Krvácení mimo MS po zapomenutí HA

14
9.4.17 15:45

krvácení mimo MS po zapomenutí HA

Dnes jsem 20 DC a už 3 den slabě krvácím. Cyklus mám +-29 dní. Užívám HA Clormetin, ale zapomněla jsem užít 2 pilulky (v 1. a 2. týdnu), už několikrát se stalo, že jsem zapomněla HA užít, ale nikdy jsem neměla krvácení mimo MS. Máte někdo zkušenosti? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20807
9.4.17 17:08

Může se to stát :nevim: pokud máš nějaké pochybnosti, poraď se s lékařem. Já bych ti jen poradila dávat si na prášky trochu pozor, nejsou to lentilky, rozhazuješ si hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 06:37

Krvácení po vynechání HA

Ahoj,
potřebuji radu holky - doktorka mi nebere telefon.. beru již dlouho HA (bez pauzy, s bílými placebo tabletkami), teď o víkendu jsem zjistila, že jsem minulý týden nevzala 2 prášky.(což nechápu, jak se mi mohlo stát, jsem poctivá).. To byl třetí týden plátíčka. Předevčírem jsem začala krvácet… Otěhotnění není možné.. Ale ohledně té menses.. je to normální, pokud člověk zapomene dvě tabletky? Čekala jsem ji až tak za týden.. Už několik let to mám fakt srovnané a pravidelné.
A další dotaz - ta menses, na kterou jsem zvyklá, tedy přijde taky, nebo už ji mít nebudu?
Díky za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
955
29.4.20 08:28

No nevím jak tyhle ty třífázové přesně fungují, ale tipla bych si, že ke konci už je v těch tabletkách hodně málo hormonů.
Já beru jednofázovou - nízkohormonální a když se mi kdysi stalo, že jsem zapomněla vzít jeden prášek (místo ráno jsem si ho vzala až někdy v 10 večer), spustilo to krvácení- do dvou dnů.
Doktor mi to vysvětloval, že tělo v těch tabletách dostává nejnižší možnou dávku hormonů a jakýkoliv výpadek způsobí, že hormony klesnou až příliš a přijde krvácení.
Vzhledem k tomu, že to u tebe byl třetí týden, tak bych si tipla, že to bude podobně.
Doktor mi pak řekl, ať ty prášky beru pořád stejně a druhé krvácení pak proběhlo. Sice hodně slabé a krátké, ale bylo tam. Ona to totiž není klasická menstruace a krvácení z vysazení, takže uvidíš.
Možná by bylo lepší zavolat přímo na gyndu, tam s tím budou mít větší zkušenosti.

Edit: vidím, že se tam zkoušíš dovolat, pardon :) Snad to brzo vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
29.4.20 09:29

Děkuji za radu :-)!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu