Krize ve vztahu, nebo ponorka v době covidové?

Anonymní
11.3.21 13:12

Krize ve vztahu, nebo ponorka v době covidové?

Ahoj holky, jdu se vypovídat a třeba máte podobné trápení…prosím anonym, nechci, aby mně někdo poznal..
Jsem podruhé těhotná 17 tt do toho stavíme barák teda spíš už finišujeme, manžel na něm teď ty dodělávky dělá sám má toho docela dost, já pracuji z domů a školkové dítě doma…no k věci poslední 2 týdny máme takové dost na prd, manžel je častěji podrážděny já asi občas taky rýpnu nevím poslední ty 2 týdny se častěji hádáme dohadujeme pořád něco mi přijde. Doufám jen, že to je tím blbým covidem jak člověk nemůže nic jiného než je práci a být doma…máte doma taky někdo teď víc hádek než kdy dřív? Těšila jsem se na druhé těhotenství, ale asi mělo přijít až později až nebudou stresy kolem baráku zda se vše do porodu stihne atd…
Díky za čas, potřebovala jsem se vypovídat. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.3.21 13:21

Muzes zkusit vedome rikat partnerovi neco hezkeho, tim rychleji prestanete do sebe rypat. Staci i jednou za den, aby bylo citit zlepseni. Kdyz reknu nejakou pochvalu (i ze sebedonuceni), pak delsi dobu nemam chut rict neco jizliveho a partner je taky hodnejsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
11.3.21 13:58

A jsou to hádky o něčem podstatnem nebo hlouposti? Je jinak vás vztah v pořádku? Pokud ano a je to fakt jen o tom, že se poslední týdny hádáte o malickostech, tak zkus změnit svůj postoj. Možná tě to zpočátku bude vyčerpávat a budeš se muset překonávat, ale když zjistíš, že jsou věci, kvůli kterým se nemá smysl hádat, budeš ve vztahu spokojenější. My třeba teď naopak máme už skoro půl roku období „líbánek“. Jsme pět let manželé, máme dvě děti a náš vztah tak nějak stagnoval - nebyl špatný, to určitě ne, jen se prostě tak nějak ztratila jiskra. Občas jsme se chytli kvůli nějakym blbostem a mě to dost trápilo. A pak, když jsem potřebovala nezbytne nutne pomoc, manžel zafungoval na sto procent a ukázal mi, že si mě váží a že fakt nemá smysl se s ním dohadovat nebo mu něco vyčítat, protože on je skvělý manžel i otec našich dětí a každý má přece nějaké chyby, mám je i já sama. Tak jsem se pokusila trochu změnit přístup, když jsem cítila, že se blížíme k hádce, převedla jsem to na legraci a hádka nevypukla. Tak to tak dělám dal a manžel už se to taky naucil :D Když vidí, že bobtnam a chci se hádat, tak mě obejme a začne mě lechtat nebo vzrusovat a nebo mi jen řekne nějakou legrační hloupost a já se začnu chechtat, než se stihnu nastvat :P A fakt nám to funguje, klape to líp, než kdy předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
11.3.21 15:01

Hele rekonstrukce, zejména její finiš, dítě doma, první trimestr a všude kolem covid je prostě velká zátěž na vás všechny.

A pokud zatím máte jen dva protivné týdny, tak to ještě jde.

Zkuste si to s mužem společně pojmenovat - ne kdo za co může, nebo co kdo dělá špatně, ale že vám je obou těžko a je to těžké a proto vám občas vytečou nervy a zkuste hledat cesty, jak si to společně usnadnit.

Stojíte společně proti vnějšímu opruzu a těžkostem, je lepší být společně proti tomu, než mít pocit, že za to může ten druhý - nemůže, ani ty, ani on. Jasně že oba děláte věci jinak než by si představoval ten druhý a to člověka vytáčí. Ale skutečný „nepřítel“ je venku.

A ano, začít s hrou, že cíleně si každý den řeknete alespoń jedno ocenění toho co dělá ten druhý, kterou budete myslet od srdce, i kdyby to byla maličkost, co ale potěš (a ideálně to zdvihnete na 3 až 5 denně) může dost pomoci.

Plus se případně pro inspiraci mrkni sem (ingoruj slovo křesťanské v názvu primárně je to o nějaké konstruktivnch komunikačních cestách)

https://uloz.to/…zel-jiny-zip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 17:59

Podle toho co píšeš toho máte oba dost. On se stará o dům a ty o děťátko, navíc si těhotná. Není filtr ani úniku. Asi bych si s ním sedla a na rovinu mu řekla „hele krouku, miluju tě ale občas se naštvu, neber mě vážně. Udělej si na mě - třeba v sobotu - čas pojď na procházku“. Není to ponorka ani covid. Máte toho prostě hodně. Pokud ho miluješ, tak mu to hlasitě opakuj! Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat