Krize v manželství - hloupé hádky

Anonymní
7.2.16 19:25

Krize v manželství - hloupé hádky.

Dobrý den, prosím o radu.
Mám pocit, že moje manželství je na okraji propasti. Jsme spolu pět let a loni jsme se brali.
Pokusím se popsat problém.
Jen na okraj - manžel chodí do práce, doma pomáhá, uklidí, uvaří, udělá, co je třeba z domácích prací bez řečí. Nosí mi květiny, má o mne zájem jako o ženu. Potud je vše v pořádku.
Nicméně někdy mu to v hlavě jakoby přepne a stává se to čím dál častěji. Jde mi hlavně o syna. Chápu, že manžel je unavený z práce. Pracuje manuálně, dvanactky, krátký dlouhý tyden - denní i noční. Já také pracuji i při RD.
finanční problémy nemáme.
Ale když je manžel doma, nejraději by pouze ležel u TV, nebo pil pivo. Když si dá to pivo, je akční, uklidí dvůr, udělá vše, co je potřeba. Ale co mne mrzí, syna si nevšímá. Párkrát za ním jde, aby ho objal a dal mu pusu. Jinak si s ním vůbec nehraje, ani na hřiště s ním nejde, na procházku také ne. To chodím pouze já. Loni v létě s ním chodil ven, jen když byly otevřené zahrádky, aby si sedl s pivem.
Dnes nastal konflikt. Napadlo mne, že bychom mohli zajet na bazén. Řekla jsem manželovi, že vim, že se nerad jezdí koupat, ale že bych ráda se synem jela. Tak se začal rozcilovat. Že co si vymyslim, že chci někam jezdit v neděli. Že si chtěl odpočinout. (Do práce jde až v úterý na noc a naposledy byl v pátek)
Prý by jel zitra. Ale zítra jedeme na velký nákup a má si dovézt náhradní díly na auto, které chce hned opravit. Takže mi bylo jasné, že se mu zítra chtít nebude a byl by jen otrávený a protivný, že ho to nebaví. Tak se vytocil, začal řvát, že jak můžu vědět, jaké by to zitra bylo. Tak jsem šla do koupelny a bylo mi to tak lito, že jsem se rozbrečela. Na to jsem se dozvěděla, že jsem psychopat a měla bych se jít léčit. Padla i sprostá slova.Tak jsem se sebrala a odjela jsem na ten bazén sama. Po návratu jsem mu řekla, že mě zklamal a že jsem nechtěla trávit další odpoledne u televize. Tak jsem se dozvěděla, že je vše má chyba a jen si vymyslim problémy.
Omlouvám se za délku příspěvku. Teď lezim a přemýšlím o tom, jestli to má vůbec cenu, jestli chci vést takový život, aby se z jízdy na bazén na hodinu stala válka. Jestli by mi nebylo líp samotné, než neustálé přemýšlení, jak a co manželovi říct, aby se nerozcilil a chtěl s nami travit čas. Prosim poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
7.2.16 19:30

Z vašeho vztahu vyprchala laska vzajemna ucta schopnost kompromisu a takovy to „nyny“ co ke vztahu patri proste vedle sebe jen prezivate a jde to od 10ti k 5ti :roll: podle me s tim uz moc neudelate a ja osobne bych radsi byla sama protože je jen otázka casu kdy to zacne registrovat i vase dite a odnášet to když pominu rodinu a okoli a o to to bude pak horsi všechno ;)

• Citovat
  • Upravit
18182
7.2.16 19:31

No a byl by problem jen ten bazen? Pokud je to vec, o ktere vis, ze ji nema rad, tak bych ji jako spolecnou aktivitu nenavrhovala. Nebylo by neco jineho, co byste si vsichni uzili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 19:40

Ahoj. Já mám hodně podobného tatínka. Také tvrdě pracuje ve fabrice-noční svátky dvanáctky… A takto to má asi 20 let. Já jeho chování přičítám právě jeho práci. Prostě tak nějak ztratil zájem o život. Nikam se mu nechce, nic ho nezajímá, vnoučata ho také moc nebaví. Nejraději by ležel u televize a popíjel pivko. Prostě mi připadá jako člověk naprosto zničený prací o které pořád přemýšlí, nechce se mu tam… Myslím, že takto pracující člověk by měl právě odpočívat aktivně. Prostě vypadnout ven, mezi lidi, do přírody. Ale oni nechtějí, pač se cítí unavení z práce. Prostě bludný kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.16 19:42

@Cuddy pro něj je problém mi přijde všechen čas, který bychom chtěli strávit se synem. Například letošní bobování. šel s námi jednou, na kopec pod barák. Jeli jsme třikrát a manžela už to nebavilo. Prý ať už jdeme domů. Kluka to bavilo, tak jsem domů jit odmitla, že sotva co jsme přišli mu to nebudu brat. Tak se napučel a šel domů k TV. Bruslení to samé. Já to neumím, tak jsem prosila manžela, aby syna bruslit naučil. Pořád to odkládal, až je pozdě. Prostě už nevím jak na něj.

• Nahlásit
  • Citovat
13909
7.2.16 19:43

Tvl, nechce jet na bazén…a vztah nemá cenu. Jak říkal Plzák, každá ženská má prudění zakódováno hluboko uvnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 19:44
@Anonymní píše:
Ahoj. Já mám hodně podobného tatínka. Také tvrdě pracuje ve fabrice-noční svátky dvanáctky… A takto to má asi 20 let. Já jeho chování přičítám právě jeho práci. Prostě tak nějak ztratil zájem o život. Nikam se mu nechce, nic ho nezajímá, vnoučata ho také moc nebaví. Nejraději by ležel u televize a popíjel pivko. Prostě mi připadá jako člověk naprosto zničený prací o které pořád přemýšlí, nechce se mu tam… Myslím, že takto pracující člověk by měl právě odpočívat aktivně. Prostě vypadnout ven, mezi lidi, do přírody. Ale oni nechtějí, pač se cítí unavení z práce. Prostě bludný kruh.

Manžela práce právě baví a naplňuje. Kdyby chodil z práce protivný, že se mu tam nechce, chápala bych ho a nic bych po něm nechtěla. Ale vzdy přijde z práce s úsměvem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.16 19:46

@pohledzdruhestrany stokrát nic umorilo osla.

• Nahlásit
  • Citovat
6565
7.2.16 19:47

Jak je dítě staré?
proč s váma musí někam kam sám nechce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
7.2.16 19:48

Jako přečti si to po sobě, manuálně pracuje 12hodin denně, doma ti uklidí, uvaří, pomáhá…a nesmí si v neděli lehnout a mít klid? No, upřímně, ani se mu moc nedivím, že je zpruzelý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 19:49

@jakanas synovi jsou dva. On s námi právě nechce nikam. Ten bazén je jedna z věcí. Vždy ho poprosim, jestli by s námi nešel na procházku nebo na hřiště, až bude mít volno. Slíbí to, ze tehdy a tehdy půjde. A nastane ten den a nikam se mu nechce. Tak jdeme sami.

• Nahlásit
  • Citovat
5320
7.2.16 19:50

@terinka4444 tipuji, že zakladatelka by stokrát radši sama uklidila a uvařila, jen kdyby chlap měl zájem jít v tu dobu s malým na hřiště/brusle/jinou aktivitu, kterou si on sám vymyslí. Jde o to, že se vůbec nevěnuje dítěti, nefunguje jako otec a to bych byla sakra zpruzená zase já a radši bych než teplý, jím uvařený, oběd, jedla rohlíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
7.2.16 19:55
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany stokrát nic umorilo osla.

Myslis manžela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
7.2.16 19:55
@hamika píše:
@terinka4444 tipuji, že zakladatelka by stokrát radši sama uklidila a uvařila, jen kdyby chlap měl zájem jít v tu dobu s malým na hřiště/brusle/jinou aktivitu, kterou si on sám vymyslí. Jde o to, že se vůbec nevěnuje dítěti, nefunguje jako otec a to bych byla sakra zpruzená zase já a radši bych než teplý, jím uvařený, oběd, jedla rohlíky.

@hamika synovi jsou dva roky, po chlapovi se vyžaduje, aby ho třeba učil bruslit…promiň mi, reakce zakladatelky se mi zdají vyhrocené. Co by dělali dva lidi v bazénu s dvouletým dítětem? Seděli oba dva v malém bazénku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 19:58

@terinka4444 syn plavat umí. Naučila jsem ho to. Jde mi o ten strávený čas s námi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama