Krize v manželství, nevím, jak z toho ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 18:53
krize v manzelstvi, nevim jak z toho ven

Ahoj,

mam v manzelstvi obrovskou krizi. m pocit, ze muze nemiluju, ubiji me manzelstvi s nim..

kdyz jsme si spolu zacali, 5 let zpet, bylo vse super, cestovali jsme, bavili se, planovali..ja nikdy moc nechtela byt zenuska doma, deti, naklizeno..chteli jsme se vzit, cestovat, zkusit praci v zahranici..a nuc, muz uplne obratil, ze to byly sny, ze nic z toho nechce, bavi ho byt doma, max na chatu, kde neni ani zavedena voda. travit vecery u filmu, ibcas nekam zajit na jidlo.

mame ricni dcerku, chtela jsem ji ukazat svet, ne jezdit 1× za rok k mori do turistickych destinaci..kdyz si vzpomenu na ty plany, asie, skandinavie..

je mi smutno. ziju jak jsem nikd nechtela. chtela jsem si didela skolu, ale nemam hlidani a pry proc..proste nekam nastoupim, jde o finance, ne o zabavu mi rekl, realizovat se mam, ale ted jsem ory mama, to se preci nevylucuje, mala je u me na prvnim miste..

uz se hadame i kvuli autu, chci ho, pry zbytecnost. mne unavuhe tahat tezke nakuoy, tahat se na chatu kam to jezdi 2× za den a ani to nenavazuje, tahat tam vidu, jidlo, obleceni, dite. takti me to proste nebavi. nejde o finance, manzel se bohi to chapu, boji se ridit, ale drzkuje i na to, ze bych ho mela ja a uprimne, bylo by fajn se v rizeni stridat. bavic jsmw chteli za prahu, a to bez auta tezko..ted uz ani domek ne, pry byt staci, muj sen je dum se zahradou..

no oriste obratil a vse jinak. ja se nechci vtdat svych snu, umim makat, jit si za tim, ale tady mam pocit. ze bych musela utect, abych mohla zit po sven. on ne neutlacuje ci tak, jen priate to tak nechce. uz se ani neshodneme na vychove, a to jsme to meli vyjasnene!

ted jsou vanoce, s tchanovci (predtim jsme se moc nevidali, ted tu jsou furt a do vseho mluvi a ja mam pocit, ze mizim..vse si musim obhajovat, vse..unavuje me to!

co s tim? nechci znicit ridinu, ale jsem nestastna..je tiho vic, vadi mi uz vse..a manzel se tvari ublizene, ano hadam se, jsem nespokojena, ale citim takovy pretlak, snazim se to resit v klidu a hen slysim, kasli na to, to byly sny, budem zut jak normalnu lidi, chci snad zit nenirmalne? chtela jsem i manzelskou poradnu, to nechce. ani spolu nespime, nepritahuje me uz..nebyt male, odesla bych. mel to nekdo podobne, prekonali jste to? jak?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:04
@Anonymní píše:
Ahoj,

mam v manzelstvi obrovskou krizi. m pocit, ze muze nemiluju, ubiji me manzelstvi s nim..

kdyz jsme si spolu zacali, 5 let zpet, bylo vse super, cestovali jsme, bavili se, planovali..ja nikdy moc nechtela byt zenuska doma, deti, naklizeno..chteli jsme se vzit, cestovat, zkusit praci v zahranici..a nuc, muz uplne obratil, ze to byly sny, ze nic z toho nechce, bavi ho byt doma, max na chatu, kde neni ani zavedena voda. travit vecery u filmu, ibcas nekam zajit na jidlo.

mame ricni dcerku, chtela jsem ji ukazat svet, ne jezdit 1× za rok k mori do turistickych destinaci..kdyz si vzpomenu na ty plany, asie, skandinavie..

je mi smutno. ziju jak jsem nikd nechtela. chtela jsem si didela skolu, ale nemam hlidani a pry proc..proste nekam nastoupim, jde o finance, ne o zabavu mi rekl, realizovat se mam, ale ted jsem ory mama, to se preci nevylucuje, mala je u me na prvnim miste..

uz se hadame i kvuli autu, chci ho, pry zbytecnost. mne unavuhe tahat tezke nakuoy, tahat se na chatu kam to jezdi 2× za den a ani to nenavazuje, tahat tam vidu, jidlo, obleceni, dite. takti me to proste nebavi. nejde o finance, manzel se bohi to chapu, boji se ridit, ale drzkuje i na to, ze bych ho mela ja a uprimne, bylo by fajn se v rizeni stridat. bavic jsmw chteli za prahu, a to bez auta tezko..ted uz ani domek ne, pry byt staci, muj sen je dum se zahradou..

no oriste obratil a vse jinak. ja se nechci vtdat svych snu, umim makat, jit si za tim, ale tady mam pocit. ze bych musela utect, abych mohla zit po sven. on ne neutlacuje ci tak, jen priate to tak nechce. uz se ani neshodneme na vychove, a to jsme to meli vyjasnene!

ted jsou vanoce, s tchanovci (predtim jsme se moc nevidali, ted tu jsou furt a do vseho mluvi a ja mam pocit, ze mizim..vse si musim obhajovat, vse..unavuje me to!

co s tim? nechci znicit ridinu, ale jsem nestastna..je tiho vic, vadi mi uz vse..a manzel se tvari ublizene, ano hadam se, jsem nespokojena, ale citim takovy pretlak, snazim se to resit v klidu a hen slysim, kasli na to, to byly sny, budem zut jak normalnu lidi, chci snad zit nenirmalne? chtela jsem i manzelskou poradnu, to nechce. ani spolu nespime, nepritahuje me uz..nebyt male, odesla bych. mel to nekdo podobne, prekonali jste to? jak?

seber se a odjed nkam prycalespon na mesic at si oba dva date oraz a pak si promluvite co vlastne kazdej z vas ocekava od toho vztahu a co bude dal protoze s timhle by to nebavilo ani me a ubijel by me kazdej den pac z vaseho vztahu vyprchalo vsechno pekny ;)

Nina Filipi
Kelišová 7327 příspěvků 20.12.16 19:05

Ufffffff tak to je hodně těžké :-(

Nina Filipi
Kelišová 7327 příspěvků 20.12.16 19:06

Myslím si, že jediné řešení je hledat kompromis. Né že bude výhradně po jeho a nebo po tvém. Zkrátka mu asi budeš muset říct že jak ty, tak on bude muset slevit z nároků, tak abyste byli spokojeni oba, jinak bohužel v tom vztahu je to pro tebe neúnosné :-(

Pajuska111
Povídálka 31 příspěvků 20.12.16 19:14
Vztah

Ahoj holky a maminky
Mam takovou krizi, mam přítele je šílené hodný a i v posteli nám to klape ale nemiluju ho (myslim na bývalého stim sem byla 4 roky ) tady stim jsem 4 měsíce on me šílené miluje.. ale ja bych se nejraději vrátila do starých koleji :( jenže tam všechno taky nebylo Ok bývalý přítel me urážel na dávkami p**, a když sem sním bydlela byl to jeho byt tak me furt slovně vyhazoval pak když sem to udělala Koukal a nevěřil.. ted uz rok sním nejsem ale chybí mi, rika ze si všechno uvědomil a ze se mel chovat jinak. Ale ze uz je pozdě, baví me se jako kamarádi on nikoho neměl naposledy me.. a naznačil ze by mu nevadilo kdyby sme byli záse spolu.. co mam dělat :( Joo a ještě s tím bejvalym sme spolu skoro nepsali :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28924 příspěvků 20.12.16 19:16

Zakladatelko, je mi z toho popisu smutno.Je mi Tě líto. Jo, je to realita, ale o osobním štěstí to není. Přehlídka nesplněných přání, u kterých slova jako jedno a někdy možná nejsou náplastí. Kdybych mohla vyčarovat zájezd do Skandinávie nebo jinam, kam toužíš jet, hrozně ráda bych to pro tebe udělala.

Premek_Orac
Závislačka 4387 příspěvků 20.12.16 19:20

Ahoj zakladatelko,
myslím, že ženských, co si tím pocitem co máš prošlo krátce po narození dítěte (cca do tří let věku) tu najdeš plnej pytel.
Máš pravdu, dítě znamená najednou nesvobodu, omezení, vše se mu podřizuje a to podle toho rodiče, který podřizuje víc.
Na druhou stranu je to ten největší dar, který může vztah přinést. Dítě milující mamku i taťku. Dítě, které na všem co děláte může oči nechat a jste pro něj něco jako pro křováky člověk z civilizace - polobozi.
Jak z toho ven? Nevzdat se zcela života. Jak to děťátko dovolí, věnujte se jeden druhému. Občas to kino, večeře v restauraci nebo i jen procházka udělají hrozně moc. Jak bude dítě starší, lze se s ním pouštět i do těch větších dobrodružství, jako jsou cesty po světě.
Vždycky si vzpomenu na svou prababičku, která prakticky celý život neopustila svou vesnici a nejdelší její cesta byla do Vídně a vydržela o tom vyprávět padesát let. Jak moc najednou očekáváme od života, tři, čtyři generace poté? A proč? V mnohém byla moudřejší, než já. Věděla, že proti,,ponorce" se dá bojovat jen tím, že i na malém prostoru jedné domácnosti si lidé nezapomenou dělat radost. Nemusí to být vůbec velké nebo drahé věci. Začít se musí takovými, jako uvařit tomu druhému čaj, utrhnout venku kytku do vázy, pochválit, pohladit, naučit se radosti i strosti sdílet. To vše obrovsky posiluje vztah a spokojenost v něm.
Je to stejné, jako ve všem úsilí. Lennost ničí, péče pěstuje.
Není li toho partner schopen, chop se iniciativy.
50% manželství to překoná. Co vy?

Uživatel je onlinerosmarine
Kecalka 205 příspěvků 20.12.16 19:22

Teda pravopis máš hrozný. Možná píšeš ve vzteku, v rychlosti nebo z mobilu co ti opravuje slova, ale i tak trochu pozornosti by ti neuškodilo, hlavně to kazi celkový dojem.
No, ono je celkem možné, že na manžela dolehl takový ten normální život. Máte dítě a to už není sranda, už nejde vzít batoh na záda a na dva měsíce jen tak někam vyrazit. A k cestování, poznávání tak abys dopřála nějaký komfort i vašemu dítěti - nemůže s vámi spát třeba ve stanu, že, musíš mít setsakramenskou finanční rezervu. Možná si to tvůj manžel uvědomuje a ví, ze teď myšlenka na cestovovani není moc aktuální a je třeba řešit běžně záležitosti běžného života.
Ale to víte jen vy, jak na tom jste a co jste schopni pro váš vztah a budoucnost udělat.

Bábrdl
Generální žvanilka 21324 příspěvků 20.12.16 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

co s tim? nechci znicit ridinu, ale jsem nestastna..je tiho vic, vadi mi uz vse..a manzel se tvari ublizene, ano hadam se, jsem nespokojena, ale citim takovy pretlak, snazim se to resit v klidu a hen slysim, kasli na to, to byly sny, budem zut jak normalnu lidi, chci snad zit nenirmalne? chtela jsem i manzelskou poradnu, to nechce. ani spolu nespime, nepritahuje me uz..nebyt male, odesla bych. mel to nekdo podobne, prekonali jste to? jak?

A jak si představuješ to plnění snů, až odejdeš od muže? :think: Nerejpu, jen jsem zvědavá. Cestování je drahá sranda a to že „chceš ukázat roční dcerce svět“ nemyslíš vážně, že. Ještě dlouho nebude chtít tvoje dítě „vidět svět“. To chceš ty. Je to pochopitelné, ale dítě přináší omezení.

SlecnaSally
Kelišová 6324 příspěvků 20.12.16 19:31

Žij tak, jak si přeješ. Všchno jde a nenech se brzdit

Nabot
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 20.12.16 19:34
@Anonymní píše:
mel to nekdo podobne, prekonali jste to? jak?

Takhle extrémně ne, ale rutině obecně se člověk brání těžko. A to jsem si samozřejmě vždycky říkala, že zabředávání do rutiny nepřipustím. Někdy mám ale bohužel sklony na některý věci zapomínat…

Podle mě je jediný způsob, jak z toho ven: opravdu otevřeně a upřímně si promluvit. V čem je ten druhý nespokojený a proč. Nebo proč změnil svoje postoje a jestli je to jednosměrný vývoj. Nastavit si zrcadlo, navzájem se varovat, pochopit se, zamyslet se sebekriticky i nad sebou, vybulet se… Když tohle selže, tak už je to potom průser. Co ho vedlo k takový razantní změně názorů? Řekl to někdy? Stárnutím člověk leccos přehodnotí, ale většinou nerezignujeme na svoje sny a plány jen tak ze dne na den. Něco se asi muselo stát.

Smutný čtení. Připomíná mi to film Nouzový východ.

sakota
Kelišová 5498 příspěvků 20.12.16 19:36

Ty jo, je mi te lito. Asi budu znit hnusne, ale tohle velke cestovani asi bylo byvalo zahodno odbyt pred detma - a nebo pocitat s tim, ze se to o nekolik (dost) let odlozi. Protoze uplne uprimne, pokud chces ukazat dceri svet, bylo by fajn, aby to uz vnimala a udrzela v pameti, takze tak nejdriv prvni trida, ale idealne jeste pozdeji, aby z toho fakt neco mela. (Ze zkusenosti, meho manzela takhle docela tahali po svete rodice, ale bylo mu nejakych 9-11 a doted strasne lituje toho, ze byl moc malej a malo si z toho odnesl a ze byt to o par let pozdeji, znamenalo by to pro nej opravdu o hodne vic…)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28924 příspěvků 20.12.16 19:37
@Nabot píše:
Takhle extrémně ne, ale rutině obecně se člověk brání těžko. A to jsem si samozřejmě vždycky říkala, že zabředávání do rutiny nepřipustím. Někdy mám ale bohužel sklony na některý věci zapomínat…

Podle mě je jediný způsob, jak z toho ven: opravdu otevřeně a upřímně si promluvit. V čem je ten druhý nespokojený a proč. Nebo proč změnil svoje postoje a jestli je to jednosměrný vývoj. Nastavit si zrcadlo, navzájem se varovat, pochopit se, zamyslet se sebekriticky i nad sebou, vybulet se… Když tohle selže, tak už je to potom průser. Co ho vedlo k takový razantní změně názorů? Řekl to někdy? Stárnutím člověk leccos přehodnotí, ale většinou nerezignujeme na svoje sny a plány jen tak ze dne na den. Něco se asi muselo stát.

Smutný čtení. Připomíná mi to film Nouzový východ.

co je to za film?

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 20.12.16 19:39

:( ach jo.

máte dítě, jste rodina tak hlavu vzhůru.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 20.12.16 19:41

Zakladatelko, nemohu se zbavit dojmu, že jsi hlavu do oprátky strčila sama. Tohle se nestane ze dne na den. Dítě tomu dodalo jen tu pomyslnou tečku konce tvého snění.

Uvědomuješ si vůbec, že máš přání za několik miliónu? Velký dům, více dovolených, cestování, auto… Studium? Kde by jsi na ně brala čas v rámci cestování a s dítětem?

Blbé je, že se hádáte, boříš si vztahy s rodinou. Ano, vím že nechceš, ale děláš to. Nemyslím, že by jsi manžela neměla ráda, jen ta tvá zamilovanost odešla s nesplněnými sny…

Seber se a začni si hledat snadněji dosažitelné sny, poněvadž pokud nemáte balík peněz, tak nebudeš mít nic, z tvého vysněného.

To je realita hodně rodin, nevím kolik vám je let, ale nemyslím, že se budeš mít někde o moc lépe, pokud nezavadíš o boháče…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >