Krize v manželství a moje matka v nemocnici

Anonymní
9.3.16 11:53

Krize v manželství a moje matka v nemocnici

Ahoj, potřebovala bych se vypovídat. A možná slyšet jak někdo řešil podobnou situaci.
Mám 2 malé děti, s manželem máme krizi, která trvá už delší dobu. Bydlíme v jiném městě než babičky a matky. A babičky máme 4, všechny bydlí samy a já i manžel jsme v podstatě jedináčci. 3 babičky jsou cca 200km daleko a jedna 60km. Do města, kde bydlíme je ochotna jezdit jen moje matka. (Tchýně má na naše město špatné vzpomínky a moje babičky se na tak dlouhé cestování necítí).
A moje matka je teď 2.týden v nemocnici po úraze, byla jsem za ní jednou, přinesla ji věci, atd. Místo toho, abychom využily navštěvní hodiny, tak mě po pár minutách vyhodila, protože byla nervní, že mojí dceru hlídá kámoška. Každý den ji telefonuji, chci přijet za ní, až ji pustí z nemocnice. Chodí za ní kamarádky, není sama. Ale kámoškám neřekne, aby ji přivezly věci. Na to musím přijet já. Když řeknu, že nemůžu, tak jsem špatná. Mám brigádu, o kterou nechci přijít. Ovšem to je pro ní jen argument proti mému manželovi, že nedokáže zajistit rodinu atd. (co není pravda).
Je spousta menších i větších věci, kvůli kterým mám s matkou špatný vztah, třeba i to, že na svého exmanžela a extchýni kašlala a kašle, že mě štve proti mému manželovi.
Můj manžel má na prvním místě děti a své aktivity, a až na 2. místě rodiče a prarodiče. Takže do péče o mojí matku se nehrne. Já nechci být špatná dcera, chci se o mámu postarat, ale důležitější je pro mě manžel a děti. Nejjednodušší by bylo mít ji v našwm městě, ale to nejde, protože jde o různé státy.
Manžel říká, že stačí to co dělám, matka je naštvaná, že nedělám víc. Tak bych chtěla znát dlaší názory.
Pro mě je důležitější manžel a děti, radši bych energii věnovala řešení svého manželství, ale taky nechci „odepsat“ matku. Ale potvrzuje se mi, co mi říkal manžel, že ať udělám pro máti cokoli, tak furt to bude málo. Jsem unavená z cestování za babičkama, z řešení manželských problémů.
Děkuji za možnost se vykecat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1670
9.3.16 11:58

Nezlob se na me snad muze pohlidat manzel treba o vikendu. Nechapu ze za ni nejedes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
9.3.16 12:05

Já myslím, že tady těžko radit, strašně záleží na okolnostech, protože pravdu mají obě strany. Jako pokud tě matka vyhodí, protože ti děti hlídá kamarádka, tak mi bliká v hlavě žárovka. Pokud si to umíš zařídit jinak, tak jí to vlastně může být úplně fuk, důležitější je přece to, že jsi za ní jela a dovelza jí věci, které potřebovala a chtěla jí potěšit, než to, kdo ti hlídá děti. To, jak to máte uspořádané doma, je věc tvoje a tvého manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
9.3.16 12:07
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych se vypovídat. A možná slyšet jak někdo řešil podobnou situaci.
Mám 2 malé děti, s manželem máme krizi, která trvá už delší dobu. Bydlíme v jiném městě než babičky a matky. A babičky máme 4, všechny bydlí samy a já i manžel jsme v podstatě jedináčci. 3 babičky jsou cca 200km daleko a jedna 60km. Do města, kde bydlíme je ochotna jezdit jen moje matka. (Tchýně má na naše město špatné vzpomínky a moje babičky se na tak dlouhé cestování necítí).
A moje matka je teď 2.týden v nemocnici po úraze, byla jsem za ní jednou, přinesla ji věci, atd. Místo toho, abychom využily navštěvní hodiny, tak mě po pár minutách vyhodila, protože byla nervní, že mojí dceru hlídá kámoška. Každý den ji telefonuji, chci přijet za ní, až ji pustí z nemocnice. Chodí za ní kamarádky, není sama. Ale kámoškám neřekne, aby ji přivezly věci. Na to musím přijet já. Když řeknu, že nemůžu, tak jsem špatná. Mám brigádu, o kterou nechci přijít. Ovšem to je pro ní jen argument proti mému manželovi, že nedokáže zajistit rodinu atd. (co není pravda).
Je spousta menších i větších věci, kvůli kterým mám s matkou špatný vztah, třeba i to, že na svého exmanžela a extchýni kašlala a kašle, že mě štve proti mému manželovi.
Můj manžel má na prvním místě děti a své aktivity, a až na 2. místě rodiče a prarodiče. Takže do péče o mojí matku se nehrne. Já nechci být špatná dcera, chci se o mámu postarat, ale důležitější je pro mě manžel a děti. Nejjednodušší by bylo mít ji v našwm městě, ale to nejde, protože jde o různé státy.
Manžel říká, že stačí to co dělám, matka je naštvaná, že nedělám víc. Tak bych chtěla znát dlaší názory.
Pro mě je důležitější manžel a děti, radši bych energii věnovala řešení svého manželství, ale taky nechci „odepsat“ matku. Ale potvrzuje se mi, co mi říkal manžel, že ať udělám pro máti cokoli, tak furt to bude málo. Jsem unavená z cestování za babičkama, z řešení manželských problémů.
Děkuji za možnost se vykecat :hug:

nějak moc nechápu - věci jí dovezeš a to nestačí? osobně bych taky nemohla naše navštívit, mám to ještě delší trasu jak Ty. Ale co má co dělat matka s vaší krizí? Pokud je vztah narušený, asi těžko ho slepíš jednou návštěvou, pokud máš práci a děti, je celkem logické, že s mámou nemůžeš být každý den. Zajela bych tam o víkendu, děti nechala chlapovi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6574
9.3.16 12:08

Já mám s mámou vztah jak na houpačce.. Je pravda, že jako dítě jsme s ní měla vlažný vztah, v dospělosti, bylo hodně problémů..
Když byla v nemocnici, tak jsem se snažila co nejvíc tam jezdit… Takže si myslím, že věta, že je pro tebe důležitá rodina a manžel děti je dobře, ale myslím, že na 14, dní 3 týdny je to jenom vymluva… Vyzdželi by i děti i manžel, kdyby si tam třikrát, třeba přijela…
takže je to jenom fakt, jestlii cheš nebo necheš.. jak často ji voláš, jak se cítí atd..
Pardon vidím, že ji voláš.. tak to si mylsím, že se zajímáš. NO a jak je daleko da nemoccnie?? já vyčetla jenom jak daleko bydlí babičky, ale ne nemocnice od vás.
Každopádně tvoji mámu neznám.. U nás někdy máma je na mě někdy pěkně nepříjemná, taky si občas rozmýšlím nějaké návštěvy..

Příspěvek upraven 09.03.16 v 12:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27375
9.3.16 12:24

Celý ten příspěvek mi přijde zmatený. Píšeš o krizi, žádnou nevidím. Píšeš, že s matkou máš vztahy všelijaké, protože se nestará ani o svého exmanžela, ani o extchyni, no to snad ani nemůžeš myslet vážně. Proč by se o ně měla starat, když jsou ex? Hádám, že každý z nich má nové partnery, když máte 4 babičky. A formulace já i manžel jsme v podstatě jedináčci. Jste jedináčci nebo ne? Hele, děti bych nechala na víkend dětem a za mámou bych zajela a přestala vymýšlet důvody, proč nepojedu, protože to, co tu píšeš, mi připadne jako výmluva. Že Tě štve proti manželovi? Protože říká, že by vás měl uživit a ne abys musela při mateřské ještě na brigádu? Neříká ona si třeba - ta moje holka je chudák, ani na té materské nemůže pořádně být, musí do práce? To ji ten její nemůže uživit? Ono mi to připadá jako názor, ne jako štvaní. A tak se nevymlouvej, a vyraz za mámou. Je to TVOJE MÁMA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6574
9.3.16 12:27

Souhlasím, je tam druhý týden, nevím, jak to vyšlo, ale třeba akždý víkend-už bys měla dvě návštěvy…
Můžu se zeptat na větu.. manžel říká, že stačí co dělám.. docela by mě zajímalo co si pod tím mám představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminkaBeáta
9.3.16 12:29

Ahoj, no toto není vůbec lehké :think: Popravdě já bych nejdříve hleděla na děti, aby byly zabezpečené a v pohodě, protože ty jsou na tobě zcela závislé, na druhém místě bych se asi starala o matku, která mě vychovala, dala mi život a potřebuje nyní moji pomoc a ač to možná zní hnusně, tak manžel by byl až třetí, jelikož je to předpokládám dospělý, soběstačný a zdravý člověk, který tě teď skutečně potřebuje nejméně. Ale v tom se těžko radí, to má každý poskládaný jinak. Můj manžel naštěstí s mojí matkou vychází docela dobře a nevadí mu nijak jí pomoci apod. tak se mi to mluví líp, než tobě.. no hlavně ať je mamka co nejdřív v pořádku.. možná bych se i dívala na pohled z toho úhlu, kdyby si byla v nemocnici ty, jako babička, co by si očekávala od svých dětí že udělají, někdy to pomůže se rozhodnout tak jak bys to správně cítila

• Nahlásit
  • Citovat
29386
9.3.16 12:34

@inkakřivák píše babičky a matky, tak asi myslí babičky (prarodiče) a matky (rodiče)… :nevim: ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
9.3.16 12:36

Nemáš to lehké… asi toho máš trochu víc najednou, co by se mělo řešit a nevíš, co dřív… a možná jsi mezi dvěma mlýnskými koly, jestli to dobře chápu? Manžel má pocit, že děláš už tak dost, ty máš výčitky, že nejsi dobrá dcera a neděláš pro matku dost, matka se snaží ti to neulehčit a říká takové věci, které se tě dost dotýkají… z nějakého důvodu, asi se cítíš provinile, že? Nejraději by ses chtěla zavděčit všem, stíhat děti, brigádu, jezdit za matkou častěji a přitom být víc doma, aby se manžel nezlobil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
9.3.16 12:44

Co je špatného na tom, když ti hlídá dítě kamarádka? Já bych mamince asi řekla, že se nemusí bát, že o dítě je dobře postaráno a jestli hlídá kamarádka nebo manžel, o to přece nejde… to sis rozhodla ty a tak by to měla respektovat…
S tím, jak si neřekne, co potřebuje a že jí kamarádky nic nedovezou, ale čeká to od tebe… tak buď je ve tvých silách tam jet vždy, když bude něco potřebovat nebo můžeš zkusit třeba zavolat nebo napsat nějaké její kamarádce, jestli by jí to nemohla zaopatřit ona, že jí to zaplatíš nebo tak něco? Pokud by to tedy potřebovala tak naléhavě… není tvůj problém, že si maminka neumí o něco říct sama… ale jestli ty opravdu nemůžeš (ať už z hlediska toho, že musíš být s dětmi a nemáš hlídání, manžel je v práci, nebo ty jsi na té brigádě, o kterou nechceš přijít), tak to normální člověk pochopí… pokud nechce brnkat na strunu sebelítosti, jaký je chudák a že na něho všichni kašlou… a věřím, že pokud by to bylo tak naléhavé, že bys mamince ráda vyhověla a zařídila si to…
Jestli má nějaké blbé řeči nebo narážky manžel, tak se mu klidně postav a řekni, že to děláš tak, jak cítíš, že je to správné a že o tom, jak často pojedeš za matkou, si přece můžeš a umíš rozhodnout sama… možná cítíš výčitky, že bys měla být víc doma? Nebo z čeho pramení ta zmiňovaná krize?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
9.3.16 12:45

Hele jsi mezi mlýnskými koly. Nikomu se nezavdecis a každý na tebe hazi vinu muž ze delas moc a matka ze delas malo. Vykasli se na oba a delej tak aby bylo dobre tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
9.3.16 12:48

Místo toho, abychom využily navštěvní hodiny, tak mě po pár minutách vyhodila,
Tohle stačí. U nás v rodině, když někdo něco potřebuje, tak si o to řekne a pak poděkuje. Pokud by mě moje matka z nemocnice vyhodila, odešla bych a přišla, až by mě o něco požádala. Dřív určitě ne. Nejsme malé děti, abychom se nemohly domluvit. A když někdo komunikovat nechce, tak ať nekomunikuje. Jeho věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35644
9.3.16 13:52

Vy mate s manzelem krizi, nebo ma tu krizi on a tvoje matka? Me prijde, ze ho mas docela rada. Samozrejme, ze na prvnim miste je manzel, je spravne, ze se ho zastavas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27375
10.3.16 09:35

@Kobliha51 No já nevím, celý zakladatelčin příspěvek mi přijde poněkud zmatený. Třeba nechápu, co s tím má dělat to, že se nezajímá matka o svého ex a svoji extchyni. Proč by měla? A co má společná krize s přítelem s návštěvou v nemocnici? A že ji vyhodila? Třeba jí řekla - raději už běž, at jsi dřív doma. Ví že zakladatelka má doma malé dítě, ne? A když to vezmu jinak - moje maminka mi při jedné z každodenních návštěv během dvoutýdenní hospitalizace udělala takovou scénu, křičela, vyhazovala mě, vzteky skoro brečela, no tak jo. A druhý den o ničem nevěděla, nadšená, že mne vidí. Ovšem je pravda, že jí bylo osmdesát.
Já sama si myslím, že zakladatelka hledá spíš argumenty, proč nejezdit. Já bych jela, je to jednou máma. A až ji mít nebude, tak teprve pochopí, co to znamená mámu mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama