlo
Vem děti na hezký výlet
A užívej si malinko života a všeho co Ti může dát a jeho prostě ignoruj.

A uvidíš jaký zaujme postoj, když tam vždy pro něj nebudeš a ukážeš, že dokážeš existovat a být šťastná úplně sama, bez něj

:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7274
14.11.21 12:02

@sarah1618 vždyť píše, že nikam nemůže, že má zlomený prst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
14.11.21 12:04

@Kfětoslava nevím proč by se zlomeným prstem nikam nemohla

Lidé chodí ven i se zlomenou nohou nebo třeba na vozíčku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
14.11.21 12:18

Já mám takový dojem, že trvanlivost partnerství je kolem 10 let a potom si lidi začnou připadat moc jistý navzájem, úcta a přitažlivost jde do háje, atd. Možná to chce trochu odstup, žít si víc podle sebe, ale chápu že na nemocenský a s malým dítětem to asi nejde. Ale aspoň bych nechala malou chlapovi a šla na víno s kamarádkou, to můžeš i s prstem, ne? :) To sezení pořád doma je na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 22:27

Děkuju za reakce, zvlášť @sarah1618 … má pravdu…jenže takhle malý nemocný dítě chce jen maminku a já bych jí sama nenechala…ale ano, asi máme tak životy propojený (aspoň já), že sama jsem ztracená… pár kamarádek mám… ale je to složitý… buď mají svých starostí dost, nebo jsou daleko… vím, že je to u nás jen období..hlavněty kamarádi jsou společný, společně trávíme čas…ale teď jen dochází baterky… zákl.

• Citovat
  • Nahlásit
122
15.11.21 06:42

2.5 lety nemocne dite muzes v klidu nechat s tatinkem doma. opravdu nejsi pani nepostradatelna. byt 4 tydny v kuse doma s zenou tak me klepne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
15.11.21 07:55

Ahoj, stejně jste dobří, že to vždycky zvládnete i po tak dlouhé době. Krize v manželství jsou a budou. Každý den není stejný. Dokud v tom nebude někdo třetí, je co vylepšovat. Každý se časem okouká, ale nesmí se vytratit vděčnost a respekt. Taky jsem byl stejný trouba, kterému vadila spousta věcí. S časem bychom se měli vyvíjet a vědět, co je pro rodinu nejlepší. Priorita pro spokojenou rodinu je štastná manželka, pak už to jde samo. K tomu je potřeba se postavit jako chlap a svou ženu mít rád takovou jaká je a nenechat se rozhodit děním kolem sebe. To každý neumí. Ve svém okolí mám dost páru, kteří jsou spolu kolem 15 let a můžu říct, že nikde to není růžový. Někteří už jen žijí vedle sebe a mají bokovky. Právě situace jako nemoci, náročné situace, společný čas ukazují každého v pravém světle. Věřím, že to zase zvládnete :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15906
15.11.21 08:31

Měsíc doma je dlouhá doba. Chlap vydrží být empaticky jen po dobu úměrnou zranění, se zlomeným prstem fakt už více pozornosti nezískáš. Naopak jsi se překlopila do role fňukny vyžadující pozornost, tohle by nebavilo nikoho. Chce to jen vydržet, znám to z domu moc dobře. Bude zas fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat