Krize ve vztahu, vyhoření - jak se chovat?

Anonymní
15.7.15 09:22

Krize ve vztahu, vyhoření...jak se chovat?

Ahoj holky,
potřebuju se trochu vypsat…Jsme s mužem 6 let, máme skvělou dvouletou dcerku. Te´d na dovolené z mého muže vypadlo, že vlastně není šťastný, že má v hlavě šílený zmatek a neví jak dál, připadá si vyhořelý…
Od sebe jít nechceme, nejen kvůli dceři a společné hypotéce, ale protože se máme rádi a maximálně si vyhovujeme. Takže jsme začali chodit do manželské poradny…muž tam byl zatím jednou, já jdu za týden.
Fungujeme úplně normálně, ale ve mě roste napětí…
Já teď jen nevím jak se k němu chovat? Normálně ho pohladit? Dát pusu?
On na ty doteky nikdy nebyl, vždycky jsem hladila já, ale teď, co to všechno vím, nemám chuť hladit sochu. Ale mám strach, že když se nebudu chovat jako dřív, tak se odcizíme.
Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným?
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 09:34

Ahoj, je super, že chodíte do té manželské poradny. Je to těžké pro vás oba, ale važ si toho, že ti vše přiznal a je víceméně ochotný to řešit. Rozhodně bych mu dávala najevo, že o něj stojíš, slovně i svým chováním. Přeju vám hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
15.7.15 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
potřebuju se trochu vypsat…Jsme s mužem 6 let, máme skvělou dvouletou dcerku. Te´d na dovolené z mého muže vypadlo, že vlastně není šťastný, že má v hlavě šílený zmatek a neví jak dál, připadá si vyhořelý…
Od sebe jít nechceme, nejen kvůli dceři a společné hypotéce, ale protože se máme rádi a maximálně si vyhovujeme. Takže jsme začali chodit do manželské poradny…muž tam byl zatím jednou, já jdu za týden.
On na ty doteky nikdy nebyl, vždycky jsem hladila já, ale teď, co to všechno vím, nemám chuť hladit sochu. Ale mám strach, že když se nebudu chovat jako dřív, tak se odcizíme.
Díky moc

Proč jdeš do poradny ty? Vždyť on má problém, zmatek v hlavě, ne ty…
Když není na doteky budeš se s tím muset smířit, nebyl nikdy, tak ti to asi nevadí, když sis ho vzala a máte dítě. Co to znamená, „když se nebudu chovat jako dříve, odcizíme se“ Na mě to dělá dojem, že vztah udržuješ ty, on se jentak veze…zahloubaný do sebe, teď je nešťastný.
Trávíte společně čas, jak se věnuje dcerce? Umí se postarat, když si třeba nemocná? Co sex?
Tak může mít milenku, zamiloval se, teď má zmatek v hlavě… možností je víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
15.7.15 09:57
@Hanney píše:
Proč jdeš do poradny ty? Vždyť on má problém, zmatek v hlavě, ne ty…

mi to prijde teda spravny postup. ten terapeut by mel vedet, jaky je postoj a stav obou, pokud jde o udrzeni vztahu - manzel muze sice povyklad svuj pohled, ale kazda mince ma dve strany.
nemluve o tom, ze ted uz ma problem i ona, byt prenesene. uz ted nevi, jak se vlastne k manzelovi chovat. myslim, ze poradna muze hodne pomoc. vyjasnit aspon nejake veci, nasmerovat a zklidnit.

zakladatelce - zatim nic moc neres, pockej do toho prvniho sezeni a byt tebou, tak se klidne zeptam, jaky si myslim, ze je nejlepsi postup z tve strany. zda mit snahu resit veci i doma nebo to doma nechat plynout a resit spis v poradne.
jinak souhlasim, ze je dobre, ze to z manzela „vypadlo“ a ze ma snahu veci resit. jsou chlapi, kteri prochazim tim samym, ale mlci, uziraji se a pak jednoho dne prasknout dvermi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
15.7.15 09:57

Pokud se nehádáte a máte vztah v pořádku pokud jde o komunikaci a trávení společného času a on přesto není šťastný, tak je to v podstatě hodně jeho záležitost. Ty bys samozřejmě měla vědět, o co jde, ale toto není problém pro manželskou poradnu. On na tebe hodil to, že není šťastný, ale pocit štěstí není věc, kterou ovlivňuje partner, to je individuální záležitost toho člověka.
On si musí pomoci sám, to je ale záležitost pro psychologa, kde můžeš jít na konzultaci i ty s jeho souhlasem, pokud on není schopen komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 10:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Díky moc

Já bych určitě ocenila to, že ti to manžel řekl, že se svěřil. To je moc dobře. Znamená to, že má k tobě důvěru, že chce komunikovat. To, že navštěvuje poradnu je perfektní. Vůebc nesouhlasím s tím, že bys ty neměla do poradny chodit, naopak. Zřejmě nastala krize Vašeho vztahu a musíte ji řešit společně, to je super krok! Já bych ti poradila, aby ses chovala normálně, jako dřív. Netlačila na manžela, nenaléhala, ale city a náklonnost projevovala jako dřív. Dala bych manželovi najevo, že ho miluješ a právě proto, že ho miluješ, mu dáš čas na to, aby si srovnal v sobě, v čem je problém, aby ho řešil. Netlač na něj, dej mu čas. Ale on musí cítit, že ho podporuješ, že jsi s ním. Jste pár…a jako pár to musíte vyřešit…spolu. Vyvarovala bych se hádek, dlouhých debat, tlaku z tvé strany…Věř mi, že to bude dobré!!!Znám opravdu vynikajícího kouče paetnerských vztahů, kdybys chtěla, napíšu. Moc moc držím palce!!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
15.7.15 10:26
@Sany80s píše:
Pokud se nehádáte a máte vztah v pořádku pokud jde o komunikaci a trávení společného času a on přesto není šťastný, tak je to v podstatě hodně jeho záležitost. Ty bys samozřejmě měla vědět, o co jde, ale toto není problém pro manželskou poradnu. On na tebe hodil to, že není šťastný, ale pocit štěstí není věc, kterou ovlivňuje partner, to je individuální záležitost toho člověka.
On si musí pomoci sám, to je ale záležitost pro psychologa, kde můžeš jít na konzultaci i ty s jeho souhlasem, pokud on není schopen komunikovat.

souhlas :palec: také mi to přijde dost nefér, že to na ní hodil… co ona s tím? Teď bude hledat chybu v sobě… dělám něco špatně, nedělám dost, aby byl šťastný… nejsem pro něj dost dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24484
15.7.15 10:36
@Hanney píše:
souhlas :palec: také mi to přijde dost nefér, že to na ní hodil… co ona s tím? Teď bude hledat chybu v sobě… dělám něco špatně, nedělám dost, aby byl šťastný… nejsem pro něj dost dobrá.

Prej nefér. Takže on v podstatě řekne, jsem nešťastnej, nic mě nebaví, vyhořelej nevím co dál se svým životem, potřebuju se z toho nějak dostat.. A tobě to příjde nefér, že se obrátí o pomoc, nebo aspoň svěří nejbližšímu člověku co má? To snad né… Když by moje drahá byla vyhořelá a nešťastná, tak to taky budu chtít vědět, abych se jí pokusil pomoci.. A když to neřekne.. Do palice nikdo nikomu nevidí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
15.7.15 10:43
@Hanney píše:
souhlas :palec: také mi to přijde dost nefér, že to na ní hodil… co ona s tím? Teď bude hledat chybu v sobě… dělám něco špatně, nedělám dost, aby byl šťastný… nejsem pro něj dost dobrá.

Vždycky je dobře hledat chyby i v sobě. Nikdo nejsme robot a každý určitě nějakou tu chybu máme. Ve vztahu určitě chybují oba i když třeba jeden málo a druhý hodně. Já neznám nechybujícího člověka. Ty ano? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 10:49
@Honza 12 píše:
Prej nefér. Takže on v podstatě řekne, jsem nešťastnej, nic mě nebaví, vyhořelej nevím co dál se svým životem, potřebuju se z toho nějak dostat.. A tobě to příjde nefér, že se obrátí o pomoc, nebo aspoň svěří nejbližšímu člověku co má? To snad né… Když by moje drahá byla vyhořelá a nešťastná, tak to taky budu chtít vědět, abych se jí pokusil pomoci.. A když to neřekne.. Do palice nikdo nikomu nevidí..

Naprosto souhlasím!!! Je to tak…kdyby se k tomu postavila tím způsobem..„…mně je to jedno, nezájem, tvůj problém…co si to dovoluješ na mě házet…“, všechno špatně!!! Musí to řešit společně, jinak to nejde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
15.7.15 10:53
@Hanney píše:

Takže měl podle tebe držet hubu a vyřešit si to sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
15.7.15 11:15

Musím říct, že je vcelku poučné sledovat uvažování místních mužů.
On nemá držet hubu, ale oni nemají dělat v manželské poradně, tam se řeší manželské problémy, ne osobní krize a pocit vyhoření člověka. Na to nemá manželský poradce kvalifikaci.
Jestliže je on vyhořelý, tak si musí pomoci sám. Ano, jeho rodina a partnerka by to vědět měla a určitým způsobem by to měla i řešit a podržet ho, protože k vyhořelému člověku nelze přistupovat běžně, ale ne v manželské poradně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
15.7.15 11:25
@WontTell píše:
Takže měl podle tebe držet hubu a vyřešit si to sám?

Přesně tak, pocit štěstí mu totiž v poradně do nitra nenalejou a ani jeho partnerka to nemůže nijak ovlivnit, pokud ve vztahu nejsou výrazné problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13929
15.7.15 11:40

Na pocit štěstí nikdo nemá právní nárok. Musel s tím počítat, že nebude věčně šťastný, to prostě tak nefunguje, navíc pokud se oženil :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
15.7.15 12:11
@zoidberg píše:
Na pocit štěstí nikdo nemá právní nárok. Musel s tím počítat, že nebude věčně šťastný, to prostě tak nefunguje, navíc pokud se oženil :roll:

Pocit štěstí je o nastavení v hlavě. A to za něj nikdo nevyřeší. Buď chce být šťastný, tak se podle toho bude chovat, nebo chce být nešťastný a nebude pro změnu dělat vůbec nic. To si musí pán vyřešit ve své hlavě sám. A ta poradna by mu mohla pomoci, že ho nějakým způsobem navede.

Jinak si myslím, že je super, že to oba manželé řeší přes poradnu. Jestli jsem to pochopila správně, tak manžel už byl sám, manželka teprve půjde sama a pak to budou řešit společně. Někdy se člověk nesvěří před tím druhým se vším, co by řekl, když je s terapeutem sám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama