Krmení odstříkaným mateřským mlékem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.10 18:10
Krmení odstříkaným MM

Maminky, je mezi vámi některá, kdo krmí své miminko pouze odstříkaným mlékem? Jak to funguje? Je to hodně náročné?? Děkuji za každou odpověď.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 02.01.10 18:58

Ahoj Kapi, tak já malou krmím odstříkaným mlíkem, v noci teda zatím kojíme, to si to prso bere, přes dne ne.
U nás to náročné není, jelikož mám zatím mlíčka dost, tak odstříkávám 4× denně 250ml a malá vypije tak 750ml přes den, tak že nám ještě zůstává.
Mě jde odstříkávání velmi rychle, těch 250ml dám obvykle za 10min.

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.10 19:20

Katy a v noci vypije mlíčka dost? To nemusíš odstříkávat? A dáváš jí rovnou odstříkané mléko, nebo jej dáš do ledničky a pak znovu ohříváš až si malá řekne?

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 02.01.10 19:33

Hmmm, kolik vypije v noci fakt nevím, jelikož je ale u prsu tak 3× za noc, tak fakt v noci neodstříkávám.
Většinou odstříkám dám do lednice a pak ohřívám. Občas to vyjde, že jí dávám rovnou odstříkáne mléko.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 02.01.10 19:48

Kapi ještě dotaz, ty zvažuješ že budeš odstříkávat místo kojení? Nebo máte nějaký jiný problém? Jak staré máš mimi?

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.10 20:15

Máme 18denní holčičku a kojíme, ale přijde mi, že si bere strašně málo, po 1/2 až 1hodině chce zase.. :nevim: :nevim: A když jí dám odstříkaného, tak vypije 80ml během chviličky a přijde mi pak i víc spokojená, tak prostě nevím..

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 02.01.10 20:24

Kapi být tebou tak vydržím, možná by stálo za to s půjčit váhu a mimi před kojením vážit.
Co váhové přírustky? Přibývá?
Navíc časté kojení u malých mimi je hodně časté a většinou se to časem upraví.
Zvaž třeba radu nějaké laktační poradkyně.
Jo a jestli dokrmuješ láhví tak s tím opatrně, aby si na ní moc nezvykla.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 02.01.10 22:05

já odstříkávám a pak dávám též, malej sám (podle váhy) vysál jen minimum, zatimco odsávačka vycucne dvakrát tolik..

culikata
Kecalka 381 příspěvků 02.01.10 22:50

Katy,to jsi me potesila,ze to jde i s odsavackou,po zkouseni testu na moje mleko kvuli zloutence prestal sat a jsme zatim castecne na UM,v noci taky kojim,to jo,ale pres den malo sal,pomalu se mi prestava tvorit mleko,tak jsem si poridila odsavacku a zkusim to jeste touhle cestou,myslis,ze je mozne to jeste rozjez?Mame tri mesice.Nejak to nehrotim,ale byla bych rada,kdyby jeste mel i ode me MM.

mroe
Extra třída :D 14547 příspěvků 02.01.10 23:42

Jen malou poznamku, pokud nemusite odsavat odsavackou a dite samo pije, vydrzte co nejdele, zkuste se poradit s laktacni poradkyni, prikladat casteji, odsavat mezi kojenim, zjistit, zda se dite spravne prisava.....Ja mam zkusenost(ne svoji, ale ostatnich v nasi diskusi a mych kamaradek), ze prsa nejak poznaji, ze nesaje dite a casem tvorba mleka ustava, az prestane uplne…funguje to tak bohuzel u deti krmenych odstrikanym MM , ktere samy nesaji, stejne tak i u deti dokrmovanych…nikdo nekojil(resp. nekrmil odstrikanym MM) dele jak tri mesice, pres veskerou snahu… Koukam podle metriku, ze Katy bude asi vyjimka…

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 03.01.10 08:26

mroe já odstříkávání a krmení s láhve praktikuji krátkou dobu. Ale u první dcery jsem v klidu jela na odsávačce půl roku, měla zdravotní problémy, různé operace, tak že byla spíš na láhvi než na prsu, v půl roce jsem to zabalila, po poslední operaci střev jí nasadili spešl mlíčko a moje už nechtěla. Tak že já si myslím, že to jde mít dítě jen na odstříkaném mléku.
U nás jadna mamina z diskuze takto jela od 4 měsíců malé aý do 10ti měsíců tuším, pak to zabalila.
Tak že dle mého názoru, pokud je kvalitní odsávačka a všechny ostatní podmínky jsou matce nakloněny, tak to může takto dobře fungovat dlouhou dobu.
Ale je fakt že asi u všech to tak jednoduché není. Já jsem byla i při první dceři dojná kráva, necelý týden po porodu jsem byla schopna už odsát klidně i 1,5l, krmili mým mlíkem celou dětskou chirurgickou JIPku v Motole. :lol: Ale jak říkám, ne každá matka má to štěstí, že má mlíka takový přebytek. :wink:

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.10 15:06

Tak zrovna dnes v noci spinkala 6 hodin v tahu, takže jsem odsát už musela (100ml z každého prsa-je to málo nebo dost???) Jinak malá prospívá velice dobře podle váhy..Asi zkusíme ještě vytrvat s kojením…třeba se to opravdu nějak ustálí..

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.10 15:08

Ještě malinký dotaz, po každém odsávání lahvičky znovu vyvařujete? Nebo stačí opláchnout horkou vodou??

Lenka2602 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.10 14:13

Ahoj Kapi, patřím mezi ty, které krmí pouze odsátým mlíčkem. Bohužel jsem měla z počátku málo mlíka a musela jsem začít dokrmovat Nutrilonem a hlavní problém bylo to, že se mi malý nepřisál - mám problém s plochými bradavkami (ani přes klobouček mi to nešlo). Je to sice otročina, protože odsávám jednu dávku tak cca půl hodiny (závidím těm, které to máte za 10minut!!! :mrgreen: Malej si na lahvičku dobře zvykl, teď, když mu je téměř 5 měsíců ho krmím jen 5× denně po cca 200-220ml - víc mi nevypije. Je spokojený, v noci se mi budí jen jednou kolem 3-5 hod.ráno, takže paráda. Na 4 měsících vážil 7,6kg, tak je vidět, že nijak nestrádá. Nevýhodou tohoto krmení je, že si nemůžu s malým naplánovat nic na delší dobu, protože jsem závyslá na ohřívaném mlíčku, už se těším, až začneme s příkrmy a alespoň trochu se nám uleví od odsávání - připadám si, že jen odsávám…

Lenka2602 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.10 14:22

K těm lahhvičkám - do dvou měsíců jsem vyvyřovala 2× denně, jinak jsem vymývala lahvičky solí a horkou vodou (saponáty jsem nepoužívala). Od třetího měsíce doposud vyvřuju jen jednou denně a mám načteno, že od půl roku není nutné lahvičky vyvařovat vůbec, ale pro klid v duši bych je stejně aspoň občas vyvařila.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >