Krmení odstříkaným MM a cestování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.11.14 08:49
Krmení odstříkaným MM a cestování

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat těch, které krmily odstříkaným mateřským mlékem, jestli jste cestovaly a jak jste krmení řešily..

Nás čeká s malým (ted 4 týdny) za 3 týdny cesta do Prahy do nemocnice na konzultaci (jen 1 cesta cca 1,5 hodiny). A také přemýšlím, kdybychom chtěli např. někam na delší výlet..

Asi s sebou do termobalu odstříkané MM z lednice a ohřívačku. Někde v restauraci (nebo i jinde) by asi neměl být problém ohřát (nebo to ohřejí i bez ohřívačky??).. ale co odstříkávání? To asi v restauraci neprojde.. nebo i v té nemocnici.. Jak jste to řešily vy? V restaurauci (nebo i jinde na veřejných prostorách) nakojit mi ještě přijde vcelku přijatelné, ale odsávat mléko jsem tam tedy nikdy nikoho neviděla..

První 2 děti jsem normálně kojila, pak po 7. nebo 8. měsíci dávala u staršího UM.. takže s odstříkávaným MM zkušenosti nemám..

Díky moc za rady a zkušenosti.
Jarka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 14.11.14 08:52

Já tedy odstříkávala, neohřívala, ale rovnou kojila, kdykoliv a kdekoliv byla potřeba :nevim: Odpadá tínm i starost jak ohřát mléko. Většinou je skoro všude nějaký stánek, kde mají mirovlnku, tam by taky neměl být být problém, vše je ale o lidech.

Příspěvek upraven 14.11.14 v 08:53

teckaa
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 14.11.14 08:53

A co takhle nakojit?

Příspěvek upraven 14.11.14 v 08:57

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.11.14 08:57

@teckaa kojit bohužel nemůžu - miminko se narodilo s rozstěpem měkkého a tvrdého patra a nedokáže tím pádem vůbec vytvořit podtlak a sát. Musíme krmit speciální habermanovou lahvičkou..

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.11.14 08:58

@Lussye ale mateřské mléko se v mikrovlnce ohřívat nesmí.. nebo to nemám vyjímečně řešit??

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 14.11.14 09:01

@janullka123 Ohřívej ve vodní lázni - vem si s sebou do termosky horkou vodu a misku, do které tu vodu naliješ, do té pak dáš kelímek nebo už přímo lahvičku s mlékem.
V restauraci nebo někde na cestách pak můžeš poprosit o horkou vodu z rychlovarné konvice.

teckaa
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 14.11.14 09:01

@janullka123 aha, tak to se omlouvam, nevedela jsem.. nezbyva nic jineho, nez treba v aute odstrikat a rovnou mu to dat, nez to vystydne zcela. jinak nevim :nevim:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 14.11.14 09:14
@janullka123 píše:
@Lussye ale mateřské mléko se v mikrovlnce ohřívat nesmí.. nebo to nemám vyjímečně řešit??

ach ták to já nevím :nevim: já občas jen příhřívala čaj, nebo pak příkrm. ani z jedním jsem problém neměla. ale prodávají i ohřívačky do auta.
 http://www.eandilek.cz/…com-do-auta/

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 14.11.14 09:26

Ohřát jednou, dvakrát v mw není takový hřích, nebála bych se, ale jinak není problém krmit neohřátým mlékem, postupně jsou tendence i v krmení umělinou, že se může podávat pokojovou teplotou. Já jsem nedonošence krmila právě neohřátým MM, co jsem odsávala mléko kamarádce, řešila to taky tak. Odsávala jsem vždy v intimču, kojím normoš na veřejnosti, problém nemám, ale s tou odsávačkou jsem to taky moc nedávala (v práci jsem odsávala v kuchyni, kolegyně si časem zvykly, že sedím s „dojičkou“). Šla bych si odsát do auta, bude-li možnost, nebo pokud je tam přebalovací místnost, tak tam… Mléko v pokojové teplotě vydrží bez problémů 24 hod.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 35 inzerátů 14.11.14 09:28

No nevím odstříkavala jsem tři měsíce, pak jsme přešli na UM a na výlety jsme nejezdili, jen na delší procházky, kdy jsem MM měla v termoobalu a odstříkala jsem až doma.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 14.11.14 09:31

@janullka123 Odstříkávala jsem akorát doma a v práci (zavřela jsem se do meetingovky). Na cestách bych asi využila auto (pokud bych byla autem), kojící místnosti případně nějakou slušnou toaletu.

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 14.11.14 09:39

@janullka123
A co ohřívačka do auta?

sofia3
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 14.11.14 09:40

Já odstrikam do několika lahvi dle počtu krmeni a mám ohrivacku do auta.

sofia3
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 14.11.14 09:41

Jo a MM se v mikrovlnce ohrivat nesmí.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 14.11.14 10:41
@sofia3 píše:
Jo a MM se v mikrovlnce ohrivat nesmí.

Jedna nebo dvě dávky za měsíc bych v mikrovlnce klidně ohřála - možná se tím zničí nějaké prospěšné látky… Pro jednou to mimino nezabije :nevim:
Ale nějak dlouhodobě samozřejmě ne.
A pořádně promíchat, ohřívá se to nerovnoměrně.
Případně bych na cestě krmila UM… :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >