Krize ve vztahu - problém je ve mně. Je to na rozchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 20:09
Krize ve vztahu - problém je ve mně. Je to na rozchod?

Jdu s kůži na trh, takže raději anonymně…holky, mám rok vztah. Můj přítel je takový ten správňák, sice má své mouchy jako každý, ale nic zásadního, prostě je to ten kluk, kterého by chtěla kdekterá holka v mém věku doma - není škrt, je pozorný, chválí, mám v něm zastání, baví ho dost věcí nebo je novým věcem otevřený, jeho práce ho baví, je pracovitý, hodný, tolerantní, uklízí, ale není puntičkář. Stará se o sebe, je ohleduplný i ke svému okolí, má v sobě lidskost, a zároveň i vnitřní dítě. Pracuje na sobě i na vztahu.
A teď k věci. Měli jsme spolu jít bydlet, jenže já bych to teď nejraději přesunula na dobu neurčitou. Mám děsný bordel v hlavě. Donedávna bylo všechno v pořádku, měla jsem pocit zamilovanosti, ale cca před měsícem se něco zlomilo a já asi začala spratkovatět nebo nevím. Najednou na něm začínám hledat chyby, které na něm nejsou, jako bych se v něm přestala zhlížet, plno věcí je mi protivných, naše intenzita sexu se výrazně snížila (a vlastně ho ani nevyhledávám). Nevadí mi, ale nemám potřebu se ho dotýkat. Jako by mne přestal přitahovat, jsem často podrážděná, občas se chovám povýšeně…a pak mě to děsně mrzí, jelikož je to tak hodný člověk a má mě tak rád. Vlastně mám pocit, že v tom vztahu je všechno, ale jako by to z mé strany vyčuchlo. Vím, že v každém vztahu jsou nějaké krize, ale tohle mi po roce přijde zásadní, jelikož pak potkám jiného přitažlivého muže a už hned myslím na to, jaké by to s nim bylo a že ten můj bambula (což je pocit, rozumově vím, že je to skvělý kluk)…ale nerada bych ukončila něco brzo a bez rozmyslu. Zažila jste některá něco podobného? Jak to dopadlo? Nechci mu ubližovat, na toho mám až moc ráda a vážím si ho…celé tohle trvá cca měsíc a už nám dávno není 20, ale děti ještě nemáme.
Mám výčitky, že si nedokážu vážit toho, co mám. Zároveň je mi ho i líto, je to opravdu dobrý člověk, ale nechala bych ho už jako druhá v pořadí ze stejného důvodu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7380 příspěvků 28.06.19 20:21

Být tebou, tak si zajdu k nějaké psycholožce, tyto pocity nevznikají jen tak z ničeho nic.
Měla by sis udělat pořádek v hlavě. Měla bys přijít na to, co od muže očekáváš a zda je to rozumné pro život.
Pokud očekáváš něco jiného, než ti dává tento partner a ta očekávání jsou slučitelná s fajn životem, pak je to na rozchod.
Pokud máš očekávání, která se s úspěšným partnerstvím vylučují, pak to není na rozchod, ale spíš na tom, abys na sobě zapracovala.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17060 příspěvků 28.06.19 20:22
@Anonymní píše:
Jdu s kůži na trh, takže raději anonymně…holky, mám rok vztah. Můj přítel je takový ten správňák, sice má své mouchy jako každý, ale nic zásadního, prostě je to ten kluk, kterého by chtěla kdekterá holka v mém věku doma - není škrt, je pozorný, chválí, mám v něm zastání, baví ho dost věcí nebo je novým věcem otevřený, jeho práce ho baví, je pracovitý, hodný, tolerantní, uklízí, ale není puntičkář. Stará se o sebe, je ohleduplný i ke svému okolí, má v sobě lidskost, a zároveň i vnitřní dítě. Pracuje na sobě i na vztahu.
A teď k věci. Měli jsme spolu jít bydlet, jenže já bych to teď nejraději přesunula na dobu neurčitou. Mám děsný bordel v hlavě. Donedávna bylo všechno v pořádku, měla jsem pocit zamilovanosti, ale cca před měsícem se něco zlomilo a já asi začala spratkovatět nebo nevím. Najednou na něm začínám hledat chyby, které na něm nejsou, jako bych se v něm přestala zhlížet, plno věcí je mi protivných, naše intenzita sexu se výrazně snížila (a vlastně ho ani nevyhledávám). Nevadí mi, ale nemám potřebu se ho dotýkat. Jako by mne přestal přitahovat, jsem často podrážděná, občas se chovám povýšeně…a pak mě to děsně mrzí, jelikož je to tak hodný člověk a má mě tak rád. Vlastně mám pocit, že v tom vztahu je všechno, ale jako by to z mé strany vyčuchlo. Vím, že v každém vztahu jsou nějaké krize, ale tohle mi po roce přijde zásadní, jelikož pak potkám jiného přitažlivého muže a už hned myslím na to, jaké by to s nim bylo a že ten můj bambula (což je pocit, rozumově vím, že je to skvělý kluk)…ale nerada bych ukončila něco brzo a bez rozmyslu. Zažila jste některá něco podobného? Jak to dopadlo? Nechci mu ubližovat, na toho mám až moc ráda a vážím si ho…celé tohle trvá cca měsíc a už nám dávno není 20, ale děti ještě nemáme.
Mám výčitky, že si nedokážu vážit toho, co mám. Zároveň je mi ho i líto, je to opravdu dobrý člověk, ale nechala bych ho už jako druhá v pořadí ze stejného důvodu.

Být s někým jen ze soucitu smysl nemá.

Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 28.06.19 20:25

Neprozivas nic mimoradneho. To se stava. Dobre je, ze rozumove na nem porad ty kvality vidis. Nedelej uspechana rozhodnuti, nech si cas vse v sobe utribit. Ono se ukaze samo.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 28.06.19 20:27

Je hezké, že máš sebereflexi, nejsi sobecká ani zlá. Spousta lidí se ve vztazích chová hnusně, a ani je nenapadne se nad sebou zamyslet.
Někdy, když nevíš co dělat, tak je nejlepší nedělat nic. Ony se stejně věci vyvrbí časem samy a všechno dopadne tak, jak má.
Držím ti palce, ať jsi šťastná, ať už s ním, nebo s jiným :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 20:31

@Sany80s asi máš pravdu, už mě to taky napadlo, že ty výkyvy nálad nejsou úplně běžné a OK.
Právě že rozumově je to pro mně kluk do života a jakého jsem chtěla. Ale to srdce a ty emoce…ty jsou nějak protichůdné. Láska by měla fungovat jinak. Což je i odpověď na @Premek_Orac díky.

@Russet to vím moc dobře. Nevím, co cítím. Jen si hledám chyby, které nejsou vlastně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 20:35

@lilithlilith děkuju :hug: také mě to napadlo nechat to vyhnít…někdy je nejlepší nedělat možná nic.

Já mu to řekla, a by chápal, co se děje, taky poznal samozřejmě, že to není OK. Snažila jsem se kulantně vysvětlit, co se ve mně odehrává, i když je to těžké slyšet. A on mi řek, že o tom musíme mluvit, neprosil se ani se nenaštval, prostě to přijmul, jak to je, jen že by mě nerad ztratil…to mě o těch jeho kvalitách jen utvrdilo, jenže prostě svoje emoce nejde přecházet/skrývat.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17060 příspěvků 28.06.19 20:37
@Anonymní píše:
@lilithlilith děkuju :hug: také mě to napadlo nechat to vyhnít…někdy je nejlepší nedělat možná nic.Já mu to řekla, a by chápal, co se děje, taky poznal samozřejmě, že to není OK. Snažila jsem se kulantně vysvětlit, co se ve mně odehrává, i když je to těžké slyšet. A on mi řek, že o tom musíme mluvit, neprosil se ani se nenaštval, prostě to přijmul, jak to je, jen že by mě nerad ztratil…to mě o těch jeho kvalitách jen utvrdilo, jenže prostě svoje emoce nejde přecházet/skrývat.

Jestli máte po pouhém roce krizi, šla bych od toho.

Enmamma
Závislačka 3946 příspěvků 28.06.19 21:00

Máš ho moc jistého, najdi si hajzla. Řada žen nedokáže žít s hodným člověkem, opovrhujou jím, najdou si hajzla, je na ně hnusný, ale šílí po něm.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 28.06.19 21:02
@Anonymní píše:
@lilithlilith děkuju :hug: také mě to napadlo nechat to vyhnít…někdy je nejlepší nedělat možná nic.Já mu to řekla, a by chápal, co se děje, taky poznal samozřejmě, že to není OK. Snažila jsem se kulantně vysvětlit, co se ve mně odehrává, i když je to těžké slyšet. A on mi řek, že o tom musíme mluvit, neprosil se ani se nenaštval, prostě to přijmul, jak to je, jen že by mě nerad ztratil…to mě o těch jeho kvalitách jen utvrdilo, jenže prostě svoje emoce nejde přecházet/skrývat.

Je to fakt frajer. Kdyby mi partner, kterého miluju, řekl že se něco děje - tak bych asi panikařila a stresovala. Ale je možné, že spolu opravdu nemáte být - jen jste se měli potkat, abyste spolu něco prožili. Ale třeba to bude jinak, uvidíš.

kristyn.g
Závislačka 3109 příspěvků 28.06.19 21:04

Hele a nezačíná té pálit dobré bydlo? Jakože je prostě moc hodný a ty ho máš moc jistého, nevážíš si ho. Když říkáš bambula tak to je prostě ten postoj. Taky jsem s manželem podobné období zažila. Pomohlo mi dovolená, nové zážitky, zase trošku vypadnout že stereotypu a trošku novoty. Aby si na něj pohlížela zase jinak… Nevím jestli je to ten případ ale píšu co mě napadlo

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 28.06.19 21:07
@Enmamma píše:
Máš ho moc jistého, najdi si hajzla. Řada žen nedokáže žít s hodným člověkem, opovrhujou jím, najdou si hajzla, je na ně hnusný, ale šílí po něm.

To není pravda. Resp. je to strašně okleštěný pohled. Já třeba taky nemůžu být se „správňákem“ - pro moji povahu potřebuji, aby byl chlap dominantní, s lehkým odstupem, a uměl si se mnou poradit. To mírný beránek neumí. Ale to neznamená, že si zasloužím hajzla! V jádru musí být partner dobrý a kvalitní člověk, jde o kompatibilitu povah. Výše popsaný přístup mě rajcuje a vyhovuje mi, musím cítit, že chlap sebou nenechá orat :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 21:13

@lilithlilith nojono, pravdu díš. Mně taky rajcujou podobný týpci, a to to nemusí být špatní lidé, ale prostě taohle bylo super taky a prostě kvůli tomu kvalitní vztah nebudu hned zahazovat..ale asi má pravdu v @kristyn.g v tom, že jsem si možná najednou uvědomila, že mám navrch (a pozor, to nejsem dominantní!) a to nedělá dobrotu…dám tomu tohle léto, myslím, že se to projeví.

Lucie_Sx
Závislačka 3863 příspěvků 28.06.19 23:27

Jestliže většina vašich konverzací probíhá nějak takhle:

ONA: Půjdeme dneska na večeři?
ON: Jasně, rád s tebou půjdu.
ONA: A kam půjdeme?
ON: Kam si přeješ.
ONA: Tak něco vymysli ty.
ON: Ne ne, řekni si kam chceš a já se přizpůsobím.

Tak je to skutečně bambula, ty si ho nevážíš a logicky tě už tolik nepřitahuje.
Hodný muž je super, ale pokud si nechá s..át na hlavu, tak už není hodný, ale hloupý.

Možná kdybys mu to nějak taktně naznačila, že by se vzpamatoval a zase by to naskočilo zpátky. Ale jak to necháš zajít moc daleko, jste v háji.

AloisR
Stálice 80 příspěvků 29.06.19 07:08

Z popisu neni poznat jestli ma na prvnim miste sebe nebo tebe. Jak jsi to mela u ostatnich chlapu? Urcite je ale dobre pracovat na zjisteni proc to tak citis ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama