Krvácela jste některá z nosu při porodu?

15.5.21 17:47

Krvácela jste některá z nosu při porodu?

Ahoj holky,
občas se mi spustí krev z nosu. Většinou po smrkání a trvá tak 5-10 min než to zastavím. Stávalo se mi to už jako dítěti, byla jsem i na vypalování. Dneska se mi to ale stalo 2× po sobě docela hodně a nešlo mi to vůbec zastavit (až po 30 minutách snad, možná dýl). Moje otázka je, stalo se vám některé, že začala téct krev z nosu u porodu? Mám z toho strach, a zajimalo by mě, jak se to řeší.. chtěla bych se vyhnout tomu vypalování, když mi to nedělá denně, ono je to docela bolestivé.. Nebo máte nějaký tip, jak se toho zbavit? Jsem ve 29 tt. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22820
15.5.21 17:51

@Petronela99 nemáš vysoký tlak? z toho se někdy spouští krev z nosu,
jinak kdyby ti to začalo při porodu, tak buď v klidu, jsou tam zdravotníci a s takovými situacemi si ví rady, určitě ti při porodu nebudou vypalovat cévky, to se fakt neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
15.5.21 17:55

Kup si Ascorutin, posiluje malé cévy a žíly ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22820
15.5.21 17:59
@Zwetta píše:
Kup si Ascorutin, posiluje malé cévy a žíly ;)

Ascorutin je účinný na úrovni placeba, takže nijak, účinnný je Detralex nebo Mobivenal - je to totéž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 18:12

@stinga nene, měřila jsem si a měla jsem 118/80.. Jinak Ascorutin i detralex mám doma. Myslíš, že můžu detralex v těhu? Jdu kouknout na ten příbalový leták.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 18:14

@stinga Tak nemám ho doma.. To co jsem si myslela je Diozen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
15.5.21 18:25

Detralex se v těhotenství smí, běžně se předepisuje ve 2. a 3. trim. ale lépe asi zkonzultovat s lékařem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 18:32

@Medičkaa děkuji :) zatím jsem poslala přítele pro Emofix mast, ta se může používat i jako prevence, a jinak se zeptám doktorky, až půjdu do poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
15.5.21 19:36

No hele.. při porodu ti, podle mě a když to bude akutní, šoupnou do nosu Gelaspon a hotovo. Já ho mám doma, když někam fakt spěchám, nebo prostě nemám čas stát nad umyvadlem a držet si nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 20:07

@fíkofka nějak to asi vyřeší noo.. Každopádně bych se tomu chtěla vyhnout.. budu mazat tím emofixem, akorát měli problém to teď chlapovi prodat, že prý tam není napsané, že to můžou těhotné

A jinak je mi jasné, že by mi to nevypalovali při porodu, spíš mě zajímala nějaká jiná možnost, jak se tomu vyhnout.. nebo jestli se to vůbec někomu stalo, že prdla cévka při porodu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
15.5.21 20:34
@Petronela99 píše:
Ahoj holky,
občas se mi spustí krev z nosu. Většinou po smrkání a trvá tak 5-10 min než to zastavím. Stávalo se mi to už jako dítěti, byla jsem i na vypalování. Dneska se mi to ale stalo 2× po sobě docela hodně a nešlo mi to vůbec zastavit (až po 30 minutách snad, možná dýl). Moje otázka je, stalo se vám některé, že začala téct krev z nosu u porodu? Mám z toho strach, a zajimalo by mě, jak se to řeší.. chtěla bych se vyhnout tomu vypalování, když mi to nedělá denně, ono je to docela bolestivé.. Nebo máte nějaký tip, jak se toho zbavit? Jsem ve 29 tt. :)

Taky na to trpím od dětství a v těhotenství (myslím že v druhé půlce) jsem krvácela z nosu skoro každý den, ale při porodu ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
15.5.21 20:42

Já s tím třeba v těhotenství vůbec problém neměla. Předtím ano, po porodu taky, ale během těhotenství mi netekla ani jednou. Při porodu ti něco šoupnou do nosu a hotovo, víc se tím asi zabývat nebudou. Ale chápu tvou obavu, já zas měla vždy strach, že mi začne téct na koncertě při hraní na klavír :lol:. Jo a 5-10 minut je ještě dobrý, mně to někdy teklo i půl hodiny :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 20:43

@Jaaanča děkuji za zkušenost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 20:46

@Kolicek95 :lol: na koncertě.. no to by bylo taky dobrý.. já se děsím, že se mi to stane kdekoliv jinde než doma, takže se snažím nesmrkat nikde, když vím, že je to období, kdy mi to dělá…většinou je to na přechodu ročních období jaro/léto, podzim/zima.. plus do toho mám alergii na pyly, takže i to možná dělá svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
15.5.21 21:15

@Petronela99 no proto ti píšu, že ti dají do nosu Gelaspon, který to spolehlivě zastaví :lol: Já na to celkem trpím od mala, v těhotenství to bylo horší, ale při porodu nic. A to se mi pravidelně krev z nosu spouští při stresu - naposled treba zubař. Bylo to moc super s tím respirátorem na obličeji :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat