Kříženec z útulku - předsudky a zlé chování

antoinnetka
10.6.15 20:02

Kříženec z útulku - předsudky a zlé chování

Ahojky holky. Máme s přítelem psa křížence z útulku. Rodiče také tak. Chtěli jsme prostě zachránit jeden psí život a zlepšit mu ho, co to jen jde. Ale často se setkávám se špatnou reakci ze stran okolí a hlavně pejskařů čistých plemen. Ze zkušeností jsou na tom nejhůře majitelé yorkšírů a čivav. Nejednou jsem slyšela, že tyto „zrůdy“ by se měli topit nebo utrácet v útulku. Vůbec nechápu, kde se to v těch lidech bere :nevim: Jeden by řekl, že kdo má psa - má rád zvířata všeobecně, ale není to pravda. Jak to vidíte vy?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13920
10.6.15 20:07

@antoinnetka mám kříženku pitbula z útulku… jako co ta si nechá líbit od dětí jsme v životě neviděla ( ráno tu chodila pomalovaná modrou voskovkou, převlečená za indiánku).. jediný že máv trochu bohémský manýry, viz venčení se po vesnici krapet na volno.. jinak teda absolutně zlatá… majitelé čivav ať si políbí zadel a dají do kabelky svýho přešlechtěnýho čekla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
10.6.15 20:08

Nesouhlasím z množírnamy a když někdo naschvál kryje psy bez PP. To je děs. Ale pejsky z útulku schvuji. Udělali jste dobrou věc! Jen tak dál. Na lidi kašlete :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
10.6.15 20:10

Lidi jsou ruzny a bohuzel ma psa kazdy blbec. Podle toho pak vypada treba i jejich vychova, ale to je z jinyho soudku… Ja mam prvni fenu papirovou a casem jsem ji poridila kamosku z utulku. Je fantasticka, vdecna, mam ji vsude za zadkem a je to takový mamanek :* je puvodne z mnozirny, s kterými se v posledni dobe roztrhl pytel :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
10.6.15 20:11

Já to vidím jako ty. kdo má rád zvířata, tak proč by mu nemohl pomoc a zlepšit život. Proč musí mít lidi takový blbý kecy nechápu. Moje známá má pejska z útulku a je opravdu úžasný, a je na něm vidět jak je vděčný, že má domov, a je neskutečnej mazlík. Taky znám paní, která má pejska který je hluchý, opravdu je úžasná a svojí paničku pořád pozoruje a ty dvě si neskutečně rozumí i když pejsek neslyší. Povídala mi kolik lidí jí říkalo, že je blázen, že má takového psa, že by jí měla utratit :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
10.6.15 20:11

Jsou to prostě takové děti z děcáku se vším všudy. Většinou vyděšené, nedůvěřivé, nevychova(tel)né a s různými psychickými problémy. Měli jsme pejska z útulku, brali jsme ho mamce do domečku, jako hlídače. Ale utíkal, podhrabával se, cestou dopravními prostředky kvičel, na pokyny reagoval po svém - buď vůbec neposlouchal, nebo se ze zvýšeného hlasu připočůrával. Jeho temperament se těžko krotil při vycházkách, nemohli jsme mu sundat vodítko. Už umřel, (někdo ho nejspíš otrávil), ale lidi, co jsme je potkávali na prochajdách se dělili na 2 skupiny. První říkala to, co ty a ta druhá z toho byla dojatá. Za mě bych nikomu netrpělivému a bez zkušeností pejska z útulku nedoporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 20:12

Brali jsme si ze špatných podmínek letos fenku retvívřího typu. Byla hroznou dobu uvázaná na řetězu na betonovém plácku, bez jídla a vody, prožraná od červů. Byla zlatá, hrozně vděčná, ale „hloupoučká“, zabejčená, když nechtěla, tak se s ní nehlo. Přesto byla fajn. Za 3 měsíce se jí zanítila mléčná žláza a 2 týdny nato umřela - krvácení z plic, to ve žláže byl nejspíš nádor. Už bych si pejska takto nevzala. Je to sice hrozně šlechetný počin, ale znovu už bychom takovou zkušenost neustáli - hlavně tedy dcera. Kamarádka, co provozuje takovou záchrannou stanici mi říkala, že z její zkušenosti to takto dopadná hodně často, když je zvíře dlouhodobě ve špatných podmínkách, že se pak dostane do dobrých rukou a z ničeho nic onemocní a náhle umře. Takže za mě už ne. Teď máme štěně - papírové. Snad to dopadne líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 20:12

Musím bránit " normální čivavkáře" máme čivavku a pro mě je pejsek jako pejsek nejsem rasista :lol:. Voříšci jsou úžasní. Já osobně mám plán, že až budeme mít domeček budu mít na zahrádce jednoho voříška z útulku, kterýmu poskytnu domov. To co popisušej jsou omezený lidi vůbec si toho nevšímej. Máte dobré srdce a to se cení. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
10.6.15 20:13

A nemohla sis to splést s tím, že lidi odsuzují množky psy bez pp??? Já se nikdy nesetkala s tím, že by na mě někdo koukal blbě, že mám vořecha z útulku, naopak spíš obdivují, že to s ním vydržím. Je to celkem poděs. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
antoinnetka
10.6.15 20:14
@Blondie66 píše:
Nesouhlasím z množírnamy a když někdo naschvál kryje psy bez PP. To je děs. Ale pejsky z útulku schvuji. Udělali jste dobrou věc! Jen tak dál. Na lidi kašlete :)

To víš, že na lidi s… Ale opravdu takové blbé kecy zamrzí.

• Citovat
  • Upravit
10.6.15 20:14

@Krrysa neurážej čivavy… za to můžou lidi ne psy… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
10.6.15 20:15

@Takyjedna přesně takhle nazývám naší čubu, dítě z pasťáku, prostě má a zná svoje metody a jaksi jsem zjistila, že s něketrýma se musíme naučit žít, že se odnaučit nedají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
10.6.15 20:16

@H.Stepinka jistě, že za to můžou lidi. a čím je urážím? klídek :mrgreen: přešlechtěný jsou, ne že ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 20:16

Taky máme jednoho křížence z útulku. Je to kříženec pitbula, vzali jsem si ho když mu byli asi tři měsíce a je to milionovej pes…A to to napřed vypadal že nám umře, přestal žrát i pít ale nakonec se z toho dostal..Druhého hafana máme taky křížence- dogy a dobrmana, ale toho jsme si vzali na inzerát… Já bych si nejradši vzala domů celej útulek jak mi mi těch psů tam líto :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
antoinnetka
10.6.15 20:19
@Takyjedna píše:
Jsou to prostě takové děti z děcáku se vším všudy. Většinou vyděšené, nedůvěřivé, nevychova(tel)né a s různými psychickými problémy. Měli jsme pejska z útulku, brali jsme ho mamce do domečku, jako hlídače. Ale utíkal, podhrabával se, cestou dopravními prostředky kvičel, na pokyny reagoval po svém - buď vůbec neposlouchal, nebo se ze zvýšeného hlasu připočůrával. Jeho temperament se těžko krotil při vycházkách, nemohli jsme mu sundat vodítko. Už umřel, (někdo ho nejspíš otrávil), ale lidi, co jsme je potkávali na prochajdách se dělili na 2 skupiny. První říkala to, co ty a ta druhá z toho byla dojatá. Za mě bych nikomu netrpělivému a bez zkušeností pejska z útulku nedoporučila.

My jsme jich měli už několik a nikdy s žádným nebyl sebemenší problém. Mrzí mě, že jste měli takovou špatnou zkušenost. Ale ani čistokrevnost psa nezaručuje jeho povahu. Sousedům takový pes pokousal vlastní dítě.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama