Krize v manželství - fyzická bolest/zlomené srdce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 10:21

Krize v manželství - fyzická bolest/zlomené srdce

Jsme manželé přes deset let. Oba dva vysokoškoláci, společně jsme vybudovali velmi prosperující firmu. Máme dvě úžasné děti, mladšímu je půl roku. Za sebou milion úžasných výletů, rodinných okamžiků. Hádek pomálu, sex naprosto super, ale moje dlouhodobé zdravotní potíže a hledání diagnózy a také 4 potraty. Ale podařilo se a nakonec vše dobře dopadlo. I když ne všechno…a ne nakonec. Po tom všem krásném i náročném, co jsme spolu prožili se poslední dobou zhoršilo manželovo chování ke mně. Přestala jsem ho zajímat. Ale sex byl a je. Ale přestal komunikovat. A vyjížděl na mě kvůli úplným kravinám. Už jsem dál nemohla a zeptala jsem se ho, zdali mě má rád. (Pro mě opravdové ponížení). Prý ano. Tak jsem mu řekla, že mám pocit, že mě už nemiluje. Mlčel. Dostala jsem to z něj. A jeho odpověď? Mám už dlouho pocit, že si nerozumíme, že máme jiné zájmy. Kromě práce a dětí nemáme nic společného. Že u hádek (prakticky se nehádáme) musím mít poslední slovo. Taky že se při hádce lituju. A jeho napadl i rozvod. Něco ve mě v tu chvíli umřelo a nemůžu se ani nadechnout, jak to bolí. To samozřejmě jemu neříkám. Promluvili jsme si, chceme to spravit, ale já mám pocit že to nezvládnu. Před ním se snažím se smát, funguji normálně, ale uvnitř… :nevim:

Absolutně se nechci chlubit, ale realita je taková, že jsem velmi tolerantní. On se věnuje hodně sobě. Já se starám perfektně o něj a o rodinu a v rámci možností i o firmu (vždy dopoledne). On má vysoké sportovní nasazení. A také velké pracovní nasazení. Může si to dovolit, má vše ostatní zajištěno. Má o sobě velmi vysoké mínění. Já taky nejsem neseběvědomá puťka, ale je fakt, že jsem se hodně podřídila potřebám rodiny. A to nás asi rozdělilo?

Asi ho přitahuji, když se mnou má sex. Podle mě si i rozumíme, máme stejný pohled na politiku, lidi, situace…On hodně sportuje a vidí to asi jinak. V domácnosti nedělá vůbec nic. Jen sportuje se synem.

Kvůli dětem spíme odděleně, aby se vyspal. Ale všimla jsem si, že řekne, že jde brzy spát, aby se KONEČNĚ VYSPAL a stejně si bůh ví s kým 3/4 hodiny vypisuje na fb. Na pc ani mobil mu nelezu, ale vidím to na chatu, že je aktivní. Na nevirtuální nevěru ale nemá čas. A ne, ani těch 10 minut.

Nevím, co mám dělat, jak překonat tu bolest. Jak se chovat. Zasvěcení kamarádi nechápou. Prý co by beze mě dělal. Vždyť má naprosto vše. Nejsem hysterka, jsem tolerantní, je se mnou i celkem sranda normálně.

Může se to spravit? Co pro to mám udělat? Mám ho vystěhovat, nebo nadále hrát hru veselé ženy, aby viděl, o co přichází? Na párovou terapii prý nepůjde ani náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
676
5.11.21 10:27

Těžko říct, kde je chyba. Možná se nehadate, protože se hádkám vyhýbá, protože ví, že ty stejnak budeš mít poslední slovo.

A takové ženy, které tu tvrdily, že je nereálné, aby je manžel podváděl, tu bylo dost.

Třeba včera tu byla milena, která se schází s milencem 1× měsíčně. ;)

Ale neříkám, že to tak je.. Možná jste ze sebe jen znudění.

Nic jiného než párová terapie vám nepomůže. Bohužel.

Se ho zeptej, co by teda chtěl změnit, jak by to chtěl řešit.

Příspěvek upraven 05.11.21 v 10:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:28
@Anonymní píše:
Jsme manželé přes deset let. Oba dva vysokoškoláci, společně jsme vybudovali velmi prosperující firmu. Máme dvě úžasné děti, mladšímu je půl roku. Za sebou milion úžasných výletů, rodinných okamžiků. Hádek pomálu, sex naprosto super, ale moje dlouhodobé zdravotní potíže a hledání diagnózy a také 4 potraty. Ale podařilo se a nakonec vše dobře dopadlo. I když ne všechno…a ne nakonec. Po tom všem krásném i náročném, co jsme spolu prožili se poslední dobou zhoršilo manželovo chování ke mně. Přestala jsem ho zajímat. Ale sex byl a je. Ale přestal komunikovat. A vyjížděl na mě kvůli úplným kravinám. Už jsem dál nemohla a zeptala jsem se ho, zdali mě má rád. (Pro mě opravdové ponížení). Prý ano. Tak jsem mu řekla, že mám pocit, že mě už nemiluje. Mlčel. Dostala jsem to z něj. A jeho odpověď? Mám už dlouho pocit, že si nerozumíme, že máme jiné zájmy. Kromě práce a dětí nemáme nic společného. Že u hádek (prakticky se nehádáme) musím mít poslední slovo. Taky že se při hádce lituju. A jeho napadl i rozvod. Něco ve mě v tu chvíli umřelo a nemůžu se ani nadechnout, jak to bolí. To samozřejmě jemu neříkám. Promluvili jsme si, chceme to spravit, ale já mám pocit že to nezvládnu. Před ním se snažím se smát, funguji normálně, ale uvnitř… :nevim:

Absolutně se nechci chlubit, ale realita je taková, že jsem velmi tolerantní. On se věnuje hodně sobě. Já se starám perfektně o něj a o rodinu a v rámci možností i o firmu (vždy dopoledne). On má vysoké sportovní nasazení. A také velké pracovní nasazení. Může si to dovolit, má vše ostatní zajištěno. Má o sobě velmi vysoké mínění. Já taky nejsem neseběvědomá puťka, ale je fakt, že jsem se hodně podřídila potřebám rodiny. A to nás asi rozdělilo?

Asi ho přitahuji, když se mnou má sex. Podle mě si i rozumíme, máme stejný pohled na politiku, lidi, situace…On hodně sportuje a vidí to asi jinak. V domácnosti nedělá vůbec nic. Jen sportuje se synem.

Kvůli dětem spíme odděleně, aby se vyspal. Ale všimla jsem si, že řekne, že jde brzy spát, aby se KONEČNĚ VYSPAL a stejně si bůh ví s kým 3/4 hodiny vypisuje na fb. Na pc ani mobil mu nelezu, ale vidím to na chatu, že je aktivní. Na nevirtuální nevěru ale nemá čas. A ne, ani těch 10 minut.

Nevím, co mám dělat, jak překonat tu bolest. Jak se chovat. Zasvěcení kamarádi nechápou. Prý co by beze mě dělal. Vždyť má naprosto vše. Nejsem hysterka, jsem tolerantní, je se mnou i celkem sranda normálně.

Může se to spravit? Co pro to mám udělat? Mám ho vystěhovat, nebo nadále hrát hru veselé ženy, aby viděl, o co přichází? Na párovou terapii prý nepůjde ani náhodou.

Zažila jsem něco podobného, dokonce máme i tu rodinou firmu a chlap je vášnivý amatérský sportovec…
Furt byl na telefonu, na mě mu vlastně všechno vadila, ale paradoxně sex byl častěji než dřív. Nakonec to byla opravdu milenka.
U vás to samozřejmě tak nemusí být. Jen mě zaráží, že píšeš, že nemá ani 10 minut. To si v praxi neumím moc představit, kor když říkáš, že sportuje. Ale jestli to tak opravdu je, není to spíš ponorka nebo pocit, že nemá žádný prostor?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:33
@Anonymní píše:
Zažila jsem něco podobného, dokonce máme i tu rodinou firmu a chlap je vášnivý amatérský sportovec…
Furt byl na telefonu, na mě mu vlastně všechno vadila, ale paradoxně sex byl častěji než dřív. Nakonec to byla opravdu milenka.
U vás to samozřejmě tak nemusí být. Jen mě zaráží, že píšeš, že nemá ani 10 minut. To si v praxi neumím moc představit, kor když říkáš, že sportuje. Ale jestli to tak opravdu je, není to spíš ponorka nebo pocit, že nemá žádný prostor?

Tak to je hrůza. A překonali jste to? My máme tu firmu v domě, kde bydlíme, takže prostoru pro nevěru opravdu málo. Chodí akorát běhat a to ještě opravdu běhá, protože má výsledek běhu na appce…Podle mě může mít někoho virtuálně a jako možnost, kdybychom se rozešli a nebo velmi příležitostný sex ale jako opravdu ve ztížených podmínkách…To mi přijde prakticky nemožné.

• Citovat
  • Nahlásit
676
5.11.21 10:36
@Anonymní píše:
Tak to je hrůza. A překonali jste to? My máme tu firmu v domě, kde bydlíme, takže prostoru pro nevěru opravdu málo. Chodí akorát běhat a to ještě opravdu běhá, protože má výsledek běhu na appce…Podle mě může mít někoho virtuálně a jako možnost, kdybychom se rozešli a nebo velmi příležitostný sex ale jako opravdu ve ztížených podmínkách…To mi přijde prakticky nemožné.

To, že ho napadl rozvod.. Je prostě fakt velká indicie na to, že se citově angažuje někde jinde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:38
@Anonymní píše:

Taky máme firmu v domě o patro výš než bydlíme :D
Klidně je možný, že si fakt jen vypisuje po mobilu a je na něm jestli to utne nebo to bude chtít překlopit do reálného života…
No my jsme to překonali, ale bylo to hodně těžký období, fakt minimálně rok mi trvalo, než jsem to nějak trochu uzavřela. Od tě doby uběhlo 5 let a jsme spolu stále, teď už pomalu 24 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:42
@Modra1 píše:
To, že ho napadl rozvod.. Je prostě fakt velká indicie na to, že se citově angažuje někde jinde. :nevim:

no že hned vytáhl rozvod, by mě taky hodně zarazilo

• Citovat
  • Nahlásit
10398
5.11.21 10:42

Rozmazlený a sobecký.
Nemusíš ho vystěhovávat, stačí po něm chtít, aby se víc zapojil a podíleli jste se na něčem solečně a on se vystěhuje sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
5.11.21 10:43

Máte je komu svěřit na víkend děti? Abys na chvíli přestala být matka a byla zase partnerka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:45
@Anonymní píše:
Taky máme firmu v domě o patro výš než bydlíme :D
Klidně je možný, že si fakt jen vypisuje po mobilu a je na něm jestli to utne nebo to bude chtít překlopit do reálného života…
No my jsme to překonali, ale bylo to hodně těžký období, fakt minimálně rok mi trvalo, než jsem to nějak trochu uzavřela. Od tě doby uběhlo 5 let a jsme spolu stále, teď už pomalu 24 let.

Tak to jste skvělí, že jste to zvládli. A jak manžel reagoval na prolomení nevěry? U nás je problém, že za všechno můžu já. Vlastně ta sebereflexe u něj není. On je celkově takový nepřístupný a chladný od vždycky. A teď jsem jakože ta špatná já. I když důvody jsou podle mě nedostačující na boření rodiny. On je zase sobec a emocionální inteligenci postrádá, což ale vyvažuje normálním IQ. Ale já ho prostě miluji takového, jaký je. Takového jsem si ho vzala, tak jsem do toho šla. Miluju i náš život. Ale nezvládám to teď. Cítím, že to z jeho strany není fér. A mám hledat milenku? To mu mám jako vlézt do počítače, abych to zjistila? To je přece šílené…A jaký máte vztah teď? Jste spolu šťastní? Váží si Vás?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:50
@katyna1984 píše:
Máte je komu svěřit na víkend děti? Abys na chvíli přestala být matka a byla zase partnerka?

To bohužel nejde minimálně s nejmladším. Je šestiměsíční a kojím a teprve zavádíme jeden příkrm denně…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:54
@Anonymní píše:
Tak to jste skvělí, že jste to zvládli. A jak manžel reagoval na prolomení nevěry? U nás je problém, že za všechno můžu já. Vlastně ta sebereflexe u něj není. On je celkově takový nepřístupný a chladný od vždycky. A teď jsem jakože ta špatná já. I když důvody jsou podle mě nedostačující na boření rodiny. On je zase sobec a emocionální inteligenci postrádá, což ale vyvažuje normálním IQ. Ale já ho prostě miluji takového, jaký je. Takového jsem si ho vzala, tak jsem do toho šla. Miluju i náš život. Ale nezvládám to teď. Cítím, že to z jeho strany není fér. A mám hledat milenku? To mu mám jako vlézt do počítače, abych to zjistila? To je přece šílené…A jaký máte vztah teď? Jste spolu šťastní? Váží si Vás?

Tohle je asi dost typické, takové trochu „nejlepší obrana je útok“. U nás to bylo v podstatě to stejné. Když se to profláklo, tak to taky bylo, že nemá žádný prostor, že je furt jen ve firmě, nebo doma…Objektivně to prostě pravda nebyla, cca půl roku před tím byl s tím svým sportem pomalu 3 týdny na druhém konci světa, každý rok pravidelně jezdil 2× na týden na „soustředění“, okolo dětí jsem prakticky vždycky dělala všechno já…
Pak nastalo období, že nás nechce opustit, že chce pauzu, že neví co chce, že to s ní ukončí…Plácali jsme se v tom pomalu půl roku, než mě ruply nervy a vlezla jsem mu do mobilu. Přečetla pár zpráv a řekla mu, ať se sbalí a vypadne…A to ho nějak probralo. Paradoxně mi přijde, že roky po tom, jsou naše nejhezčí :nevim:. Co bude dál samozřejmě nikdy nikdo neví :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
9123
5.11.21 10:55

Jsem si naprosto jistá že je v tom jiná žena.

Pravděpodobně virtuální.. ale možná se už i setkali. Pokud by chtěl na vztahu pracovat nabídnul by řešení.,ožnosti terapeuta, co přesně mu vadí.. to co řekl je čistě alibizmus neurčito-

Příspěvek upraven 05.11.21 v 10:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
5.11.21 10:55
@Anonymní píše:
To bohužel nejde minimálně s nejmladším. Je šestiměsíční a kojím a teprve zavádíme jeden příkrm denně…

V tom bych viděla problém, obzvlášť pokud píšeš, že postrádá EQ. Tito muži by buď neměly být otci vůbec, nebo se ideálně připojit až k rodině s odsrostlymi dětmi. A tím, že pro něj děláš vše ho stavíš do pozice třetího dítěte, takového puberťaka, který si sice může dělat, co chce, o vše má postaráno, ale nevidí a nevnímá, že to není samozřejmost a nebere to jako něco, za co by snad měl být vděčný. Sama ses pasovala do role služky a matky, ale řekla bych, že muž Té postrádá jako ženu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 10:58
@katyna1984 píše:
V tom bych viděla problém, obzvlášť pokud píšeš, že postrádá EQ. Tito muži by buď neměly být otci vůbec, nebo se ideálně připojit až k rodině s odsrostlymi dětmi. A tím, že pro něj děláš vše ho stavíš do pozice třetího dítěte, takového puberťaka, který si sice může dělat, co chce, o vše má postaráno, ale nevidí a nevnímá, že to není samozřejmost a nebere to jako něco, za co by snad měl být vděčný. Sama ses pasovala do role služky a matky, ale řekla bych, že muž Té postrádá jako ženu.

Určitě máte pravdu. Děkuji. A co teď s tím?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat