Reklama

Krize ve vztahu, zůstat či odejít? Můžeme to ustát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 18:45
Krize ve vztahu, zůstat či odejít? Můžeme to ustát?

Ahoj holky, mám problém ve vztahu a jak pročítám podobné příspěvky, zajímalo by mne, zda má někdo pozitivní zkušenost s tak hlubokou krizí, jakou prožíváme. Přečkal ji někdo a vše se zlepšilo?
S přítelem jsem otěhotněla po 4 měsíční známosti. Po prvotním šoku, jsme se na miminko těšili, jezdil se mnou na všechna vyšetření, držel mě u porodu a byl fakt velká opora. Malé je teď rok a postupně přišla opravdu hrozná krize. Došlo to do takového bodu, kdy mne ignoruje, nechce na sebe nechat ani sáhnout, odsekává, ani se na mne nepodívá. Přicházelo to postupně, nikdy jsme se pořádně nepohádali, ale když jsem byla opravdu vyřízená, a třeba jsem vyjela, místo toho aby mě podržel byl na mě hnusnej. Říkal například, že asi mám nějaký problém, když to nezvládám a ať se podívám, že všechny ostatní ženský to zvládají. Podniká a tak nikdy nevím, kdy přijde z práce domů a vždy měl problém s tím mi to alespoň přibližně říct. O malou se stará hezky a má ji rád. Mne už ale řekl, že nemiluje, že jsem v něm všechno zabila a nechce vůbec nic řešit. Když se s ním snažím mile komunikovat o problému, který máme po chvíli mě hnusně odsekne ať do něj pořád nehustím, že ho to nezajímá. Když mu řeknu, že se odstěhujem, je mu to jedno. Můžu sbalit věci do auta a odjet k našim, ale beru to jako poslední možnost. Nechci to jen tak vzdát. Jsem naivní, když si myslím, že se probere a začne spolupracovat? Uplně se uzavřel, spí v obýváku. Když jsme na víkend s někým z rodiny, chová se před nima jakž takž, nikdo nic nepoznal. Nejspíš je to typický blíženec, dvě osoby v jedné. Je možný, že se situace zlepší, můžu pro to něco udělat? Případně žije někdo takto s otcem dítěte jen jako spolubydlící, je to možný? Děkuji za zkušenosti. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

anonym123anonym
Nováček 5 příspěvků 08.08.18 18:50
ještě bych dodala

Nikdy sám nenaplánoval žádný výlet apod., vždycky vše naplánuju já a on se připojí. Bydlíme v bytě, který kupuje, je tam spousta nedodělaných věcí, které jsem čekala, že pro naše pohodlí zařídí, nedočkala jsem se téměř ničeho, i když jsem se nabídla, že to zafinancuju. O malou se stará hezky a nic v péči o ni pro něj není problém. Jednou ji však hlídal dýl a kamarádka ho potkala v obchodáku s bývalkou a naši dcerou. Vypadali prý jako nová rodinka. Když jsem mu o tom řekla, zapíral a říká, že s ní nic nemá… :roll:

gabki
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 08.08.18 18:57

Tenhle stav znam,až tak důvěrně,ze si myslim ,že je v tom jiná.Sice jsme se ted vratili ze společné dovolené ,ale myslim ze to bylo kvuli diteti.Taky bojuji,ale z jeho strany stale chladný přístup.Nejsem si jista jestli někoho treba nemá,je to tak nervy drásající.Taky podniká.Jedno díte.Ráda si přečtu názory ostatních.

lalalyla
Kecalka 495 příspěvků 08.08.18 19:03

Psat o tom,ze jste blazni a aniz byste si zacatky uzivali jen spolu a poznavali se,tak jste naskocili rovnou na mimino a kupu starosti.Ma jinou!Ukazkove chovani.

Coconutt
Stálice 52 příspěvků 08.08.18 19:05

100% ti zahyba a mozna stou jeho byvalou, tohle je primo chovani kurevnika ktery si rad smoci nekde jinde a od tebe ocekava, ze mu budes delat sluzebnou a dela to tak okate, ze to mozne neni :roll: blbec…

anonym123anonym
Nováček 5 příspěvků 08.08.18 19:09
@lalalyla píše:
Psat o tom,ze jste blazni a aniz byste si zacatky uzivali jen spolu a poznavali se,tak jste naskocili rovnou na mimino a kupu starosti.Ma jinou!Ukazkove chovani.

asi mi tikaly hodiny, jinak si to vysvetlit neumim. Citila jsem se s nim super a doktor mi rikal, ze budu mit problem otehotnet, ze mam polycysticke vajecniky.. vubec sem necekala, ze to bude hned. Na druhou stranu se takove veci stavaji i po desetiletem vztahu :roll:

anonym123anonym
Nováček 5 příspěvků 08.08.18 19:12
@Coconutt píše:
100% ti zahyba a mozna stou jeho byvalou, tohle je primo chovani kurevnika ktery si rad smoci nekde jinde a od tebe ocekava, ze mu budes delat sluzebnou a dela to tak okate, ze to mozne neni :roll: blbec…

praveze ani to ode mne neocekava, ani nechce jist, kdyz uvarim.. porad nevim jestli na nej mam uhodit poradne, at neveru prizna… co kdyz v tom nevera neni, jen na me averzi? to bych to akorad uplne odrovnala…

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 08.08.18 19:13
@anonym123anonym píše:
asi mi tikaly hodiny, jinak si to vysvetlit neumim. Citila jsem se s nim super a doktor mi rikal, ze budu mit problem otehotnet, ze mam polycysticke vajecniky.. vubec sem necekala, ze to bude hned. Na druhou stranu se takove veci stavaji i po desetiletem vztahu :roll:

8o A on to věděl? Ty jsi otěhotněla po čtyřech měsících schválně?
Já to vidím tak, že dítě vzniklo z počáteční zamilovanosti a ne lásky, tzn. narodilo se ne do ukotveného vztahu, ale dvěma lidem, kteří se vlastně ještě pořádně neznali. No a jemu došlo, že tě nemiluje (zamilovanost v lásku nepřerostla, ani když se narodilo dítě), tak se stáhnul do role pasivního živitele a otce, nikoliv ovšem manžela/partnera.
A ty chceš něco řešit, ale jemu se asi taky blbě přiznává, že by to jeden z vás měl rozseknout, málokdo chce vědomě bořit rodinu.

zakruta
Kecalka 347 příspěvků 08.08.18 19:13
@gabki píše:
Tenhle stav znam,až tak důvěrně,ze si myslim ,že je v tom jiná.Sice jsme se ted vratili ze společné dovolené ,ale myslim ze to bylo kvuli diteti.Taky bojuji,ale z jeho strany stale chladný přístup.Nejsem si jista jestli někoho treba nemá,je to tak nervy drásající.Taky podniká.Jedno díte.Ráda si přečtu názory ostatních.

Tak pod tu první větu bych se mohla podepsat…

Merinka610
Nováček 10 příspěvků 08.08.18 19:13

Muž, který se takto chová ke své partnerce ji jisto jistě nemiluje a už ani milovat nebude. Naprosto bez úcty. Nikdo si nezaslouží, aby se k němu partner takto choval. A jak psala lalalyla, tak i dle mého názoru má jinou. Myslím, že v takovém vztahu už není nic k obnovení. Přeju hodně štěstí.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 08.08.18 19:16

Já bych se nedivila kdyby se chtěl vratit s ex k sobě ale ty jim tam vadis/prekazis - nechce té ale vyhodit tak ceka kdy odejdes sama a stupňuje doma atmosféru…tak to na mě působí

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 08.08.18 19:17
@anonym123anonym píše:
praveze ani to ode mne neocekava, ani nechce jist, kdyz uvarim.. porad nevim jestli na nej mam uhodit poradne, at neveru prizna… co kdyz v tom nevera neni, jen na me averzi? to bych to akorad uplne odrovnala…

Vyhyba se fyzickemu kontaktu a je mu neprijemny tvuj dotek. Tohle je, aniz bych chtela delat vedmu, pomerne jasne.
Sex funguje/nefunguje?

Coconutt
Stálice 52 příspěvků 08.08.18 19:18
@anonym123anonym píše:

Podvadi te, nebud naivni a vyprdni se neho..

Hanulkaa
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 08.08.18 19:18

Tak lze překonat hodně, krize může být příležitost na změnu, má to ale jednu zásadní podmínku, musí oba chtít. Jako může se nejdřív o změnu snažit jeden, každý má co zlepšovat, ale nejde to celý život, jak nepřijde do určité doby odezva v podobě touhy partnera připojit se k budování vztahu, je to k nežití. My jsme spolu už dlouho, prošli jsme lecos, čas od času krize, někdy okolnosti, někdy naše komunikace, ale vždy tam byla touha to ustát a spolu, byli jsme na to dva. Jakmile se vztah dostane do bodu, že jeden nechce, mám dojem, že tam společná cesta končí :nevim:

anonym123anonym
Nováček 5 příspěvků 08.08.18 19:23
@vonajebohyne píše:
Vyhyba se fyzickemu kontaktu a je mu neprijemny tvuj dotek. Tohle je, aniz bych chtela delat vedmu, pomerne jasne.
Sex funguje/nefunguje?

no sex jsme meli vzdy hezkej, ale ted uz asi mesic jen, kdyz ho “prepadnu” pak se prida. Jinak vedel to samy ze ja nez jsme otehotneli, vedel ze se nijak nechranime..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >