Kroupové rizoto s květákem podle Vaňka recept

182
7.4.21 16:11

Kroupové rizoto s květákem podle Vaňka recept

Holky pomoc, kdysi jsem vařila podle jedné z knih tuším Snadno a rychle od Vaňka kroupove rizoto s opecenym květákem, ale za boha ten recept nemůžu najít, část mít kuchařek mám rozpujcovano a v těch, co mám doma, to není. Nemáte ho některá v kucharce od Vaňka? Moc dkeuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16485
7.4.21 16:35

Konkrétní recet nemám, ale bude to jako jiná kroupota

Střední krupky propláchni, a namoč do studené vody přes noc, malé krupky můžeš vzít rovnou. 80 g na porci

Nasekej květák na malý růžičky, dej ho do misky, posol, popepři a zakápni olivovým olejem - zamíchej, aby všechny růžičky byly ochucené. Rozehřej troubu na 220° C, květák rozprostři na plech tak aby byl v jedné vrstvě a v troubě peč 15-20 minut, aby na něm vznikly hnědé kousky - ty jsou nejlepší.

Když dáš do trouby květák, tak na másle orestuj cibulku a česnek, přidej slit ékroupy a chvíli je restuj, aby se každá krupka obalila horkým tukem. Podlej deckou bílého víno, nech to vypařit. Podlej deckou horkého kuřecího či zeleninového vývaru, dobré bude i třeba miso, míchej kroupami a nech to většinou odpoařit, přidej další desku vývaru, míchej kroupami toto opakuj následujících 15-20 minut, dokud nemáš kroupy měkké a z vývaru pěknou krémovou omáčku.

NA čtyři porce toho vývaru budeš ppotřebovat tak litr.

Pokud se ti nechce péct květák (ale fakt to za to stojí), tak zhruba po 10 minutách vaření krup, přidej nasekaný květák rovnou do hrnce kde děláš kroupoto a vař až budou kroupy a květák měkké. Další varianta je předem opéct ten květák na malé kousky na másle, ale přijde mi fakt jednodušší to upéct v té troubě. Podstatné je nebát se opéct to až tam budou hnědé kousky - jsou na tom to nejlepší.

Pokud pečeš, přimíchej opečený květák do rizota. Vypni oheň a do směsi krup s květákem přidej nastrouhaný parmazán a ještě kus másla, míchej, aby se rozpustily a necht to ještě tak 5 minut stát. Pak do toho můžeš přidat třeba petržlku, nebo pažitku, jestli to chceš mít trošku barevnější.

A já jdu koupit květák, na tohle jsem fakt dostala chuť :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16485
7.4.21 16:40

A tady ty krouppy nedělají jako rissoto (tedy to usilovné míchání aby se uvolnil škorb a redukce vývaru), ale jako pilav, tedy jen opečou na tuku a nechají uvařit ve vývaru - stejně jako dušenou rýži a pak přidají kěták.

https://www.fromachefskitchen.com/…arley-pilaf/

a vsadím se, že ten Vaňkův recept bude nápandě podobný tomuhle :-D

https://cooking.nytimes.com/…and-red-wine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat