Krize ve vztahu, problém s alkoholem

Anonymní
19.9.21 18:30

Krize ve vztahu, problém s alkoholem

Ahoj, řekla jsem si, že se zeptám na názor cizích lidí, kteří neznají ani mě ani manžela. Prosím a předem děkuji za každý názor.
Mě bude 30, manželovi bylo 28. Jsme spolu sedmý rok, něco málo přes rok jsme manželé. Děti nemáme.
Hádky nebo nějaké neshody jsme měli vždy, což je podle mě v každém vztahu úplně normální.
Ale poslední půl rok se manžel hodně změnil a našel si velkou zálibu v hospodě a alkoholu..
Několikrát jsme na toto téma vedli doma diskuzi, manžel nasliboval hory doly, vydrželo to chvíli a po chvíli se to stejně vrátilo do starých kolejí.
Dříve jsme se o víkendu chodily bavit spolu, teď už chodíme spíš každý zvlášť.
Mě už přestaly bavit ty jeho stavy, když se napije. Bývá agresivní (ne vždy) a je na mě hnusnej. Proto se vyhýbám tomu, aby jsme spolu někde seděli nad skleničkou..
K tomuto problému se přidala hodně velká krize v našem vztahu, protože se ke mě dostalo, že o mě můj manžel nemluví zrovna hezky za mými zády, což mi nepřijde normální.
To mé odcizení ještě prohloubilo.
Shodli jsme se na tom, že problém máme, ale já jsem na rovinu řekla, že už moc nevěřím tomu, že se toto dá spravit.
A světě div se, on se vážně nesnaží, doma spolu mluvíme tak na půl, když už se doma potkáme.
A ještě si k tomuto přičtěte jiného muže, který mi projevuje velkou náklonnost.
Má smysl naše manželství zachraňovat?
Děkuji za každý názor a omlouvám se za takový román :zed:

Příspěvek upraven 19.09.21 v 19:00

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3
19.9.21 18:33
@Anonymní píše:
Ahoj, řekla jsem si, že se zeptám na názor cizích lidí, kteří neznají ani mě ani manžela. Prosím a předem děkuji za každý názor.
Mě bude 30, manželovi bylo 28. Jsme spolu sedmý rok, něco málo přes rok jsme manželé. Děti nemáme.
Hádky nebo nějaké neshody jsme měli vždy, což je podle mě v každém vztahu úplně normální.
Ale poslední půl rok se manžel hodně změnil a našel si velkou zálibu v hospodě a alkoholu..
Několikrát jsme na toto téma vedli doma diskuzi, manžel nasliboval hory doly, vydrželo to chvíli a po chvíli se to stejně vrátilo do starých kolejí.
Mě už přestaly bavit ty jeho stavy, když se napije. Bývá agresivní (ne vždy) a je na mě hnusnej. Proto se vyhýbám tomu, aby jsme spolu někde seděli nad skleničkou..
K tomuto problému se přidala hodně velká krize v našem vztahu, protože se ke mě dostalo, že o mě můj manžel nemluví zrovna hezky za mými zády, což mi nepřijde normální.
Shodli jsme se na tom, že problém máme, ale já jsem na rovinu řekla, že už moc nevěřím tomu, že se toto dá spravit.
A světě div se, on se vážně nesnaží, doma spolu mluvíme tak na půl, když už se doma potkáme.
Děkuji za každý názor a omlouvám se za takový román :zed:

Příspěvek upraven 19.09.21 v 18:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
19.9.21 18:34
@Anonymní píše:

Da se rict, ze to uz je takrka klasicky prispevek.

Manzel je takovy nebo onaky, problemy driv nebyly, pak nastaly, snaha to resit… a v poslednim odstavci zminka o novem napadnikovi.

Fakt klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6930
19.9.21 19:08
@Anonymní píše:
Děkuji za každý názor a omlouvám se za takový román :zed:Příspěvek upraven 19.09.21 v 19:00

Jestli s ním nechceš být, tak se rozveď. Ale ne kvůli dalšímu chlapovi. To je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10235
19.9.21 19:34

Proč to všechny řešíte, až když se objeví někdo nový?
S ožralou samozřejmě bez léčby nebuď, ale s tím druhým taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 20:32

Dlouhodobý poblém ve vztahu, obzvláště když je tam chlast, může snadno vyústit s otočením pozornosti do jiných vod, tedy k jinému potenciálnímu partnerovi.

Zakladatelko, mě problém s chlastem stál dvě manželství! Bohužel jsem 2× sáhla do stejné vody a vylovila stejnou rybu. U prvního partnera jsem v manželství vydržela 5 let, z čehož 3 jsem hledala odvahu to ukončit. Tu jsem našla až s příchodem nového partnera. Bohužel, druhý vztah příliš rychlý, vlastně už 2 měsíce po známosti jsem otěotněla a když jsem prozřela, že jsem si nepomohla, nešlo už ze vztahu vycouvat. Tedy takhle jsem si to myslela. V tomto manželství jsem vydržela v křečích 7 let, protože jsem nechtěla být za dvakrát rozvedenou paničku, jak by se okolí na mě dívalo.. Opět odvaha k tomuto kroku přišla až s partnerem č. 3. Aktuálně jsem vdaná 10 let, až na běžné rozbroje jsme spolu šťastni, o rozvodu neuvažujeme ani jeden manžel je abstinent :D

• Citovat
  • Nahlásit
824
19.9.21 20:35

Když v tom nejsou děti a dlouhodobě si nerozumíte, navíc se z něj začíná stávat alkoholik a agresor… není moc co řešit. Jděte od sebe. A doporučuji nevrhat se hned do nového vztahu, při krizi nebo rozchodu ti každý bude připadat lepší než ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
19.9.21 20:56

Manžel možná pije právě proto, že je ve vztahu nešťastný nebo nespokojený. Máte patrně přechozený vztah, nepodpořený dětmi, vlastně jste spolu zbytečně. Ani se mu nedivím, že je zřejmě vyhořelý a hledá si nějaké jiné vzrůšo. Nesnažíš se náhodou najít co nejvíce chyb na manželovi, abys mohla jakoby s čistým svědomím navázat vztah s nově se objevivším mužem. O kterém však zřejmě zatím houby víš, že :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
19.9.21 21:43

Děti nemáte, s tím chlastem to podle mě bude jen horší (musel by se začít léčit), navíc píšeš, že se nijak nesnaží ani v komunikaci, ani v řešení toho nadměrnýho pití, podle mě není co řešit, na tvém místě bych se rozvedla. Ještě si můžeš najít kvalitního partnera a založit rodinu, pokud o ni stojíš.

Ale pozor na toho druhého - „utěšitele“. Určitě bych když už, do toho šla pomalu a ten vztah rozvíjela, pozorovala… Hlavně hned s tím druhým hned neplánuj těhotenství, teď máš zaprvý růžový brýle, zadruhý se po vztahu s opilým agresorem zdá každej jako pan božskej. Uvidíš za nějaký čas, ale od ožraly zdrhej, než ti úplně zničí život. Hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat