Kroucená vrba - jak ji pokácet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hrdas
Kecalka 300 příspěvků 10.01.19 10:37
Kroucená vrba

M ěla bych takovou prosbu, máme na zahradě velkou kroucenou vrbu. Vím, že je to živel, roste snad všude a hdoně rychle. Ale asi 30cm nad zemí máme napadený kmen, bojíme se, aby se neskácela k sousedům a tak i když litujeme, ji manžel pokácí. Ale já mám názor, že kdyby ji uřízl třeba 10cm nad zemí, že zase obroste, manžel ji chce vyndat celou i s kmenem, že růst nezačne…nemáte s tím někdo zkušenost?
 díky

Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 10.01.19 10:50

Vykopat kořeny nebude jen tak, ještě tam manžel rád nechá 10 cm nad zemí :mrgreen: . Zkušenost nemám, ale věřím, že obrazi. Šla bych do toho. Vykopat to může vždycky, jestli se mu chce :mrgreen: .

hrdas
Kecalka 300 příspěvků 10.01.19 10:58

@pedigka díkys, já mu to taky tvrdím, tak snad dá na rady jiných :potlesk: . Jinak ještě jsem se chtla přeptat na tip ,jak ukončit záhon s kůrou a různými stromky? Aby to nějak vypadalo…

luccifera
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 10.01.19 10:58

Kamosce nevymladil kmen, ale urizni vetevku, hod do vody a zakoreni:)

Mičule
Kelišová 5735 příspěvků 10.01.19 11:18

@hrdas vrba je neskutečný plevel. Pokud je kořen v pořádku tak bych řekla, že obrazí. Otazka je, jak to bude vypadat? :think:
My ořezali kroucenou vrbu letos na podzim, (stínila a bouchala při větru o garáž) nechali jen kmen cca 1,80m. A jestě než začalo mrznout rašila.
U potoka se přeci dycky vrby udržovaly na „babky“. U kořene jen to sice hodně radikální, ale myslím si, že to přežije.

meduzza
Echt Kelišová 8751 příspěvků 10.01.19 12:15
@hrdas píše:
M ěla bych takovou prosbu, máme na zahradě velkou kroucenou vrbu. Vím, že je to živel, roste snad všude a hdoně rychle. Ale asi 30cm nad zemí máme napadený kmen, bojíme se, aby se neskácela k sousedům a tak i když litujeme, ji manžel pokácí. Ale já mám názor, že kdyby ji uřízl třeba 10cm nad zemí, že zase obroste, manžel ji chce vyndat celou i s kmenem, že růst nezačne…nemáte s tím někdo zkušenost?
díky

Chodím kolem místa, kde stávala stará velká vrba. Uřízli jí, nechali jen nízký pařez. Kmen byl uvnitř dutý, je dutý i ten pařez a přesto obrostla. Pár let to trvalo, dnes má nová výšku cca 1,6 m :) .

hrdas
Kecalka 300 příspěvků 10.01.19 12:20

@meduzza díky, tak to zkusíme asi uříznout a uvidíme :-)

Origamia
Kecalka 176 příspěvků 10.01.19 12:24

Obrazí stopro ;)

Jassmina
Povídálka 49 příspěvků 15.01.19 11:53

@luccifera dobrý tip ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >