Krvácení u mezizubních kartáčků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 12.12.13 20:45
krvácení u mezizubních kartáčků

Zdravím vás,
Byla jsem u zubařky a následně u zubní hygienistky. Zuby i dásně ok, vyfasovala jsem mezizubní kartáčky. Začala jsem čistit a dásně mi začaly krvácet. Hygienistka říkala, že to do týdne přestane. Nepřestalo, po 3 týdnech jsem šla znovu, začaly mi navíc dásně natýkat. Měla jsem mezizubní kartáčky přestat používat na dobu, než se mi dásně zahojí, pak přijít a že je vyčistím před hygienistkou, jestli to dělám správně. Tak prý to dělám správně, ale už je to týden, ještě to propláchnu ústní vodou jako dezinfekci, ale dásně pořád krvácí. Máte s tím někdo zkušenosti? Co pomáhá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
katerina.k7
Povídálka 25 příspěvků 12.12.13 20:58

Hezký večer,
a předtím Ti dásně nekrvácely? jakou značku a velikost mezizubních kartáčků používáš? někdy se člověk může poranit, nebo mít zbytečně velký mezizubní kartáček. ale předpokládám, že techniku máš asi správnou, když to hygienistka kontrolovala… nebereš třeba nějaké léky /ovlivnující srážlivost krve/?

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30799 příspěvků 12.12.13 21:01

Dásně máš asi trochu zanícené od plaku. každopádně to přejde právě paradoxně tím používání mezizubních kartáčků. Určitě vytrvej.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.12.13 21:19

Zkusila bych menší velikost…mně taky ze začátku strašně krvácely, tak jsem používala menší velikost a až se to srovnalo, tak jsem přešla na tu správnou, co mi řekla dentální hygienistka

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 12.12.13 21:20

@katerina.k7
Předtím mi nekrvácely, léky neberu. Mám Curaprox, ty nejmenší a ani s nima se nedostanu mezi stoličky, ale krvácí mi dásně všude, ne jen mezi těma stoličkama.
@Burj Chalifa
Mám chuť se na to vykašlat, protože to krvácení se ani nezmírňuje a kus dásně už mi zase začíná bolet a natýkat.

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 12.12.13 21:22

@Etcetera78
Já používám ty nejmenší.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 12.12.13 21:28
@Dajdula píše:
@Etcetera78
Já používám ty nejmenší.

a nemá jiná značka třeba menší velikost? Já používám TePe a ta nejmenší velikost je fakt pidipidi, navíc mají teď i nějaké extra soft. No a jinak bych se na to asi vykašlala a nějaký čas používala jen zubní niť :nevim:

Terulisekk
Kelišová 6971 příspěvků 12.12.13 21:42

Dásně mi krvácí nonstop už pět let… někdy i jen tak ani na ně nemusím ničím sahat:( byla jsem všude, vše v pořádku až na zánět dásní v patnácti letech…ale od té doby prostě nic a furt krvácí jak blázen- ale možná to je tím, že jsem měla dva roky rovnátka a teď mám na noc vyndavací, tak nevím

Oudrey
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 12.12.13 21:48

Zkus pastu paradontax, na ty dasne hodne pomaha. Prvnich par dni ti prijde slana, ale pak si zvyknes. Ja uz jinou nemuzu, ostatni uz mi prijdou moc sladky ;) Tim mezizubnim kartackem jed co nejvys u zubu to jde, at si zbytecne tu dasen nedrazdis.

medulen
Kecalka 208 příspěvků 12.12.13 21:52

Doporučuju opravdu vydržet, to, že ti krvácí dásně znamená s největší pravděpodobností, že tam máš zánět (jako ostatně většina české populace, osvěta v tomto směru byla a stále ještě je bohužel naprosto tristní - stále se ještě lze celkem často setkat s názorem, že krvácení dásní je při čištění zubů normální - NENÍ!). Pokud jsi celý život čistila jen normálním kartáčkem, a navíc třeba tvrdým, a teď jsi začala s mezizubními, tak to může krvácet docela dlouho, než se ti dásně úplně vyléčí ze zánětu - samozřejmě by ale mělo to krvácení být postupně slabší a slabší. Já měla to samý - když jsem začala s mezizubníma kartáčkama, tak mi to krvácelo snad několik měsíců, než se dásně úplně vyléčily. A natíkaly mi zezačátku taky (i když ne moc, ale bylo to nepříjemný). Jakmile se dásně začnou „léčit“, poznáš to tak, že ti (kromě ustání krvácení) bude připadat, že máš mezizubní prostory větší než dřív - to je normální a v pořádku. Pokud ti nevyhovují Curaproxy, zkus TePe, mně třeba vyhovují víc (a navíc jsou i o dost levnější, a kvalita je špičková). Začni s nejmenší velikostí a snaž se být při čištění hodně jemná, abys dásně nepopíchala. Na závěr vždy vypláchnout ústní vodou, a to takovou, která obsahuje chlorhexidin (např. Gum gingidex, Parodontax..). Jo a taky používej co nejjemnější normální zubní kartáček (za mě je ideální Curaprox ultrasoft). Těma mezizubníma čistit jen jednou denně (nejlépe večer) a „nepilovat“, vždy jen jeden pohyb tam a zpět v každém mezizubním prostoru. Mělo by se to časem ustálit, a pokud vydžíš, tak ti odměnou budou zuby bez parodontózy, které ti vydrží až do důchodu, v opačném případě tě dřív nebo později nejspíš čekají klapáky :).

michee
Závislačka 3591 příspěvků 12.12.13 21:55

@Dajdula toto jsem resila 4 roky zpet, koupila jsem si nejmensi mezizubni kartacky od spokaru (takove ty zahnute do L), zubni nit a jednosvazkovy kartacek, predni zuby jsem brala tim mezizubnim a stolicky niti, pak jsem jednosvazkovym brala prechody zub/dasne a macela jsem to v ustni vode, moc mi to pomohlo, ale je treba mit spravne vybranou velikost toho kartacku nebo zkusit jinou znacku. Ale pokud dasne natikaji bez duvodu, tak bude nekde zakopany pes! Ted uz mam dasne v pohode, sem tam zakrvaci, kdyz na chvilku vynecham mezizubni kartacek, jakmile ho zas pouzivam, tak do dvou dnu mam klid. Takze vydrz a kdyztak konzultuj s ustni hygienistkou!

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30799 příspěvků 12.12.13 22:00
@medulen píše:
Doporučuju opravdu vydržet, to, že ti krvácí dásně znamená s největší pravděpodobností, že tam máš zánět (jako ostatně většina české populace, osvěta v tomto směru byla a stále ještě je bohužel naprosto tristní - stále se ještě lze celkem často setkat s názorem, že krvácení dásní je při čištění zubů normální - NENÍ!). Pokud jsi celý život čistila jen normálním kartáčkem, a navíc třeba tvrdým, a teď jsi začala s mezizubními, tak to může krvácet docela dlouho, než se ti dásně úplně vyléčí ze zánětu - samozřejmě by ale mělo to krvácení být postupně slabší a slabší. Já měla to samý - když jsem začala s mezizubníma kartáčkama, tak mi to krvácelo snad několik měsíců, než se dásně úplně vyléčily. A natíkaly mi zezačátku taky (i když ne moc, ale bylo to nepříjemný). Jakmile se dásně začnou „léčit“, poznáš to tak, že ti (kromě ustání krvácení) bude připadat, že máš mezizubní prostory větší než dřív - to je normální a v pořádku. Pokud ti nevyhovují Curaproxy, zkus TePe, mně třeba vyhovují víc (a navíc jsou i o dost levnější, a kvalita je špičková). Začni s nejmenší velikostí a snaž se být při čištění hodně jemná, abys dásně nepopíchala. Na závěr vždy vypláchnout ústní vodou, a to takovou, která obsahuje chlorhexidin (např. Gum gingidex, Parodontax..). Jo a taky používej co nejjemnější normální zubní kartáček (za mě je ideální Curaprox ultrasoft). Těma mezizubníma čistit jen jednou denně (nejlépe večer) a „nepilovat“, vždy jen jeden pohyb tam a zpět v každém mezizubním prostoru. Mělo by se to časem ustálit, a pokud vydžíš, tak ti odměnou budou zuby bez parodontózy, které ti vydrží až do důchodu, v opačném případě tě dřív nebo později nejspíš čekají klapáky :).

Přesně, přesně!

-Nora-
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.13 22:47

Já používám zatím nejmenší velikost - bílá barva. A také pořád krvácí cca už měsíc. Ale prý je to ok.

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 13.12.13 09:48

Kouknu ještě na jinou značku, jestli nemají ty nejmenší menší než Curaprox. Dásně mi nekrvácely už 10 let ( to mi byla diagnostikována parodontóza a byla jsem pak kvůli ní na operaci ) až teď. Používala jsem vodní pumpu a přišlo mi, že mám všechno v puse ok. Až teď mi hygienistka řekla, že vodní pumu nee, ale kartáčky. Dám tomu ještě týden a jestli se to aspoň nezmírní, přejdu zase na pumpu. Tu mi doporučili, když mi udělali můstek ( kvůli vrozené vadě zubů ). Mě ta huba jednou zničí :(

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 01.01.16 09:33

Jak dlouho jste přibližně čistily mezizubní prostory mezizubním kartáčkem než vám přestaly krvácet dásně?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama