Krosna na dítě, Deuter, jaká?

228
25.10.20 10:46

krosna na dítě, Deuter, jaká?

Ahoj, chceme pořídit krosnu na dítě… zatím nejvíc se mi zamlouvá Deuter, musím vyzkoušet, ale nemám možnost jet do nějakého velkého obchodu, kde jich mají plno.. takže pojedu spíš cíleně nebo objednám z netu a budu doufat/vyměním… ve většině recenzí i tady na emiminu je doporučována Deuter III… ale jsou to staré diskuze a už se asi neprodává…? Dnes jsou v nabídce nějaké Midnight, maron atd… je tu někdo kdo by doporučil některý z aktuálních modelů? Díky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3988
25.10.20 10:58

Neporadím, nicméně mám od Deuteru několik batohů a jsem s nimi maximálně spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
25.10.20 11:11

S Deuterem neporadím, ale mohu maximálně doporučit Corazone. Odnosila nám tři děti (i 15 kg slečnu) a zcela bez problémů. Pěkně sedí na zádech. Vřele doporučuji a je to český výrobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
25.10.20 11:25

Bella13 Díky, kouknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8766
25.10.20 11:50

Krosnu jsme měli Corazon, celkem spokojenost, kamarádi měli Deuter III, ta byla o třídu lepší (ale také o dost dražší). Já dám jen námět na zamyšlení. Krosnu jsme používali rok, pak už to bylo natolik těžké, že já jsem ji neunesla mohl nosit jen chlap a i ten se vzpouzel (vlastně jen do 1,5 roku dítěte). Nakonec jsme do 4 let a na druhé dítě vlastně pořád využívali nosítko Manduca. Ono tím, jak má těžiště hned na zádech, tak uneseš dvojnásobek a nebolí hřbet. Já jsem nesla dítě, manžel batoh s věcmi. Po Tatrách jsem v ní poponášela ještě 4,5 leté cca 20ti kilové dítě, když v půli tůry nemohlo ;)
Ale zase dvoumetrový statný kamarád tahal dítě v krosně pořád a byl spokojený.
Takže za mě rozmyslet, jestli máš ke krosně i zdatného nosiče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
685
25.10.20 12:04

@Eva.asdfghjkl krosnu zadnou, radeji zkus nositko, ergonomicke, doporucim web zkusnositko.cz prosim nezatracuj hned muj komentar a zkus si zjistit vic infa. Nejsem eko bio matka co chodi bosa atd, ale zkus na to jen mrknout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
25.10.20 12:21

@Eva.asdfghjkl taky corazon panda. Máme od nich batohy a sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
25.10.20 13:44

No tak mi asi patříme k těm zdatným nosičům :-). Protože jsme v krosně měli vždy i jídlo a pití na celý den + náhradní oblečení. A musela jsem nosit já i manžel (máme dvojčata). Mne tedy záda z té krosny neboleli (ale jsem zvyklá nosit na tůry těžký batoh). Manžel je nosil v krosně ještě cca 4 letech, když se potřebovali vyspat. My ji využili hojně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
25.10.20 14:05

Satkove nositko, krosnu ne. Mrkni na fb na Nosíme děti, tam ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
25.10.20 14:16

Nosítko nechci, chodívám i sama a potřebuju někam dát věci. Resp. nosítko mám, na kratší vzdálenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
25.10.20 17:11

Máme Corazon Panda a jsme spokojení. Dobře sedí na zádech, je tam prostor na věci, možnost doplňků, navíc český výrobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
25.10.20 17:12

A doporučuji třmeny na nohy - nevybavím si teď, jestli je to v základní výbavě nebo bylo potřeba je dokoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
25.10.20 18:17

Díky všem, Corazon i jako český výrobek mě zaujal a objednala jsem. I se třmeny - je to doplněk. :kytka: :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
26.10.20 15:02

Ahoj, taky přispěji se názorem do diskuze. Máme Deuter II i Manducu. Nosítko je super, když jdu s malou sama, unesu i pití a náhradní oblečení. K Manduce bych musela ještě nést batoh, v případě naší dvouleté dcerky, bych nesla batoh vepředu na břiše, nic příjemného. S nosítkem v pohodě ujdu i 20 km a to nejsem nijak zdatný turista. V Manduce se mi potí záda jak mám dítko přímo na sobě a cítím každý jeho pohyb. S nosítkem ne. Takže Manducu používám jenom tam, kde jde dcerka většinu cesty sama a potřebuje jenom poponést, spíš mám Manducu jako zálohu.
Deuter II máme proto, že je nižší a lehčí než Deuter III, ani já ani manžel nejsme moc vysocí. Zkoušeli jsme ještě nosítko Osprey, ale nevyhovovalo nám. Jsme prostě zvyklí na Deuter, máme od nich i různé batohy a za mě jsou velice kvalitní a vydrží opravdu hodně. Nabízí i náhradní spony a další doplňky.
Corazon Panda mi přijde vzhledově hodně stejné jako Deuter, ovšem netuším jak je to s materiály.
A ještě dodám, že nosítko jsme kupovali použité na bazaru za polovinu běžné ceny a používání na něm nebylo a není znát, snad jenom lehce odřené kovové části. Třímnky u našeho modelu byly, ale dají se dokoupit zvlášť. Když v nich dítko vydrží mít nožičky, nebolí ho tak, protože se neodkrvují, ovšem naše slečna si je sundává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama