Krmení v noci tatínkem u kojeného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sara81321
Povídálka 12 příspěvků 30.05.19 19:53
Krmení v noci tatínkem u kojeného

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s následující situací. Mám teď 4.5 měsíční dítě, které je plně kojené, od jeho cca 7-8 měsíců bych od něj potřebovala být pracovně na 1-3× měsíčně odpoledne, večery a noci až do rána pryč (odpoledně-noční směna). Mléko můžu nechat doma odstříkané, už máme úspěšně vyzkoušeno večerní nakrmení tatínkem z flašky a poté uspání. Ale malý se zatím hodně v noci budí, jí cca každé 3 h, ale někdy i po 2 h, někdy asi nemá hlad, jen si cucne, uklidní a spí dál. A můj dotaz zní - má mu tatínek dát pokaždé ohřát mlíko a taky mu dát cucnout z flašky? Nebo jak? Jak to vlastně je u dětí na UM, to dodržujete daný odstup od posledního krmení a když se mimino budí mezitím, uklidníte ho jinak? Vím, že v té době už bude mít dítě příkrmy atd., ale pochybuju, že se dostaneme do situace, kdy prospí celou noc, abychom tohle nemuseli řešit…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 30.05.19 20:01

To je kus od kusu jinak a je to za čtyři měsíce to se všechno ještě mockrát změní

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 30.05.19 20:04

U UM je to celkem jednoduché. My to děláme tak, že jí ráno necháme vzbudit jak sama chce. A večer má jasně daný čas posledního krmení. Krmení mezitím jí rozpočítáme tak aby se v pravidelných intervalech vešlo mezi ty dvě časové období - od probuzení do usnutí. Vzhledem k tomu, že každý den vstává přibližně ve stejnou dobu, tak to vychází každý den na 3 - 3,5 hodiny mezi krmeními. Jen jednou se vzbudila ve tři ráno, tak jsem jí dala půl dávky, aby se zklidnila a spalo se dál. :nevim:

Aduš8
Závislačka 4849 příspěvků 30.05.19 20:05

Přemýšlím nad tou samou situací, naštěstí půjde o kojení přes den. Ale já půjdu na 5 směn v měsíci od 4.měsíce malé. Prostě to zkusím, nic jiného mi nezbyde. Mléko odstříkám a uvidíme, co bude…

Helca83
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 30.05.19 20:10

V 8-mi mesicich uz se nemusi tolik budit a dbat na kratke intervaly, ale nektere deti naopak spi hur… my jsme treba ohrali mlicko jen jednou a kdyz to nevypil cele, nechali jsme ho termotasce vlazne, aby syn mohl popijet jak potreboval a nemuseli jsme stale ohrivat, fakt je ze to bylo v zime, pres leto bych se bala…

Muzete davat jednou MM a jednou UM, jedna davka MM asi vadit nebude, pokud diteti nebude vadit jina chut. Nekdo uz v tu dobu dava i studeny caj nebo vodu a odnaucuje na mlicko, nam tedy syn vypije za noc 2× 150 ml UM i v roce a pul :D

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7183 příspěvků 30.05.19 20:25

@Sara81321 a tatínek ráno pojede do práce po prokrmené noci? No nevím, moje dcera se budila na UM a to docela často a docela dlouho - přesně už si nepamatuju, ale 3-4× za noc to bylo

Sashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 30.05.19 20:36

V osmi měsících se syn budil na mlíčko jednou, maximálně dvakrát za noc. Pil odstříkané MM, z prsa nechtěl. V té době už bude mít i příkrmy, tak bych to řešila až v tu dobu.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 30.05.19 20:40

@stinga tak to zakladatelka neřeší a ani to není naše starost, ne?

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7183 příspěvků 30.05.19 20:41
@Sashie píše:
@stinga tak to zakladatelka neřeší a ani to není naše starost, ne?

ježiš, tak promiň, že mě napadla otázka, už to nikdy neudělám, paní učitelko

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7183 příspěvků 30.05.19 20:42
@Sashie píše:
V osmi měsících se syn budil na mlíčko jednou, maximálně dvakrát za noc. Pil odstříkané MM, z prsa nechtěl. V té době už bude mít i příkrmy, tak bych to řešila až v tu dobu.

a když už, proč píšeš o příkrmech? na to se zakladatelka taky neptala, a v noci se příkrmy nejí

Sashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 30.05.19 21:40

@stinga ale jí se přes den a tím se celkově změní stravovací návyky dítěte, i jeho potřeba jíst. V okamžiku kdy malý měl navečer rýžovou kaši, tak přestal vstávat po třech hodinách a chtěl mlíčko jednou, max dvakrát. A otázka tě napadnout samozřejmě může, ale mně zase může napadnout, že ti do toho nic není, ne? Předpokládám, že zakladatelka i její manžel jsou dostatečně svéprávní a tohle si promysleli. Navíc - ty nefunguješ po celé probdělé noci u dítěte? :lol: Já bych si po tom co k němu několikrát vstanu šla odpočinout do práce celkem ráda. Je to fuška, ale jiná a člověk má aspoň změnu :jazyk:

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 30.05.19 21:58
@Sashie píše:
@stinga ale jí se přes den a tím se celkově změní stravovací návyky dítěte, i jeho potřeba jíst. V okamžiku kdy malý měl navečer rýžovou kaši, tak přestal vstávat po třech hodinách a chtěl mlíčko jednou, max dvakrát.

Tak nas maly dvouletak, stale kojeny, se i po zavedeni prikrmu, i ted, kdyz normalne ji 5× denne, budi v prumeru 5× za noc. A nutno rict, ze vzdy skutecne MM pije, nikdy „neduda“, a to at se naveceri sebevic. Cili ano, stravovaci navyky se zmeni, ale to neznamena, ze prospi celou noc.

Kazde dite je jine a pockala bych do toho okamziku, kdy to u zakladatelky bude aktualni. Treba bude mit stesti a prcek bude spac :mavam:

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7183 příspěvků 30.05.19 22:23

@Sashie ale ty mně nemáš co peskovat, že mi po něčem nic není, je to DISKUSE, a tobě zas nic není po tom, co já se ptám zakladatelky a ano, zakladatelka má právo mi napsat, že mi do toho nic není
a že tvé dítě se po příkrmu přestalo budit, neznamená, že to tak mají všechny děti, děti nejsou stroje

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 30.05.19 22:36

Ja mela prvni na UM, ve 4 mesicich ho uz hlidala jednou tydne moje mamka a ja jezdila na cely den do kancelare. V 8m uz u ni prespaval a vstaval tak jednou asi. Ted mam 10 m zavislacku na prsu, kojim 2-3× v noci a je vzhuru tak 5×. Takze planovat si clovek muze, ale ty deti si to stejne udelaji po svem:-) Jinak ja nemam problem vymenit kojeni za davku UM, ale v noci je to spis o uklidneni nez o hladu.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 30.05.19 22:52

@Elessa proto jsem i psala, že bych to řešila až v tu dobu. Já se spaním celou noc ještě dlouho nepočítám, i když má už UM. Kamarádce spí dcera od narození celou noc, budila se jen když ji zlobily zuby. Můžu jenom tiše závidět :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama