Krmení stříkačkou a mateř. mlékem

131
15.10.05 21:49

Krmení stříkačkou a mateř. mlékem

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jestli mate nektera zkusenost s krmenim
materskym mlekem strikackou? V kurzu pro tehotne nam radili, ze pokud
semtam sverime mimiska manzelovi /prip. jinemu clenu rodiny/v dobe kojeni, tak si mame predem odstrikat mlicko a pak by mel manzel krmit
vyhradne strikackou ne lahvickou.

Jen si to bohuzel neumim predstavit v realite. Jak presne strikackou krmit?
Rada bych zacala chodit v sobotu na kurzy NJ a mam obavu, aby se mi tady
manzel nezhroutil a mala nehladovela.

PORADITE?

Nebo mam zavolat do Laktacni ligy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
15.10.05 22:12

Ahoj,

mně tak dokrmovali syna v porodnici. Je to celkem jednoduché. Pořídíš si co největší stříkačku, do ní natáhneš ohřáté mlíčko a pak mímu strčíš do pusy malíček bříškem nahoru a do koutku pusinky pomalu stříkáš mlíko. Nepíšeš, jak je dítě staré, myslím, že pokud jste rozpapaní, můžeš vyzkoušet i láhev od Aventu. My jsme ji na:,–(ili sice až v půl roce, ale i dál jsme kojili a myslím, že to na kojení negativní vliv nemělo.

Lasička a Matýsek 9 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
15.10.05 22:20

Ahoj Lucys,miminko si vezmeš do náručí(na jednu ruku) a druhou rukou držíš stříkačku.Vždycky hodně pomaličku mačkáš píst stříkačky a počkáš až to mimi spolkne.Jde to docela dobře.Různý popisy jsou na www.kojení.cz
Mě osobně se to líp dělá lžičkou.Ještě se dá krmit i kádinkou(nádobka s nálevkou)- vleje se trocha mlíčka do pusiny mimča a zase se počká jak polkne.
Snad jsem aspoň trochu pomohla KIRA+Aninka(3měsíce,2týdny a 3dny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.10.05 22:21

Ahoj s krmenim strikackou mam velke zkusenosti u starsi dcery, ktera v urcite fazi byla krmena pouze strikackou (kvuli nedonosenosti). Popsat jak se to dela jde stezi proste das ten zobacek od strikacky do pusiny a pomalinku stlacujes. Momentalne pres strikacku davam mladsi dcerce kazdy den „lek“ a bez problemu. Jinak jak se rika ze kojenemu diteti nesmis dat flasku tak ja kdyz jsem jeste kojila a potrebovala jsem odejit tak proste dostala flasu a prso si pak taky bez problemu vzala. Do laktacni ligy si klido zavolej, ja osobne tyto „instituce“ nemusim mam za to ze propagace kojeni je prilis velka a pak mamky co nemohou kojit z toho mivaji pocity menecennosti a jakesi neschopnosti se „poradne“ postarat o sve decko. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
15.10.05 22:22

Taky je šikovný pořídit si k tý stříkačce takovou hadičku (nevím, jak se to odborně jmenuje - na:,–(í se to na tu stříkačku). Je tenounká a měkká a můžeš ji dát do pusinky s tím malíčkem, takže mlíčko teče na patro a ne do koutku.

Karolinka a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.05 09:36

Verunka ma 3 tydny + 4 dny a krasne papame uz od 2.dne po porodu.
S kojenim jsme nikdy problem nemely, presto nechci s lahvickou /byt od Aventu/ zacinat.

S tou strikackou mam jen jednu malou zkusenost z porodnice, kdy jsme davali den po porodu cajovy prikrm. Vubec jsem prave nevedela, jak ten pistek tlacit, aby caj vytikal pomalu. Bud nevystriklo nic, nebo hodne.

Zkusime to asi s manzelem nanecisto, a pak uvidime, jak se to osvedci.

Koupili jsme strikacku 20 - neni prilis velka - myslim ten sosak?

Dekuji vsem za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
860
16.10.05 11:36

Ahoj,
já na začátku taky malou krmila stříkačkou asi týden - položíš si mimi na levou ruku (jako při chování) a zeshora dáš miminku do pusinky ukazováček tak, aby mohlo dudat a druhou ruku máš volnou, ve které držíš stříkačku, neměla by být moc naplněná, aby šla hezky a pomalu stlačovat. Konec stříkačky se dá miminku zasunout kamkoliv - do koutku nebo zeshora, aby mlíčko teklo na patro.
U nás to ale mělo celkem vliv na to, že malá když chce jentak dudat a uklidnit se, vyžaduje pouze můj prst, teď už si strká své prsty… dudlíka nechce ze žádnou cenu, ani nejlevnějšího obyčejného ani toho nejdražšího. Flašku jsem zkoušela teď nedávno(od Aventu), ale nechce ji taky ani omylem, nejraději má prso. Takže u nás vítězí přírodní materiály… a jsem zvědavá, jak jí na tu flašku naučím… :wink:

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
16.10.05 11:38

Lucys, 20 cítka stříkačka je ta správná.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.05 12:24

Ahoj,
ja si myslim, ze kdyz se malemu da jednou lahev „s dudlikem“, nic se nepokazi. V pripade, ze bys nechtela ani zkouset, tak ja jsem davala caj lzickou-v porodnici.
Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama