Kruh kolem krku a jaké plavky pro miminko?

27.3.17 15:47

Kruh kolem krku a jaké plavky pro miminko?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na dvě věci.

1. máte prosím někdo zkušenost s kruhem kolem krku u kojenců? ****
  1. prosím jaké byste mi doporučili plavečky? Chtěla bych začít chodit na plavání s 6 měsíčním mimčem :)

Děkuji. :kytka:

edit admin - odstraněn odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
27.3.17 15:59

Kruh kolem krku mi přijde jako totální hovadina. Měli jsme přímo baby ring a letěl. Ale třeba známí jsou s ním fakt spokojeni, takže to budeš muset asi vyzkoušet. Na dceru jsmě měli kruh do, kterého jsme ji posadili. A pak měla plovací plenu a na to jednodilné klasické plavky.

Příspěvek upraven 27.03.17 v 16:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
27.3.17 16:00

Kruh kolem krku jsem male poridila, kdyz mela rok. Vubec si ho nechtela nechat nasadit. Nastesti jsme jej vyuzili pro starsi dcerku, u ni fungoval bajecne. Plavecky mely holky kdyz byly male takoveto : mely kratke rukavky a kratke nohavicky, se zipem od krcku pod brisko, vypadaly jako letni neopren nebo jak se to jmenuje… dala bych sem fotku, ale nevim, zda to zvladnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
27.3.17 16:01

Ten kruh máme a byl k ničemu.
Plavečky si kup přímo na plavču, oni tam mají ty, které se jim na dětech osvědčily. My máme u nás na plavču Imse Vimse - takové kalhotky se zátěrem na boku zapínací na dva plastové druky, mají spoustu různých barev a motivů pro kluky i holčičky. Chodíme také od začátku a už máme asi třetí nebo čtvrtou velikost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
27.3.17 16:02
@Šarlota4 píše:
Kruh mi přijde jako totální hovadina. Měli jsme baby ring a letěl. Ale třeba známí jsou s ním fakt spokojeni, takže to budeš muset asi vyzkoušet. Na dceru jsmě měli kruh do, kterého jsme ji posadili. A pak měla plovací plenu a na to jednodilné klasické plavky.

Ale zakladatelka myslela ten baby ring, jen napsala kruh… ja tomu taky rikam kruh kolem krku, ale je to ten baby ring

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
27.3.17 16:08

Fotka plavecek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
27.3.17 16:31

Na plavání bych koupila plenky do vody- přijdou mi lepší než plavky pro kojence. Kruh kolem krku se myslím na plaváních miminek ani nepoužívá, nebo pokud ano, tak pro úplná miminka, ne 6 měsíční dítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
27.3.17 16:46

Kruh na krk bych nekupovala stejne ho na kurzu nevyuzijes a navic je to pro to dite neprirozeny a ani pres nej nevidi.. na prvni kurz plavani jsem koupia v dm balik plen do vody za 119 kc hned po lekci plenku vyhodis.. Nekdy dokonce nabizeji asi za 25 kc plenku primo v satnach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
27.3.17 16:47

Plenky do vody jsou na plavání k ničemu. Nacucají vodu a jsou strašně velké a těžké, táhnou dítě dolů a dost omezují pohyb. Instruktorky to většinou nerady vidí.
Kruhy kolem krku se na plavčo v kurzech nepoužívají, mimčo celou dobu drží ve vodě maminka. A na doma je to nepraktické, musíš mít opravdu plnou vanu vody, aby to k něčemu bylo, protože tomu dítku trčí nad hladinou akorát hlavička s kruhem, zbytek tělíčka „visí“ ve vodě dolů. Když se dítě dostane do jiné polohy, tak hrozí, že se hlavička dostane pod vodu a sama se nad hladinu už nedostane. Takže rozhodně to nezaručí bezpečí miminka.
Nejlepší je napustit minimum vody do vany nebo do bazénku (mám radši, má měkké dno a okraje), nechat dítě volně cákat. A dle instrukcí na plavču miminku polévat hlavičku vodou, aby se pak později naučilo potápět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
27.3.17 16:48
@Michalka80 píše:
Ale zakladatelka myslela ten baby ring, jen napsala kruh… ja tomu taky rikam kruh kolem krku, ale je to ten baby ring

Vždyt píšu, že letěl :nevim: na začátku věty píšu kruh a pak jsem jen dodala, který jsme měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
27.3.17 17:23

Koupila jsem baby ring pro mladsiho a spokojenost uzasna! Od narozeni mel hruzu z koupani, od toho dne uplny obrat, vodu a koupani miluje, pouzivali jsme asi 2mes a nedam na nej dopustit :dance:
Plavky jsem neresila, meli jsme koupaci pleny a neni pravda ze cucaji vodu a tahnou miminko ke dnu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
27.3.17 18:11

Kruh jsou vyhozene penize, pro 6 mesicni uz totalne, pri pohybu si dite nabira do kruhu vodu, mi ho vyuzili vsehovsudy 3× v napustene vane kdyz byli malymu 2 mesice a nikdy vice.(ted mu jsou 2 roky a nemuzu mu napustit vanu, protoze se boji).. plavky mel budto ze zacatku koupaci plenu aby nam nenadelal do bazenu :D pozdeji uz klasicke plavky (kupovala jsem tusim v Tescu) proste plavkovina, guma v pase tvar jako boxerky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
27.3.17 19:49

My jsme kruh pro dceru používali od 6 měsíců do bazénu a byla z něj nadšená. Není ráda omezovaná a dal jí svobodu - nemuseli jsme jí držet na ruce a brzy zjistila, že když kope nohama, doplave si kam chce. Žádnou vodu si tam nenabírala. Měla ho až skoro do roka, kdy si díky němu mohla v řece běhat sama a neměla jsem strach, že když upadne, napije se vody. Ale při organizovaném plavání s miminky ho opravdu nevyužijete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
27.3.17 19:59

Posílám ještě fotku. Opravdu mi baby ring přijde jako geniální záležitost oproti klasickému kruhu, kde dítě pasivně sedí a nemůže se ani hnout. Dcera se v něm různě přetáčela, měnila směr plavání a nikdy se jí hlava pod vodu nedostala, to nechápu, jak by se mohlo povést. Nevím, jak se na tuhle pomůcku dívají instruktorky plavání, ale dcera vodu miluje dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7165
27.3.17 20:01

@snezzenka Plavky - záleží, jaká pravidla mají nastavená v bazénu, kam plánujete chodit plavat. Dle mého nejlepší jsou plenkové plavky, někde ale vyžadují jednorázovou plavací plenku.
Kruh - mě to přijde strašné, nikdy jsem neměla potřebu ho využít. Přijde mi to jako límec pro psa a žiě si vybavuju, jak náš pes límec nesnášel, když ho krátkodobě musel nosit. Když byly děti malé, byly ve vaně na lehátku. Od té doby, co pásly koníčky, chtěli být na bříšku, takže jsme napouštěli míň vody a děti pásly. Na kurzech plavání se nic takového nepoužívá, naše děti ani nechtějí mít nic nafukovacího. Nejvíc se nám osvědčily pěnové pomůcky - nudle, rukávky, později pásek a destička. Nadnáší, ale zároveň děti nutí makat, vyvažovat, není to s nimi bez práce jako nafukovací kruh. Tím pádem je to sice ze začtku náročnější pro rodiče, musí víc dohlížet a dopomáhat. Ale tím, že dítě je i v těchto pomůckách nuceno být aktivní, se podle mě naučí rychleji a kvalitněji plavat. Mám vyzkoušeno u prvního syna a u druhého nám to taky vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama