Krteček, Pastelka, Maceška - miniškolky Brno

5847
31.7.15 12:41

Krteček, Pastelka, Maceška - miniškolky Brno

Jaká je tam aktuální situace? Doporučily byste nebo ne?
Jak se k dětem chovají, jak je hlídají?

Mám možnost jít na brigádu a ráda bych občas využila hlídání dcery 20měs v miniškoličce.
(když bude mít manžel volno, tak bude hlídat doma on)

První den ji tam chci dát jen na hodinku, abych věděla jak si bude vést, jestli nebude plakat, jak se jí bude líbit v kolektivu a s učitelkama (prostě hodinku beze mě nebo manžela).
Poté bych ji mohla dát na dýl. Ráda bych postupně, aby si zvykla na toto prostředí bez rodičů. Nevím ještě jak bude reagovat když tam nebudu.

Jinak jsme rok chodily do kroužku do Pastelky a bylo to super, udělala mi úžasné pokroky a zjistila jsem, že je to velmi společenské děvčátko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7064
31.7.15 12:49

@zvědavá borůvka Nemám zkušenost ani z jednou tebou zmíněných, ale syna dávám od 16 měsíců jednou týdně do jesliček Betynka (mají v Brně tři pobočky) a jsem velmi spokojená, syn taky, chodí tam rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 12:54

A Pastelacek by ti nestacil? Kdyz jste zvykle na Pastelku. Jen to myslim neni kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
31.7.15 13:52

@slivovicka
Ten je od dvou let, stejně tak ta Maceška. Toho Krtečka mám aspoň skoro hned u baráku.

Jsem se dívala na facebook toho Krtečka a nelíbí se mi ty procházky venku u staveniště (staví se tu byty) a u kolejí u šalin a tak…

Co když učitelce nějaké dítě někam uteče nebo něco? To nestihne včas zastavit.
Kdyby je měla aspoň na provázku, takový ten co se ho prcci drží.
:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
31.7.15 13:57

@Hoa Mai
Jsem teď dívala a je to strašně daleko. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
31.7.15 14:42

Já jsem z Líšně (což ty asi taky) a syn je od 15 měsíců v Maloušcích. Chválím, kudy chodím, líp jsme vybrat nemohli. Je to v Zábrdovicích u Vojenské nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
31.7.15 14:50

Tady najdete bakalářku, ve které je přehled všech jesliček v Brně. Srovnání cen, otvírací doby atp. Velice užitečné.
http://is.muni.cz/…62558/fss_b/
My máme zkušenosti z Montessori jesliček na Zábrdovické http://malousci.cz/ a byli jsme absolutně spokojeni, především díky přístupu učitelek a otevřenosti paní ředitelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
31.7.15 14:51
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
31.7.15 14:52

Syn je tam tedy v té montessori třídě, ne v maloušcích, ale podle ředitelky ten rozdíl na začátku loňského roku zrušili a obě třícy jsou montessori. jen jim pro pořádek a odlišení stále říkají „maloušci“ a montessori"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7064
31.7.15 15:09
@zvědavá borůvka píše:
@Hoa Mai
Jsem teď dívala a je to strašně daleko. :?

Aha, já myslela, že mají pobočku i v Líšni :nevim:. My chodíme do centra a kamarádky prtě do Řečkovic, i oni jsou moc spokojení. Ale pro vás je to šíleně z ruky, to máš pravdu.

@luuuca9 Ha, zajímavé, tu práci si ráda přečtu. Teď tu zrovna byla diskuze na téma jak jsou jesle k ničemu a dítě poznamenají, tak jsem zvědavá, k čemu došly hlavy študované :-D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
31.7.15 15:23

@Hoa Mai Kde byla taková diskuse?

Ta práce neřeší prospěšnost nebo škodlivost, jen srovnává možnosti v Brně. Jinak mýty o péči o děti do tří let vyvrací zajímavá knížka Péče o nejmenší: Boření mýtů. Dost jsem se u toho i zasmála. http://www.slon-knihy.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7064
31.7.15 16:28

@luuuca9 díky, po knížce se mrknu
diskuze zde: https://www.emimino.cz/…e-16-232912/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
1.8.15 15:10

Holky děkuji za tipy, nakonec jsem došla k závěru, že vzdálenost ani tak nevadí. Hlavně, že je to dobrá školička :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
28.8.15 21:57

@jessikka @luuuca9

Budu dávat dceru do montessori/maloušků na jeden den v týdnu. :palec:

Mám hlavně obavy, jak bude snášet první den. :?
Přece je jen maličká (21 měsíců), byla bych raději aby ten první den tam byla krátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11334
28.8.15 22:08

Vynikající volba.
Který den to bude? A bude chodit do ktré třídy? ptám se, jestli se tam potká s mým synem :-)
Uvidíš, že se jí bude líbit a ty budeš školkou nadšená. My se stěhujeme pryč, takže budeme končit a bojím se, že podobnou školku už nenajdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama