Krmení novorozence vs. buzení dvouletého sourozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barušenko
Stálice 75 příspěvků 08.09.19 12:29
Krmení novorozence vs. Vzbouzeni dvouletého sourozence

Zdravím zkušenější maminy. Máme doma 10ti denní miminko a 26ti měsíčního syna. Starší přivítal malýho úplně krásně, žádné zarleni nebo nějaké naschvály nedela. Ale starsi teď je nemocný, ma teploty a v noci se hrozné vzbouzi a volá mámu. Zatím mi s ním pomáhá manžel, když já nemůžu a krmim malýho, ale mám strašný obavy, jak to budu zvládat, když manželé odjede v 5 ráno do práce a já budu na oba sama. Doteď to bylo tak, že se vzbouzeli na střídačku, takže se to dalo ukocirovat, ale zrovna dneska se starsi vzbudil ve stejnou dobu jako jsem krmila malýho. Ještě, že je víkend a mohl manžel, protože já absolutně nevím, co budu dělat, když se tohle stane v týdnu a já na ne budu sama. Nemůžu uspavat staršího a pri tom kojit malýho a následně ho dávat odkrknout, to by se starsi nevyspal vůbec. To samý si je nemůžu vzít oba do postele kvůli vstávání s mladším. Jsou tady nějaký maminy, co řešili stejný problém? Tohle je můj největší strašák a mám z toho nervy, jak to v noci bude. Poraďte mi někdo, jak jste to řešily vy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anny2148
Kecalka 373 příspěvků 08.09.19 12:36

Chce se mi napsat:„vítej ve světě maminek více dětí“, ale nechci být ošklivá. :) Pokud víš, že se ten starší teď často budí, tak bych si asi vyměnila spaní s ním a dala ho spát k manželovi do velké postele a až manžel ráno odejde, tak v případě potřeby, se jen přesuneš s miminkem u prsa za starším do postele. Velmi záhy přijdeš na to, že kojit se dá i za chůze. Když se narodila dcera, tak syn musel vždy na velkou ve chvíli kdy jsem začala kojit… :D

Uživatel je onlinemedunka23
Kelišová 7422 příspěvků 08.09.19 12:38

Určitě se uvolni a prestan se stresovat, co si nechat přenést staršího do ložnice až bude muž odcházet do práce?? Ale zaklad je fakt se uklidnit a neresit, řešit jen nastalou situaci, děti to vycítí a nebudou spát vubec.

hicha
Stálice 62 příspěvků 39 inzerátů 08.09.19 12:41
@Anny2148 píše:
Chce se mi napsat:„vítej ve světě maminek více dětí“, ale nechci být ošklivá. :) Pokud víš, že se ten starší teď často budí, tak bych si asi vyměnila spaní s ním a dala ho spát k manželovi do velké postele a až manžel ráno odejde, tak v případě potřeby, se jen přesuneš s miminkem u prsa za starším do postele. Velmi záhy přijdeš na to, že kojit se dá i za chůze. Když se narodila dcera, tak syn musel vždy na velkou ve chvíli kdy jsem začala kojit… :D

Ano, utírat zadeček s kojencem u prsa taky zname :D
Bude to chtit, aby se staral tatínek i když bude vstávat do prace. Nebo - tak to zatím bylo u nás, prostě jsme měli mimčo i toho staršího maroda u nás v posteli. Vzájemne se kupodivu nebudili. Ale zas chápu, že asi nechceš, aby desetidenní miminko spalo s nemocným v jedné posteli. U nás už bylo mimčo starší, když jsme toto řešili. Hlavně klid, ono to nějak vyplyne a dopadne;)

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 08.09.19 12:43

Klid, nějak to dopadne…nech ho spát s vámi

chaela
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 08.09.19 12:45

To chce klid. S miminem na prsu můžeš v pohodě uspavat staršího. Stejně tak můžeš spát s oběma v posteli, jen buď mezi nima nebo mezi ně dej třeba kojící polštář. S dvěma a více dětma. uz nikdy žádné z nich nebude mít 100% pozornost, vždy se jeden nebo druhý, případně oba budou muset přizpůsobit. A je to jen a jen dobře.

Kriss Tina
Extra třída :D 12139 příspěvků 08.09.19 12:45

Kup si šátek, dej tma mimčo, v něm se dá i kojit s máš volné ruce a můžeš obstarat starsiho. Já mám 4 leteho a miminko a taky muism občas jít pomoct většimu, i když je samostatnejsi než 2 lety a kojim prostě za pochodu. Nebo mu prostě řeknu, že musí chvíli počkat až bráška dojí. Záleží jestli je to nutná situace, kde to nepocka, to musím běžet s mimčem u prsa a nebo je to situace, kdy teda starší pár minut vydrží :nevim: jinak když je nejhůř, tak si je oba strcim do postele a nikam vstávat nemusím :lol:

Barušenko
Stálice 75 příspěvků 08.09.19 12:54

Oproti synovi, kdy jsem byla úplně ale úplně v pytli a jen brecela, jsem teď neskutečně v klidu a mladsi je taky uplne v klidu. Jen jak se smráká, tak mi někde v koutě hlavy bliká výstražny trojúhelník, že nevím, co mě čeká. Nejhorší je, že malej tak do půlnoci čumákuje nebo se kroutí, že ho bolí bříško, takže ho musím pytlíkovat dokud neusne. Potom malej spí a pak chodím jen ke staršímu, který se probouzí a v 5 jdu zase k malymu a toho se nejvíc bojím, že se starsi vzbudí ve stejnou dobu. Jsem zastáncem toho, že si staršího do ložnice brát jen minimálně, ale v tomhle pripade mi nic jinýho nebude zbyvat a budu v ložnici s oběma. Jen nevím, jak to udělat, aby malej neplakal a nevzbouzel staršího. Je to jen přechodná doba, starsi spí celý noci, ale teď, kor když je nemocný a přišel ještě novorozenec, tak se vzbouzi.

Šáruší
Kelišová 5041 příspěvků 08.09.19 12:58

@Barušenko no a v kolik chodí manžel do práce? Tak holt do odchodu bude mít na starosti staršího manžel, jedná se o týden, než bude zase fit.

Barušenko
Stálice 75 příspěvků 08.09.19 13:01
@Šáruší píše:
@Barušenko no a v kolik chodí manžel do práce? Tak holt do odchodu bude mít na starosti staršího manžel, jedná se o týden, než bude zase fit.

Chodí v 5 hodin a do té doby, když já nemůžu, tak se stará on o starsiho. Ale co potom, když on bude pryč a oba se mi vzbudí ve stejnou dobu?

Šáruší
Kelišová 5041 příspěvků 08.09.19 13:02
@Barušenko píše:
Chodí v 5 hodin a do té doby, když já nemůžu, tak se stará on o starsiho. Ale co potom, když on bude pryč a oba se mi vzbudí ve stejnou dobu?

no a ten starší co? Když se vzbudí, tak co dělá? Tak ho zavolej pojď ke mně do postele a je to.

beruska9
Extra třída :D 11391 příspěvků 08.09.19 13:04

Az na to dojde, tak to vyresis :mrgreen: Nemyslim to ve zlem, ale predem se stresovat moc nema smysl. U nas funguje spolecne spani, taky jsem si nebyla moc jista, jak to pujde, meli jsme nachystane ruzne verze, ale slo to. Manzel pracoval docasne pryc kdyz jsem byla tehotna a do tusim 10 tydnu druheho ditete, odjizdel v pondeli v 5 rano a vracel se ve ctvrtek pozde vecer, takze jsem to musela zvladat 4 vecery a 3 cele noci sama. Spime vsichni spolu, mimino starsi dite kupodivu vubec nebudi, takze mozna se obavas zbytecne, ze bys tam starsiho mit nemohla…to uz spis obracene, kdyz se vzbudil starsi parkrat a fakt brecel (obcas miva nocni mury nebo rustove bolesti nebo co, vzbudi se s hroznym placem a trva dlouho, nez se utisi), tak vzbudil I mimino a to byl docela mazec, ale I to jsme prezili :D Stejne tak slo uspavat starsiho a kojit mimino, nevim, jak uspavate, ja cetla knizku, maly byl prituleny a novorozene to nerusilo :nevim: Ver tomu, ze az na to dojde, nejak to vymyslis :srdce:

Havlova
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 08.09.19 13:09

@Barušenko Tak budeš prostě kojit mimko u sebe v ložnici nebo v děcáku u staršího a staršímu budeš něco povídat a bude se tě třeba držet nebo bude mít hlavičku u tebe na klíně a budou spokojeni oba.

beruska9
Extra třída :D 11391 příspěvků 08.09.19 13:09

@Barušenko : jinak tim spolecnym spanim mimino prakticky v noci temer vubec neplakalo…starsiho jsem se poctive snazila strkat do postylky a pak s nim pul noci pochodovala, pac se vzdy vzbudil…s druhym jsem se neobtezovala, takze kdyz se vzbudil, mela jsem u postele plinky I ubrousky, rychle jsem prebalila, nasadila na prso a toho breku bylo naproste minimum. Starsiho to nevzbudilo snad ani jednou. Je zvykly spat u meho chrapani :mrgreen: tak asi je vycviceny

Masina
Kecalka 138 příspěvků 08.09.19 13:13

Při uspávání staršího jsem vždycky kojila mladší. U nás tatínek na noc pro starší dítě neprošel, syn mu strašně brečel, když věděl, že jsem ve vedlejší místnosti s miminkem. Tak jsme nakonec skončili všichni v jedné posteli. Staršího miminko třeba v noci vzbudilo, ale když mě měl vedle sebe, tak se otočil a spal dál. Posléze se přestal i budit, když zjistil, že pláč miminka neznamená, že jdu od něj pryč. Někdy jsem dělala to, že jsem miminko houpala v kočáru v sedě na posteli, kde spal starší a když se starší pohnul, pohladila jsem ho, promluvila na něj. A pak začal starší spát tak, že jsem už mohla s miminkem korzovat po celém bytě a nebudil se. Sžijete se, neboj…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama