Krvácení dásní a pálení žáhy v těhotenství

819
6.12.10 20:44

krvácení dásní a pálení žáhy v těhotenství

ahojda maminy :-D
chci se zeptat. Jsem v 18. týdnu, a už nějaký tři týdny mi z ničeho nic začne tak dvakrát denně týct krev z dásní, dost na to trpim při čištění zubů, ale nikdy ne jen tak :think: tak bych chtěla vědět jestli se vám to taky stalo a nebo jestli mám plašit se zubařem :-(
a taky mě začala pálit nesnesitelně žáha, vim, že se tomu nevyhnu - strasti těhotenství :-D , ale spíš se chci zeptat co vám na to pomáhalo, jestli máte nějakej zaručenej „babskej“ recept? koupila jsem si Rennie, ale i když je vhodnej pro těhotný nechci se moc cpát práškama takže bch chtěla zkusit něco jinýho :-D

díky za odpovědi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17292
6.12.10 20:49

ahoj, so zahou problemy nemam, ale co sa tyka krvacania, na to pomaha preventivne ascorutin- 1×denne, zubna pasta parodontax, elmex gel.

na ascorutine je sice napisane, ze nevhodne pre tehotne, ale bezne sa predpisuje, je to len vitamin C a rutin, ten sa myslim nachadza v cucoriedkach.

spevnuje oslabene cievy.

mne zvykne tiect aj krv z nosa, je to otravne :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
6.12.10 20:52

Mě začaly krvácet dásně ve třetím trimestru a zubař mi doporučil zubní pastu gum gingidex a pomohla mi. Ale úplně se to spravilo až po šestinedělí. Žáha mě nepálila, ale známá zas říkala, že s tím problémy měla.

• Citovat
  • Upravit
902
6.12.10 20:55

Ahoj, mně zase nekrvácely dásně, ale žáha mě trápila hodně. Trochu pomohlo až když mi malá klesla dolů do pánve a přestala tlačit nohama na žaludek. Nejhorší to bylo v noci…Rennie mi moc nezabíralo- spíš jsem to měla jako placebo - pro TEN pocit, že něco dělám. Taky jsem se snažila vypozrovat, co mi nedělá dobře k jídlu - kafe…Chce to vypozorovat. Ale spíš se to samo zlepší, až (pokud) ti klesne bříško. :lol: Jsem moc nepotěšila, co?

Příspěvek upraven 06.12.10 v 20:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10705
6.12.10 20:56

na zuby doporučuju kartáček Curaprox.
Pálení žáhy mě trápilo občas, měla jsem v zásobě rennie. Jinak jsem se snažila hodně pít. Pokud Tě to bude trápit opravdu hodně, že bys toho rennie snědla kvanta, tak se poraď s doktorem, třeba by se na to dalo něco napsat (ale nejsem si zrovna jistá, co se dá v těhotenství brát)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
6.12.10 21:00

pomeranca, ten mam, ale jeho samotne pouzitie krvacaniu nezabrani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
6.12.10 21:05

Ahoj,
tak na krvácení dásní používám zubní pastu Lacalut + ústní vodu Listerine.

Pokud nechceš jíst Rennie na pálení žáhy, zkus vypít skleničku vlažného mléka :wink: Mně to celkem zabírá :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9214
6.12.10 21:17

Ahoj mě občas taky krvácí dásně ale to je spíše tím, že jsou napuchlé a čištění dentální nití je obtížnější.........
ale ta žáha…ta mě zlobí i když se napiju vody.Musím si brát Anacid a v noci někdy i dva.Jinak bych se nevyspala.....Na doporučení lékaře samozřejmě........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
6.12.10 21:25

fůůůůj mlíko :-D používám elmex spíš mě to vyděsilo ale když v tom nejsem sama :-D rennie taky používám jenom pro ten pocit zdá se, že taky nějak výrazně nepomáhá :-P :-P
snad se to pálení aspoň trošku zmírní až klesne bříško, ale kdy to přibližně bude??? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
6.12.10 21:28

No, bříško někomu neklesne vůbec, někomu třeba už měsíc před porodem… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
6.12.10 21:30
smajlicek90 píše:
fůůůůj mlíko :-D používám elmex spíš mě to vyděsilo ale když v tom nejsem sama :-D rennie taky používám jenom pro ten pocit zdá se, že taky nějak výrazně nepomáhá :-P :-P
snad se to pálení aspoň trošku zmírní až klesne bříško, ale kdy to přibližně bude??? :lol:

ale nie elmex pastu, ale gel. maju ho v lekarnach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
žirafííí
6.12.10 21:36

ahojky.já jsem trpěla několikrát denně šíleně palení žáhou a 100% mi pomohl Gaviscon.to Renie jsem taky měla ale to nebylo tak ůčiný.
Porodila jsem a žáha je fuč :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
9214
6.12.10 21:38
smajlicek90 píše:
snad se to pálení aspoň trošku zmírní až klesne bříško, ale kdy to přibližně bude??? :lol:

Já mléko nepiju… :poblion: a renie nepomáhá.....tak jen ten Anacid a vysoko pod hlavou.Já už na to trpím od 12 týdne a jsem teď 27 týden a když se ještě představím tu dobu........... :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: ale co pro mimčo všechno vydržíme....... :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7255
6.12.10 21:44

Ahoj,
my před skoro čtyřmi lety dostali na předporodním kursu vzorky pastilek na cucání, právě pro případ pálení žáhy. Využila jsem jednu (víc jsme jich nepotřeboavala), zbytek dala do lékárny, abych věděla v případě nouze, co koupit…
Zjistila jsem teď, že jsou to Rennie, tedy ty, co sis koupila i ty…
Na krvácející dásně lze použít i Corsodyl-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
6.12.10 21:45

Krvaceni z dasni me zatim netrapi (ale zato z nosu dost casto)
Neustale paleni zahy taky znam - treba i jen po vypiti trochu vody. Prekvapive mi na to pomohlo zbavit se zacpy (na zacpu mi pomaha hodne vlakniny - napr. kysane zeli), jakmile jsem se vyprazdnila, tak se mi asi v brisku uvolnilo misto a zaha me nepalila uz aspon tyden.
Takze jestli te nahodou trapi i zacpa, zkus vyresit ji a mozna ti i jako vedlejsi efekt zmizi paleni zahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama