kroutí se při kojení, pouští prso.....

129
13.12.05 20:00

kroutí se při kojení, pouští prso.....

Ahoj holčiny,
tak píšu za mojí kamarádku, která má problémy se svým skoro dvouměsíčním miminkem.
Miminko je hodně uplakané, asi prdíky, ale trápí jí hlavně to, že při kojení se mimčo pouští a pláče. Teď se přidala zelená stolička.
Tak to trvá asi od druhého týdne od narození.
Dle doktorky kojí správně a mimčo přibývá na váze.
Nevíte čím by to mohlo být? Maminka už je dost utahaná a neodpočine si, protože má ještě dvouletého caparta :D
Dík moc za rady.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

65
13.12.05 20:48

ahoj Alco,
my meli uplne to same. Mala se mi kroutila u prsa od narozeni az do 6.mesicu, kdy jsem prestala kojit. Nevedela jsem si rady, protoze pribirala krasne, ale to kojeni bylo utrpeni pro malou i pro mne. Stale plakala, poustela se a porad dokolecka. Lekar nam dokonce udelal i sono briska a vse bylo v poradku. Takze moje rada zni, vydrzet!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
13.12.05 20:56

Alčo,
pokud dr.zkontrolovala a řekla že je vše správně,tak se neboj.Můžou za to na 90% prdíky a ty způsobují i tu zelenou stoličku.

Vydržte,ono to za chvíli přejde!!!

Gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
13.12.05 20:59

Ahoj,
u nás to bylo totéž, mohu poradit jen ať to vydrží, časem se to trošku zlepšuje. Teď je malému 7,5m a už to je skoro dobrý.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
13.12.05 21:48

pozor na alergii

Ahojky,k tomu není v podstatě co dodat.Už to řekli holky přede mnou.Pozor ale někdy tyto problémy způsobuje bílkovina kravského mléka která je hodně agresivní a do mm se dostává ze stravy matky.Způsobuje bolestivé nadýmání a zelené stoličky.Pozor na to tmavě zelená(špenátová stolice je příznakem kataru a není normální)světle zelená je v normě.Mám s tímto veliké zkušenosti.Od 6týdne měl malej tyto potížea chodili jsme do gastroporadny.Pokud by tyto problémy přetrvávaly i když mimi prospívá doporučila bych zkusit odběr krve na vyloučení alergie.Měj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.12.05 22:05

...

Ahojky,

možná už to někdo zmínil, ale když miminko hodně hltavě saje (klasický problém našeho Pavlíka tak do 4.měsíců), je možné, že se naloká vzduchu a pak ho to tlačí a proto se pouští. :roll:

Pomáhá (teda pokud to nejsou prdíky nebo koliky různého druhu) nechat mimčo odříhnout i během kojení. Mně se to zdálo být jako nepravděpodobné ale hodněkrát nám to pomohlo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
13.12.05 22:15

Alčo,
máme stejný problém,začalo to ve dvou měsících a dodnes to holčička často dělá :twisted: .
Pokud kamarádce miminko prospívá,tak ať vydrží,některé děti to bohužel dělají,dokud jsou kojeny.
Já sama už jsem kvůli tomu často chtěla kojení vzdát,ale zatím jsem vydržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
14.12.05 00:24

Ahoj,
priciny mozu byt rozne… mozno by si mohla napisat viac.

• uz to tu spominala Petula - mozno si chce odgrgnut . Vtedy nech kasmoska skusit prerusit kojo, nechat odgrgnut a prilozit znova
  • slaby spustaci reflex - dietatko zuri, ze sa mu slabo spustilo mliecko (slabo tecie). Treba skusit pred kojenim v predklone povytriasat prsia :roll: (toto som citala), alebo si ich aspon nahriat (sprcha, teply uterak), pocas kojenia prsia striedat, docieli sa tym, ze sa z jedneho prsnika pusti mliecko viackrat. Inak mne sa spustanie pomahalo aj to, ze som si vyslovene v duchu hovorila „tec, mliecko, tec“. V podstate som takto aplikovala znamu radu „sustred sa plne na kojenie“. Viem, znie to srandovne, ale sranda je, ze to fungovalo! :P
  • prisilny spustaci reflex - dietatko nestiha prehltat mliecko, lebo prisilno tecie. Spozna sa to podla toho, ze mu vidno v kutikoch ust mliecko, ked sa odtiahne z bradavky striekaju prudiky mlieka a dietatko sa zakuckava. Treba kojit v zaklone, resp. lahnut si na chrbat a dietatko si polozit na seba, pripadne mu rukou podopierat hlavku:
    http://www.borstvoeding.com/…opderug2.jpg /> http://www.borstvoeding.com/…/opderug.jpg /> Mne sa toto riesenie zdalo komplikovane, Danko nebol rad na brusku, tak som chvilku pockala, kym ten najvacsi prud prestane a az potom prilozila. V poradni mi radili aj odstriekat trochu mlieka, ale kratke cakanie mi prislo lepsie nez maturovat s odsavackou :roll:
  • nepokoj alebo nepohodlie mamicky - treba si najst polohu, v ktorej sa bude kamoska citit pohodlne, vela zien uprednostnuje kojit v lahu na boku, chrbat podoprety vankusom (ci lepsie vankusmi), pripadne podopriet chrbat aj dietatku. Dobre je dat si tricko uplne dolu, aby dietatko mohlo ruckami hladkat mamicku po holej kozi, pripadne vyzliect dietatko do plienky, aby sa kozou dotykalo matky. Ten kontakt je dolezity.
  • rastovy spurt . Ten byva okolo 3m, ale kludne moze byt aj skor ci neskor. Dietatko ma prechodne menej mliecka, pretoze jeho naroky sa stupnuju, len prsniky mamicky na to este nestihli zareagovat. Vtedy treba klasicky prikladat casto (a aj v noci), aby sa urobilo viac mliecka (3 dni to zvycajne spravia)
    Co este moze pomoct - ako som pisala, vela kontaktu koza na kozu, odporuca sa aj kojit do pol pasa vyzlecena, ak je zima, treba sa prikryt dekou, alebo perinou. Ak dietatko pije v noci v pohode, len cez den robi strajky, treba to vyuzit, kojit hlavne v noci, cez den, ak sa da, kojit niekde, kde je tma alebo miestnost je nezaujimava, aby dietatko nic nerozptylovalo. Tiez, ak moze, nech sa vybodne na domacnost, nech zalezie s dietatkom do postele (napr. cez vikend), nech sa mojkaju a koja a koja a koja. Kojenie musi byt prijemne, takto sa tomu da pomoct.
  • Odporucam este popatrat, ci sa neudiala nejaka zmena , co mohla dietatko vyviest z miery - ina strava mamicky,novy sprchovy gel, sprej, zmena ritualov, …
    Nech skusi kamaratka popatrat po pricinach aj pomocou odpovede laktacnej poradkyne tu:
    http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…

Zelena stolica je znakom toho, ze dietako pije vela predneho mliecka. Nech kamoska skusi, ak pri kojeni strieda prsniky, prestriedat ich niekolkokrat, aby dietatko pilo aj zadne mliecko. V podstate treba aspon jeden prsnik vypit „do dna“, aby dietatko nepilo len predne mliecko.
Niekedy sa stava aj to, ze stolica jednoducho v plienke zoxiduje a ma zelenu farbu :?

Velmi silno drzim palce, viem ake je to tazke, aj Danik mal taketo obdobie, vydrzali sme to, casom sa to zlepsilo. Daj vediet, ako kamoska dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
14.12.05 14:08

Všem moc dík za rady. Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sheenaa
30.6.12 07:08

Ahoj Vsem :) Nas malej se u kojeni také často kroutí, pouští se prsu a v zapeti se ho zas chytá, nevěděla jsem z počátku čím to je a byl to **růstový spurt ** ten jsme měli v šesti týdnech, ted je nám osm týdnů, spurt nás přešel a pokud to maly u kojeni zase dělá, tak si ho prilozim na hruď on si během kojeni vždy krásně odrihne a pak bumba bez problémů dál ;) hlavně vydržet!!! :P

• Nahlásit
  • Citovat
687
30.6.12 14:41

Ahojky, tak já mám doma 8 týdenního chlapečka a asi od 5 týdne se mi po 5 minutách kojení začne kroutit a pouští bradavku a hned ji hledá. NEPLAČE ale u toho. Přijde mi to, jako by nechtěl, aby teklo mléko, ale chce jen žužlat. Jakmile ho dám odgrcnout, zabrečí a hned přestane. Prdíky to nebudou. Málo mléka nebo moc taky ne, to by přece nedlal až po 5 minutách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sheenaa
1.7.12 16:28

My máme doma taky osm týdnů starého chlapečka :-) Da se říct, že při kojeni mi to obcas dělá taky, prvních pár minut saje krásně a pak se pouští, následně zas chytá a to celé dokola.. ale jak píšeš ty, neplace u toho, někdy pije hezky a někdy takto.. kdyz mi ale takhle pije, tak si myslím jestli to nejsou třeba prdiky a nebo ho vezmu a odrihnu.
Resi to hodně maminek, ale co vím, tak snad by to po tech třech měsících mělo přejít, to už jsou miminka prý schopny napít se za deset minut a jsou spokojeni :-) tak doufám ze to tak snad bude, jinak ted ho mam u prsa někdy i 40 minut a to je hrůza. Musime to hold vydržet :-) preji preji pevné nervy. Stává se ti někdy že malého prebalis, nakrmis, vis ze je hezky odrihnuty, vyprdeny, ale presto neskutečné pláče, když ho dám do postylky?? Me se to stává docela často a pak nevim co mu je a jak mu pomoci..

• Nahlásit
  • Citovat
687
1.7.12 19:10
@sheenaa píše:
My máme doma taky osm týdnů starého chlapečka :-) Da se říct, že při kojeni mi to obcas dělá taky, prvních pár minut saje krásně a pak se pouští, následně zas chytá a to celé dokola.. ale jak píšeš ty, neplace u toho, někdy pije hezky a někdy takto.. kdyz mi ale takhle pije, tak si myslím jestli to nejsou třeba prdiky a nebo ho vezmu a odrihnu.
Resi to hodně maminek, ale co vím, tak snad by to po tech třech měsících mělo přejít, to už jsou miminka prý schopny napít se za deset minut a jsou spokojeni :-) tak doufám ze to tak snad bude, jinak ted ho mam u prsa někdy i 40 minut a to je hrůza. Musime to hold vydržet :-) preji preji pevné nervy. Stává se ti někdy že malého prebalis, nakrmis, vis ze je hezky odrihnuty, vyprdeny, ale presto neskutečné pláče, když ho dám do postylky?? Me se to stává docela často a pak nevim co mu je a jak mu pomoci..

Já kojím max.10 minut, doktorka říkala, že potřebnou dávku vypije už během 5-7 minut, takže dýl nekojím.
Jinak že plače, když ho dáš do postýlky??našemu stačí, že ho jen položím na rukách vodorovně, že po dám ležet a už ječí. Nasnáší ba přímo nenávidí!!!polohu na zádech. Na břichu taky moc ne, spíš bok, ale úplně nej nej na rukách :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama