Krvácející dásně, afty a teplota u 20měsíční

4874
18.11.09 14:06

Krvacejici dasne, afty a teplota

Zdravim, rada bych se zeptala na zkusenosti s touto nemoci. Jeste jsem se s ni nesetkala. Klare je 20 mesicu a ma uz sesty den teplotu do 38°C. K tomu se ji objevily afty na jazyku a co je nejpodivnejsi, ma uplne rude prekrvene dasne, ktere samy krvaceji. Od ctvrteho dne uz nechce nic kousat, evidentne ma zoubky citlive na tlak. Doktorka nam predepsala gencialku na afty, Nurofen na teplotu a bolest a pichla Klare Pyridoxin (vit.B6) (ten ji pichne jeste dvakrat v tydnu).

Jedina nemoc s krvacenim dasni, co znam, jsou kurdeje…ale to snad nema… Mely to vase deti nekdy? Jaka byla lecba? Z ceho to je?

Diky za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2437
18.11.09 14:46

Ahoj Endy,
já teda zkušenosti s takovou nemocí nemám, ale vzpomněla jsem si, že jsem o něčem takovém četla v lexikonu dětských nemocí. Mohla by to být „aftózní stomatitida“ tam se psalo o stejných příznacích co má Klárka. Tu knížku už nemám doma, tak se nemůžu podívat jak to tam přesně bylo, ale snad o tom najdeš něco na netu. Co si pamatuju tak je to virové, jako léčba se dávají ty béčka a něčím se potírají dásničky, tak vaše MUDr. asi postupuje dobře.
Přeju Klárce brzské uzdravení! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9549
18.11.09 14:47

Nemůže to být stomatitida (zánět dásní)? Anežka na tohle trpí taky, ale je pravda, že dásna jí nekrvácí, i když zanícené je mívá fest, zarudlé, nateklé, i s těmi afty a vysokými horečkami. Dostává na to antibiotika…
Z čeho to je, těžko říct, ale bohužel, jak už se to jednou objeví, rádo se to vrací…Myslela jsem, že za to může třeba špatná hygiena (špatně umyté ovoce nebo jak všechno ocucávala), ale asi ne, protože podruhé to dostala, když jsem bezpečně věděla, že nic takového se nedělo. Možná oslabená imunita, i když ona zase až tolik nemocná taky nebývá…
Chudák malá, at je brzy v pořádku, vím, jak u toho ty děti trpí :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9549
18.11.09 14:49
Princess píše:
Ahoj Endy,
já teda zkušenosti s takovou nemocí nemám, ale vzpomněla jsem si, že jsem o něčem takovém četla v lexikonu dětských nemocí. Mohla by to být „aftózní stomatitida“ tam se psalo o stejných příznacích co má Klárka. Tu knížku už nemám doma, tak se nemůžu podívat jak to tam přesně bylo, ale snad o tom najdeš něco na netu. Co si pamatuju tak je to virové, jako léčba se dávají ty béčka a něčím se potírají dásničky, tak vaše MUDr. asi postupuje dobře.
Přeju Klárce brzské uzdravení! :kytka:

Myslím, že zánět dásní virový není, afty ano, na ty toho moc není, jen Borax na potírání a homeopatika Borax, nebo genciána, ale zánět dásní se léčí atb. Ale nejsem dr, takže to samozřejmě nevím jistě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5457
18.11.09 15:49

Ahojky,
nerada to říkám, ale totéž jsem si prožila cca před dvěma lety. Pusa plná aftů, krvácející dásně, vysoké horečky. Čtrnáct dní jsem nebyla schopna mluvit, jíst a pila jsem jen obyčejnou vodu brčkem.
Problém vyřešila lékařka na ORL, která řekla, že je to aftozní stomatitida a vyřešily to jen antibiotika. Nic jiného mi nezabíralo. Je fakt, že po těch antibiotikách jsem byla po třech dnech schopná mluvit a něco už i sníst.
Doporučuji na nic nečekat a okamžitě jít k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
18.11.09 16:30

AFTOZNÍ STOMATITYDA - letos v srpnu ji malej prodělal (2,5 roku), zabraly jen antibiotika, už jsem byla zoufalá, bylo to fakt hrozný, nic nejedl, horečky neustávaly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
18.11.09 16:33

jo bacha, dost se to roznáší, u nás to mělo plno dětí v okolí a manžel to od malýho taky chytil :!:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
18.11.09 17:13

Ahoj,

to opravdu vypadá na stomatitidu, Rozárka ji měla v srpnu. Celé to trvalo asi deset dní, fakt krize byla tak od třetího do osmého dne, kdy skoro nic nejedla a pití jsme do ní lámali odměrkou z Nurofenu.

Jediné, co mohla jíst byly vanilkové pudinky Danette (čokoláda v té puse štípe) a pila hodně studený nápoj s Aloe vera -prodává se to normálně v supermarketech u nápojů v zelené hranaté lahvi (jsou v tom kousky, ty jsem musela cedit). Až těsně před koncem jsme přišli na to, že může i Mlíčko s kaší (od Nestle), ale ne z lahve, ale z hrníčku.

Naše dr. měla tehdy dovolenou, záskok se Roze snažil píchat injekce B-vitaminu (což jsem se později dozvěděla je zastaralá a neúčinná metoda, navíc to béčko bolí).
Existuje nějaký lék - tuším Herpexin - co funguje na opary (afty způsobuje stejný virus) a ten by trochu mohl urychlit průběh. Jinak vytírat genciánkou, když se ti podaří, aby dítě otevřelo pusu.

Antibiotika na to podle mě funguovat nemůžou, když je to virového původu, ale na nějaké přidružené komplikace snad?

Každopádně přeju, ať je to rychle za Vámi, byla to zatím nejhorší nemoc, co jsem měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4874
18.11.09 18:50

Ahoj, mockrat dekuju za reakce…

TTerko, u lekarky jsme samozrejme byly, ale jeji lecba se mi nezda ucinna. Navic ty Beckovy injekce jsou fakt des, dneska mi Klara odmitala vystoupit z kocarku, zitra uz injekci odmitnu, nechci aby mela z doktoru hruzu. Radeji budu davat pilulky. ORL me nenapadlo, zitra se tam stavim, kdyz uz tam pujdu…

Jinak co jsem se o te stomatitide docetla se tyka spis aftu a tech Klara moc nema, spis ji krvaceji ty dasne, staci, ze se rozbreci a uz ma pusinku plnou krve :roll:

Tak holt budem par dni na presnidavkach, mliku a budem zkouset, co jeste snese… Nastesti celkem pije…

Jeste jednou dik…

Příspěvek upraven 18.11.09 v 19:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4874
18.11.09 19:19

Jeste pro ty, co budou mit podobny problem. Hodne mi dal tenhle clanek.....
http://www.solen.sk/index.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Minnetonka
7.11.11 13:43

Aftózní stomatitida - příznak, léčba a prevence

Dobrý článek o aftózní stomatitidě ,ve kterém najdete příznaky, léčbu i prevenci aftózní stomatitidy jsem našla tady: http://www.bizy-bee.com/…atitida-deti

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama