Krize ve vztahu, vůbec nevím co dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 14:26
Krize ve vztahu, vubec nevím co dál

Holky chce se mi brecet. Mam dvě deti. Kluky 6 a 3. A co mi zacal ted vyvadet chlap. Naš pohled na vychovu dětí máme rozdilnejsi. On dělá hrozně hodneho tatinka. Ale až tak, že kluci si dovoli i se mu posmivat tátousy, tátousy a nechává to. Až zasnu. Já tedy musím zaujímat tu přísnější pozici. Kluci jsou divocaci a nechat je jen tak tak nevím. Takže zákaz pohadky holt jsou. A priznavam, že na zadek ten starší dostat musel. Samozřejmě s rozumem, aby nedošlo k nedorozumění. Jak jsem si všimla že se to tu občas otočí ne li na domácí násilí na detech. A chlap mi začíná čím dal vice davat nejakou skrytou nespokojenost dávat hoodne najevo. Jsem z toho zmatená. 8o :,( Např. Byla jsem tenhle tyden nemocná, chodim do práce na zkrácený a manzel měl odpolední. Myslela jsem, že mi to aspoň trosku usnadni doma, že by uvaril na odpoledne alespoň polévku. Bylo mi vážně ouvej. Vím že s klukama se moc nepolezi tak alespoň tak. A hned spustí že si vymýšlím, a že už má zase pocit že je k nicemu a tak. Nafoukne jednu věc a pokračuje. Jak je hroznej, jak je k ničemu a tak. Že to v něm vyvolavam. Já koukám a chce se mi brečet. Že jsem hysterická, zlá. A to po něm doma vážně nic nechci. Vetsinu věcí dělám sama. I jsem si malovala zeď, nábytek jsem si pretirala, komodu jsem si slozila, knihovnu, domácí práce po nem nechci. A pak tohle. A do toho najednou že tady nebude, když ho tu nechceme. Úplně z niceho nic. Tak já brecim a omlouvam se a on jeste na to ať mu dám pokoj a na kluky že ať se podívají na svoji matku jak umí vsechny rozhodit. Jako já si připadám jak cvok. Protože tomu vubec nerozumim. A on ten pocit ve mě vážně vyvolava. Ale nejvic je mi lito tech kluků. Je to cim dal tim casteji. A to fungujeme v pohodě. A z toho se vzbudí že bude zle. A to tedy nevím co mam dělat. Já už se mu pak tím pádem bojím říct cokoliv abych nevyvolala jeho reakce. :,( :,( :,( A s tím odchazenim je to už po několikáté. Přestávám věřit že mě má vubec rád když tohle říká. Já vubec netuším co s timhle mam dělat. Ale vubec.

Reakce:
drakulova.stara
Stálice 56 příspěvků 02.02.19 14:48

Citovej vyderac. Na ty plati jediny. Kdyz jsi teda tak zla, tak bud a rekni mu at si teda jde, kdyz je mu doma tak zle. A to si pis, ze nepude.

Karleon
Kelišová 5515 příspěvků 02.02.19 14:51

Chyba je právě v tom, že po ně doma nic nechceš. Proč to děláš?? Od čeho toho chlapa teda máš, když je vše na tobě?

tatranka999
Kecalka 177 příspěvků 02.02.19 14:52

Ja to slovo sice nemam rada, protoze mi prijde velmi zneuzivane, ale tohle je manipulace jako Brno. Stavi se do pozice zneuznaneho a nepotrebneho chudaka, ktereho nikdo (rozumej TY) nedoceni a tim v tobe vyvolava pocity spatneho svedomi, omlouvani (i kdyz neni za co).

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 02.02.19 14:58

Potřebujete se s manželem domluvit, že se chcete domluvit. Každý máte odlišné představy a tak nějak předpokládáte, že ten druhý je má stejné a narážíte na to, že tomu tak zcela přirozeně není a nějak se s tím neumíte popasovat.

Obě strany potřebují přiznat, že je současný stav netěší a mrzí a že každý na tom má svůj podíl - není to tak, že jeden z vás je ten správňák a druhý padouch. Jste si zcela fifty fifty.

No a pak začít hledat nějakou společnou řeč a společnou snahu najít takové řešení toho, co tobě i jemu vadí, abyste ve výsledku byli oba spokojení - na to je jednodušší využít někajého nezúčastněněného prostředníka - třeba v poradně.

Raduna-Raduna
Kecalka 423 příspěvků 02.02.19 15:17
@Ou píše:
Potřebujete se s manželem domluvit, že se chcete domluvit. Každý máte odlišné představy a tak nějak předpokládáte, že ten druhý je má stejné a narážíte na to, že tomu tak zcela přirozeně není a nějak se s tím neumíte popasovat.

Obě strany potřebují přiznat, že je současný stav netěší a mrzí a že každý na tom má svůj podíl - není to tak, že jeden z vás je ten správňák a druhý padouch. Jste si zcela fifty fifty.

No a pak začít hledat nějakou společnou řeč a společnou snahu najít takové řešení toho, co tobě i jemu vadí, abyste ve výsledku byli oba spokojení - na to je jednodušší využít někajého nezúčastněněného prostředníka - třeba v poradně.

Zase s tebou nesouhlasím. Rozhodně to není fifty fifty. Její manžel už je hodně přes fifty fifty, je to nevyrovnaný člověk, který terorizuje jí i svoje děti. Evidentně potřebuje terapii, ale tu potřebuje i zakladatelka, aby si takové chování nenechala líbit. Chudáci děti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 18:03
@Karleon píše:
Chyba je právě v tom, že po ně doma nic nechceš. Proč to děláš?? Od čeho toho chlapa teda máš, když je vše na tobě?

Když se do neceho pustí, tak je u toho dost nervózní, tak si to radeji udelam sama. Proto.

sediza
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 02.02.19 20:30

Citový vyděrač a slaboch. Měl by podle mého navštěvovat terapeuta.

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 6426 příspěvků 02.02.19 21:11

No já z toho příspěvku nechápu, jestli si manžela přímo požádala, aby uvařil polévku a on se na to vybodl, nebo jsi „čekala“, že si domyslí, že aspoň tu polívku by mohl uvařit, včetně dalších souvislosti (jako že ti není dobře) a pak když to nenastalo, tak jsi víceméně byla dotčena, že teda ani tu polívku neuvari. Nic ve zlem, sama mám s těmito očekáváními problém. Každá varianta je diametrálně odlišná situace. A varianta číslo dvě docela vysvětluje tu konkrétní reakci.

Příspěvek upraven 02.02.19 v 21:13

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 02.02.19 21:13

Nikdy v životě nebudeš potřebovat chlapa, který se dívá, jak maluješ být a skoro pláče, když má uvařit polévku. Nepotřebuješ žít s někým, komu se bojíš o něco říct.
Je to slaboch. A navíc zkazí děti, vychovat je neumí, sám totiž není vychovaný. A ty jsi ho nedovychovala dříve než jste měli děti.
Jak ho můžeš snést vedle sebe?
O účinnosti psycho terapie v těchto případech pochybuji. Je špatně založen už z domova. Bohužel si myslím, že bude podrývat tvou autoritu před dětmi. Šla bych se někam poradit a v případě neúspěchu bych ho uvolnila, stejně ho to všechno chudáka pretěžuje, hlavně společná péče o příbytek.
Ode mně by se na rovinu dozvěděl, že je opravdu nepotřebný, když nevezme tu štětku do ruky a je celkově na sra. ky.
Představ si, že s ním jsi ještě dalších 30 let. Jestli ta představa je snesitelná.

alialiali
Kecalka 288 příspěvků 02.02.19 23:19
@Ou píše:

Tento názor vůbec nechápu, nespletla sis diskuzi …četla si stejný příspěvek?? Ten chlap má problém sám se sebou, očividně bude problém v jeho hlavě a ty napíšeš že je chyba i na straně zakladatelky??? No to si ji moc nepomohla …:(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 06:55

Pokud se tak nechová dříve, tak bych řekla, že někoho má. To totiž většina chlapu dělá, že když se zamilují jinde, tak na svoji ženě hledají jen chyby, aby si svoje chování omluvili.

fera21
Kecalka 136 příspěvků 03.02.19 08:12

Jestli tady nebude špatná komunikace ve vztahu. Já teda nechci zakladatelce nijak odporovat, ale už to tu jednou zaznělo, o tu polívku jsi mu řekla jak? Řekla jsi mu napřímo „Mohl bys mi prosímtě na odpoledne uvařit polívku?“ a nebo sis tak nějak myslela, že by ji mohl uvařit? Protože jestli to byla ta druhá varianta, tak je to poměrně typická chyba v komunikaci ženská-chlap. Ženský se totiž dovedou orientovat v různých domyslenich, náznacích, jinotajich a taky tak bohužel mluví směrem k chlapům. Jenže my potřebujeme jasný požadavky, ty náznaky a myšlenky nedovedeme rozklíčovat. A nedejte si nakecat, že „ten pravý“ to pozná. To jsou výmysly ženských časopisů a romantických filmů. To samý s tím nábytkem, jestli mu řekneš, že si to uděláš sama, tak je to jasnej příkaz, že se ti do toho nemá motat, protože pak budeš nervózní zase ty. Teprve až když mu to řekneš napřímo a on to neudělá, tak jo, to je hovado a máte problém.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >