Krize ve vztahu - rada žen?

27.4.17 20:43

Krize ve vztahu - rada žen?

Zdravím,

rád bych vás tímto svým příspěvkem - hlavně slečny a ženy, poprosil o radu nebo případně názor ohledně své vztahové problematiky. Předem podotýkám, že jsem mladý muž (23 let) a lepší internetovou „poradnu“ s větším množstvím ženských uživatelů, které by mi mohly svým názorem eventuálně poradit jsem nenalezl.

Můj problém je následující. S přítelkyní spolu máme vážný vztah již čtvrtým rokem, společné spolu sdílíme domácnost a náš vztah je řekl bych (nebo alespoň doposud byl) založen na opravdových hodnotách a pěkné budoucnosti. Od samého počátku podnikáme kulturní akce, objevili jsme společně kouzlo divadla, cestujeme všude možně za přírodou a památkami a nemáme mezi sebou v ničem žádný ostych a stud. Přítelkyně mě velice miluje, ALE… To ale spočívá v tom, že poslední cca 2-3 měsíce se u mě vyvinul určitý syndrom, který ať přemýšlím jak přemýšlím, nemohu odstranit. Problém je v tom, že přítelkyní jsem najednou začal vnímat jako úplně jiného člověka. Má velice drobnou postavu a co se týče kupříkladu líčení tak k němu má naprosto odmítavý přístup. Tohle mi nikdy nevadilo a naopak jsem vždy vyhledával slečny přirozeného vzhledu. Ovšem představte si, když taková drobná slečna, které nenamlovaný obličej ještě ubírá dobrých 5 let jde do divadla a já si připadám se svým vzhledem šestadvacetiletého muže, že jdu do divadla se svou mladší nezletilou sestrou… A takovýto pohled najednou vnímám všude na veřejnosti, kam vyrazíme, takže ani nemám chuť někam vyrazit, i když bych chtěl. Rok a půl se již decentním a slušným jednáním snažím, aby pořádně jedla, přibrala a nebyla jako když ji právě propustí z koncentračního tábora, ale je to jako kdybych házel hrách na zeď… Tenhle problém najednou rozjel řetězec dalších a to, že mi najednou začalo vadit to, že přítelkyně neumí nic uvařit a nemá ani ochotu se to učit aby občas také ona párkrát za měsíc něco udělala (3 roky vařím denně večeře a obědy přes víkend já), v sexu je z její strany jakákoliv iniciativa a experimentování nulové a opět je veškerá práce jen na mě (začínající frustrace ze sexuálního stereotypu a nulového vzrušení + její „úzká“ až problémová anatomie) a spousty dalších už tedy drobnějších zlozvyků… Jak jsem uvedl již výše, přítelkyně je do mě zamilovaná, i já do ní, ale její neslušně řečeno nedspělý kukuč v kombinaci s vyhublou a menší postavou mě společně s intimní frustrací dohání k šílenství a po třech měsících již nevím, jak to řešit, protože se má averze vůči všemu společnému stupňuje. Ještě podotknou, že jakékoliv mé taktné připomínky na to, že se může zkusit do divadla nebo někam do společnosti za kulturou decentně nalíčit nebo se více odvázat a užívat si intimní záležitosti vede pouze k tomu, že vzniká z její strany jakési řekl bych „přiznání chyby“ a strach z toho, že se s ní kvůli tomu rozejdu, což nechci, protože jinak bych tento problém neměl tendenci řešit, že?

Má otázka tedy na vás slečny a dámy zní, jak se dá tento problém a má vnitřní krize řešit, abych se vedle partnerky cítil spokojeně? Jen ještě zmíním, že jsem údajně sympatický mladý muž s rozumem v hlavě a smyslem pro humor, dělající záslužnou práci v uniformě, aby nedošlo k domění, že jsem bůh ví jak po všech stránkách špatný a ošklivý člověk :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.4.17 20:47

A co si s ní sednout a tohle všechno ji říct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 20:53
@Anonymní píše:
A co si s ní sednout a tohle všechno ji říct ;)

A jak jí mám chudákovi tohle všechno nasypat na hlavu, když ji vlastně řeknu, že mě přestává jako žena přitahovat, protože nechce být jako dle jejích slov ty zmalované fifleny?… Z toho by se zhroutila a to by mi bylo asi velice líto :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 20:58

Dej ji dárek. Zaplat ji nějaký poukaz. Kosmetička, kadeřnice apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
27.4.17 20:59

Kolik je pritelkyni?

Chapu to dobre, ze bys radsi nejakou vic zenskou vedle sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
3117

Podle mě jak jste mladí, tak asi ještě máte zábrany, nevím. Ale já bych to prostě přítelkyni řekla. Asi ne to, že je moc hubená, ale rozhodně, že by se jako ženská mohla naučit aspoň trochu vařit. Klidně bych jí dala k narozeninám kurz vaření, nabídka je docela slušná. S líčením na féfovku, že je hezká přirozeně, a že bys uvítal, kdyby o sebe i dbala z hlediska líčení, kadeřníka, atp. Opět bych ji klidně koupila kurz líčení. No a co se týče sexu, o tom byste měli otevřeně mluvit pořád. Můžeš klidně zavést roční schůzku, při které budete řešit jen Váš vztah a co na něm změnit. Jako takovou dohodu-rozhodli jsme se spolu být na neurčito (napořád) a k tomu je potřeba na vztahu pracovat. Jednou za třeba rok si sedněte a proberte, kam směřujete, vaše přání, touhy, nelibosti. A bez toho, aby se jeden nebo druhý urážel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Předně musím ocenit, že i tak mladý muž má zájem problém řešit. Ale možná tě svou odpovědí zklamu. Budu psát vlastní zkušenost - měla jsem právě takový vztah, který popisuješ s tím rozdílem, že zájmy jsme měli od těch vašich rozdílné. Nicméně žádný ostych, otevřenost a podobně. Ale také mi po čase začaly určité věci vadit, nebyly mi příjemné a dnes zpětně si uvědomuji, že to bylo právě proto, že to nebyl ten pravý vztah, nebyla jsem na něj prostě připravená. V té době mi postupně docházelo, že vlastně s tím dotyčným nechci plánovat společnou budoucnost. Nevím, myslím, že to člověk tak nějak postupně vycítí. Ty možná jsi vyspělejší než tvá přítelkyně a hledíš do budoucnosti víc než ona, tak to na mě působí. Možná podvědomě porovnáváš s jinými ženami, které si dokážeš představit po svém boku jako vhodnější partnerky, než je tvá současná. Možná dokonce ta zamilovanost z tvé strany v hloubi není až taková, jak si sám myslíš. Nevím, netuším. A navíc - každý člověk - i ten dospělý - se dá rozmazlit, což se třeba povedlo tobě vůči partnerce :-) Pokud máte mezi sebou opravdu otevřený vztah a ještě jsi ji bez obalu neřekl, že prostě nejsi v současné době spokojený z těch důvodů, které jsi napsal, tak to udělej. A jestliže jsi to už udělal a žádná změna, nebo alespoň snaha z druhé strany není, nevidím váš vztah dlouhodobě udržitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 21:01
@Verun83 píše:
Kolik je pritelkyni?Chapu to dobre, ze bys radsi nejakou vic zenskou vedle sebe?

20 a ano, více ženskosti v dobrém slova smyslu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 21:01

@Lord_Bismarck Nemusíš to na ní hned všechno nasypat ;) Já bych třeba byla ráda kdyby můj partner veci typu co mu na mě vadí řešil se mnou, na tom že jí to řekneš pře e není nic špatného ba naopak, chceš to řešit a ne to nechat ladem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
27.4.17 21:02

@Lord_Bismarck proč mám dojem, že jí chceš předělávat ku obrazu svému? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461

Chyba je v tom, že se ji snažíš předělat, na čem toho moc udělat nelze - např jídlo, aby nebyla hubená… řekla bych, že řešení je jednoduché. Buď ji budeš mít rád takovou, jaká je a bude pro tebe přitažlivá, nebudeš řešit okolí, jak na tebe asi mohou koukat a na ni.
Nebo půjdeš dál a najdeš si jinou, která tě bude přitahovat.
Odpověz si na otázku, jestli se ti líbila, když jsi ji poznal? Zkus si najít, co tě na ní přitahovalo.
Mmch, neustálé hledání much na protějšku a přetváření bude vždycky zabijákem vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3117
@Lord_Bismarck píše:
A jak jí mám chudákovi tohle všechno nasypat na hlavu, když ji vlastně řeknu, že mě přestává jako žena přitahovat, protože nechce být jako dle jejích slov ty zmalované fifleny?… Z toho by se zhroutila a to by mi bylo asi velice líto :/

Tak jako mně se taky nelíbí, když má ženská tunu makeupu, umělý řasy, nehty, prsa atd. Ale lehký makeup podtrhující ženskou krásu…ja mám taky kámošku, co se vůbec nelíčí, ale té je už 34 a přesto, že je hezká, je to prostě škoda. Vypadá starší a unavenější, než ve skutečnosti je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
27.4.17 21:03

A nemáte třeba nějakou společnou kamarádku/kamaráda. Že by jí třeba nadhodil, že vypadá strašně mladě, jestli ji to nevadí…že by se mohla namalovat apod. Musel by to být ale někdo, komu důvěřuješ, aby ji nevyklopil spíš to, že si stěžuješ na některý její zvyky.
Nebo bych ji normálně řekla, že nechceš aby byla zmalovaná, ale že si připadáš jako pedofil, když vedle sebe jdete. Pokud jí to řekneš hezky, tak by jí to snad nemělo nijak sebrat.
Ohledně vaření. To podle mě nezměníš, pokud nechce, tak se to prostě nenaučí i kdyby ses stavěl na hlavu ;)
Ohledně sexu bych si normálně otevřeně promluvila. Píšeš, že jste spolu 4 roky, to už je poměrně dlouhá doba na to, abyste k sobě byli otevření po všech stránkách. Otázka ale je, jestli tě prostě přestala vzrušovat z důvodu dětského vzhledu (a toužíš po opravdový ženský - nemyslím to zle ;)) nebo tě jen nebaví, co v posteli dělá.
Podle popisu na mě působí, že bude slečna asi hodně stydlivá a málo sebevědomá, tak bych možná nejdřív zapracovala na tom ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
27.4.17 21:03

Já si taky myslím, že to, že se přítelkyně namaluje vaše problémy nevyřeší. Chceš vedle sebe dospělejší, sebevědomější a odvázanější ženskou. Toť vše. Tak to udělej tak, že pokud ti na tom vztahu záleží, tak jí vše řekneš bez obalu, dáte si pár měsíců pauzu a jí to buď dojde a dospěje, nebo taky ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12809
27.4.17 21:05
@Malaga píše:
@Lord_Bismarck proč mám dojem, že jí chceš předělávat ku obrazu svému? :think:

taky mám ten pocit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek